Зміни в оподаткуванні спадщини та подарунків

Зміни в оподаткуванні спадщини та подарунків

23 лютого 2017 року може стати новою точкою відліку для одержувачів спадщини та цінних подарунків. Зміни стосуються насамперед спадкоємців другої черги, яким пропонується скасувати раніше існуючий податок в розмірі 5% від оціночної вартості отриманої спадщини.

Нульова ставка для спадкоємців 2-ї черги

Якщо раніше від сплати податку були звільнені тільки спадкоємці першої черги, то тепер українські депутати вирішили надати нульову ставку не тільки дітям або батькам заповідача, а й онукам, братам або сестрам. Разом із звільненням від податків знімається необхідність проводити експертну оцінку спадщини, вартість якої становить від 600 до кількох тисяч одиниць національної валюти.

Депутати відзначили, що таким чином полегшили передачу спадщини насамперед в сільській місцевості. Нерідко вартість послуг оцінювача і розмір податку багаторазово перевищували ринкову ціну далеко не комфортабельних сільських будинків, що призводило до конфліктних ситуацій і судових позовів.

Проте деякі експерти вважають таке нововведення помилкою, адже нульова ставка стосуватиметься не тільки жителів сільської місцевості. Тобто тепер передача спадкових прав на антикваріат, коштовності, цінні папери, дорогі особняки і автомобілі не принесе в скарбницю держави ні копійки.

Спадщина – онукам, а не дітям

І все-таки прийняття поправок до Податкового кодексу принесе безсумнівну користь в першу чергу простим людям, не обтяженим високими доходами. Раніше, щоб уникнути високих витрат на податки, бабусі і дідусі не могли написати заповіт напряму на своїх онуків, залишаючи своє майно дітям, яке тільки потім могло перейти до їх нащадків. Зараз подібні обмеження зняті, що дозволяє уникнути подвійних витрат на нотаріальні послуги та передати своє майно безпосередньо спадкоємцям другої черги.

До речі, за оцінками фахівців, як не дивно, спадкоємцями другої черги частіше стають не внуки, а брати або сестри. Саме їм більшість жителів України вважає за краще передати свої спадкові права.

Даруйте подарунки близьким без сплати податків

Так, тепер дорогі подарунки теж не обкладаються податком, правда, тільки в тому випадку, якщо Ви даруєте їх близьким родичам, яких закони України класифікують як спадкоємців 1-ї черги. Тепер дружина, батьки або діти можуть отримати в дар квартиру, цінні папери або золоті вироби, не виплачуючи при цьому податки. Інші родичі або близькі друзі зобов'язані вказувати цінні подарунки в своїх податкових деклараціях і платити за них податок – 5% від вартості подарованого майна.

Чи будуть вигідними прийняті поправки для звичайних громадян? Безумовно, так. Відсутність необхідності оплачувати послуги оцінювача, платити 5-відсотковий податок стане непоганою економією коштів в період складних економічних умов і загального падіння рівня життя. Правда, при цьому слід очікувати зниження надходжень до бюджету, особливо якщо мова йде про передачу у спадок цінного майна.

Терміново потрібна готівка? Не обтяжуйте своїх близьких проханнями про позику великої суми. "КЛТ КРЕДИТ" з радістю допоможе Вам у складній ситуації. За лічені хвилини ми надамо фінансову допомогу для вирішення Ваших проблем.

За матеріалами ubr.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
14.03.2018
Чому банки відмовляють у кредиті?
06.07.2017
Чи стане доступнішою віза в Америку для українців?
18.07.2017
Які проблеми можуть виникнути з банківськими картами за кордоном?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X