Зі Львова з любов'ю: у Верховній Раді рішуче беруться за сміття

Зі Львова з любов'ю: у Верховній Раді рішуче беруться за сміття

Мабуть, кожен українець пам'ятає, як у травні 2016 року цілу країну сколихнула славнозвісна львівська сміттєва криза. На львівському полігоні ТПВ біля Великих Грибовичів виникла пожежа, загинули люди.

В принципі, проблема вивозу й переробки відходів зі столиці Західної України відома досить давно. Таку ситуацію можна спостерігати і в багатьох інших регіонах України. Але тільки зараз українські парламентарії почали робити хоч щось, щоб подія, аналогічна вищезазначеній, не повторилася знову.

Що було і що буде?

Повідомляється, що нині у Верховній Раді зареєстрований пакет законопроектів, який у разі його прийняття дасть поштовх розвитку інфраструктури з переробки сміття. Як завжди, плани у вітчизняних політиків наполеонівські. Хоча всі розуміють, що так, як у Швейцарії (а там навіть у школах правильно вчать сортувати сміття, і у разі порушень в цій сфері доведеться заплатити штраф або навіть відсидіти строк), у нас, на жаль, не буде.

Звісно, створення будь-якої галузі — справа дорога. Розплачуватися, звичайно, за все доведеться народові, але варто порадіти хоча б тому, що робота в цій області взагалі почалася. За словами консультанта міжнародної громадської організації «Еко-Україна» Євгена Деркача, раніше найбільшим передовим проектом у сфері переробки відходів був «Теплий дім», який був частиною одного великого проекту «Енергія природи». На розвиток таких ініціатив навіть виділялися гроші, ось тільки витрачалися вони абсолютно не туди, куди потрібно.

Що пропонується зараз? Законодавці планують дати поштовх будівництву сміттєпереробних фабрик, посприяти зменшенню кількості стихійних звалищ і полігонів ТПВ, запровадити інноваційні екологічні технології в промисловості та розвинути культуру сортування відходів. У теорії звучить перспективно, але всім же не догодиш. Наприклад, згідно із законопроектом «Про упаковку та відходи упаковки», витрати на переробку цих відходів покладаються не тільки на пакувальників, але й на споживачів. Це буде виглядати як окрема комунальна послуга, за яку в середньому доведеться платити декілька сотень гривень на місяць.

«Сміттєвий» майдан не за горами?

Цей законопроект, який зареєстрований під номером 4028 і розглядається нині в профільних комітетах, викликав запеклі дискусії між експертами й самими депутатами. Багато хто заявляє, що цей документ — не що інше, як лобі від імені депутатів, які хочуть і проблему вирішити, і не витратитися. В свою чергу, Юрій Гаврилечко, співробітник Фонду громадської безпеки, стверджує, що цей та інші законопроекти цього пакета не регулюють питання утилізації. Утилізація просто не планується, буде лише підвищений збір за неї. Що це, як не законодавче врегулювання крадіжок із кишень простих людей?

Втім, прийняти відповідні закони, створити яку-небудь державну програму відразу навряд чи вийде не тільки тому, що це може визнаватися деякими особами як злодійство, але й за низкою інших причин. Експерти називають такі чинники, як політиканство в сфері комунальних тарифів і небажання населення розвиватися в цій області (а часом і просто його неплатоспроможність). Це ті самі реалії, які не дозволять світовому досвіду в області переробки неорганічного сміття бути задіяним в Україні. В принципі, рішення знайти можна — всі фінансові витрати можна звалити на тих, хто виготовляє упаковки, які й складають левову частку побутових відходів.

Виробники, звичайно ж, підвищать ціну на готову продукцію, через що платити так чи інакше будуть споживачі. Ніхто ж не хоче втрачати свій прибуток. Тому зрозуміло, що тільки цими законопроектами не обійтися. Якщо парламентарії додатково розроблять програму регулювання цін конкретно в цій області (тобто втрутяться якщо не в виробничий процес, то в політику підприємств), то проблема буде однозначно вирішена — народ задоволений, а в країні діятиме інфраструктура з переробки відходів.

Щоправда, такий глобальний проект може стати прецедентом, завдяки якому держава почне втручатися і в інші області, бажаючи зменшити запал бізнесменів і нав'язуючи їм свою цінову політику. Але хто ж погодиться вплутуватися в те, що може привести до чергової дестабілізації в країні? Вихід, при якому держава укладе негласну мирову угоду з виробниками та закриє очі на підвищення цін, звісно, трагічний, але все ж більш імовірний. Залишається тільки чекати, чим закінчиться ця сміттєва епопея.

Як би там не було, із підвищенням цін потрібно справлятися. Якщо Ваш фінансовий стан вимагає додаткових грошових вливань, скористайтеся допомогою «КЛТ КРЕДИТ». Наша компанія видасть Вам кредит на полегшених акційних умовах, всього лише стежте за появою нових вигідних пропозицій.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
14.11.2016
Де швидко взяти гроші, спосіб отримати кредит якщо банки відмовляють
14.05.2018
Поручительство по кредиту в Україні
22.05.2017
Іпотека без першого внеску – реальний погляд
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X