Жителям України варто підготуватись до підвищення цін на електроенергію

Жителям України варто підготуватись до підвищення цін на електроенергію

Жителям України варто підготуватись до підвищення цін на електроенергіюНещодавно в Україні істотно зросли ціни на електроенергію, але, за оцінками експертів, це був не тільки не перший, але і далеко не останній подібний випадок. Навесні цього року був затверджений новий закон, слідуючи якому споживачі електроенергії зможуть вільно вибирати постачальників. Однак вартість електрики в Україні буде зростати незалежно від цього. За розрахунками експертів, ціна на світло може піднятися в декілька разів вище нинішнього рівня не тільки для звичайних громадян, але також і для підприємців, бюджетних установ та компаній. За словами Юрія Корольчука, члена наглядової ради ІЕЗ, в результаті прийняття нового закону і складного процесу реформування, який може зайняти більше двох років, в країні може виникнути дефіцит електроенергії.

За словами голови підкомітету електроенергетики, підвищення цін на електроенергію після введення нових методів та інструментів ринку — цілком нормальна практика для всього світу. Після зростання цін формується баланс між попитом і пропозицією. При цьому в центрі даного процесу завжди знаходиться споживач, якому доводиться в період підвищення цін платити не за встановленим тарифом, а за поточним курсом ринку.

Однак робота в законодавчій сфері по електроенергії тільки починається. Буде розроблений і прийнятий ряд законопроектів, які стосуватимуться особливостей роботи ринку електроенергії.

За словами Валентина Землянського, який є директором енергетичних програм НАН України, спочатку планувалося, що ринкові ціни будуть приблизно відповідати державним тарифам. Але в ході прийняття нових законопроектів сформувався новий тариф. Обсяг роботи для оптимізації ринку енергоспоживання колосально великий, за дворічний термін планується ледь не повне реформування даної галузі. При цьому витрати споживачів на світло продовжать рости навіть при скороченні споживання електроенергії.

Уже зараз, за статистичними даними, з початку весни 2017 року вартість електроенергії зросла майже на 4 відсотки. Наприклад, якщо раніше сума до оплати за світло становила 700 гривень, зараз вона може піднятись до 1000-1500 гривень на місяць (при помірному споживанні електроенергії).

Геннадій Рябцев, директор по спеціальних проектах НТР, висловив припущення, що протягом двох років ціни на електроенергію можуть вирости в три рази. При цьому нова ціна буде досить відчутною, оскільки кількість домашніх приладів, для роботи яких потрібна електроенергія, також значно зросла. Незалежно від рівня споживання, платити споживачам доведеться за найбільш високими тарифами. За прогнозами експертів, ринок оптимізується тільки після дворічного терміну реформації.

На сьогоднішній день у генеруючих компаній немає ніякої причини скорочувати свої витрати на виробництво електроенергії. Адже споживачі отримують електроенергію за підвищеним тарифом, а крім того, варто врахувати плату за доставку і сам процес генерації енергії. Також кожна компанія в розрахунках тарифу не забуває і про власний прибуток. При цьому тип енергоносія може бути буквально будь-яким, а ціна на газ залишиться такою ж високою, що й на вугілля. За словами експертів, зараз виробники прагнуть продати якомога більше своєї продукції за надиктовану ціну. Поки держава дозволяє таке поширення послуг енергоспоживання, компанії не стануть замислюватись про скорочення власних витрат на виробництво.

Юрій Корольчук зазначив: не можна забувати і про модернізацію старих і будівництво нових енергоблоків. Це стосується як блоків АЕС, так і ТЕС. Варто також відзначити, що відсоток інвестицій на будівництво і модернізацію енергетичних джерел може також увійти в тариф. Вже зараз спостерігається серйозне підвищення вартості електроенергії в Україні. За даними статистики, поточний рівень доходу компанії "Енергоатом" вже піднявся на 16 відсотків. Якщо врахувати підвищення тарифів в майбутньому, показник доходу компанії "Енергоатом" та інших постачальників електроенергії буде зростати в геометричній прогресії.

На жаль, сказати те ж саме про доходи населення експерти не можуть. Більш високі тарифи на енергоспоживання можуть докорінно змінити життя не тільки пенсіонерів, а й молодих громадян. Насправді, за інформацією експертів, підготовка до підвищення тарифів на енергоспоживання почалася в НКРЕКУ ще в минулому році. Орієнтовне зростання тарифу очікується або влітку, або восени. Поки громадяни можуть спокійно платити по перехресному субсидуванню і не думати про високі тарифи на електрику. Однак уже зараз відомо, що і для активних, і не найактивніших споживачів енергії (наприклад, пенсіонерів) ціни на електрику зростуть принаймні вдвічі.

Якщо високі платежі за опалення цілком можна вважати сезонною проблемою, то електрикою громадяни користуються цілий рік. Це стосується не тільки молодих сімей, а й людей пенсійного віку. Тому тим, хто, наприклад, забуває вимикати на ніч телевізор, варто серйозно замислитись над питаннями економії.

Стабілізація цін на електрику, а також на ринку електроенергетики в цілому очікується приблизно через три роки. Два із них знадобляться на оптимізацію ринку (розробка та затвердження нових законопроектів, фіксація ціни, контроль над роботою). Ще один рік потрібен для досягнення стабільності в роботі та виправлення неполадок, якщо такі виникнуть в процесі. Це потребує постійного спостереження й зусиль з боку великої кількості експертів і аналітиків у всіх областях електроенергетики.

Після цього можна сміло очікувати істотного зниження цін на електрику в Україні. Потрібно пам'ятати, що терміни на оптимізацію і відновлення ринку енергетичної галузі названі досить умовно. Два роки — колосально короткий термін для того обсягу роботи, який планується реалізувати. Мова йде не тільки про модернізацію нинішнього обладнання електровиробництва. Цілком можливо, що буде потрібно повністю переглянути існуючу систему контролю за цією галуззю.

Бракує грошей на оплату чергової квитанції? «КЛТ КРЕДИТ» Вам допоможе! Отримайте до 2500 грн. на свою карту прямо зараз. Введіть свої дані на сайті нашої мікрофінансової організації та забезпечте собі більшу фінансову свободу.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X