Захисти свій автомобіль: добірка найкращих порад

Захисти свій автомобіль: добірка найкращих порад

Чимало криміналістів переконані, що досконалої антикрадіжної системи не існує, і, якщо Ваш автомобіль привернув увагу крадіїв, не допоможуть ніякі захисні заходи. Цю думку підтримують й самі викрадачі, які нерідко дають відверті інтерв'ю засобам масової інформації.

І дорогі, і не дуже презентабельні машини рівною мірою можуть цікавити злочинців. Врятувати свій автомобіль не зможуть допомогти ніякі хитромудрі сигналізації, охоронювані стоянки та інші антикрадіжні заходи. Але варто зауважити, що незрідка самі автовласники не дотримуються банальних, але вельми дієвих рекомендацій, підставляючи свій транспортний засіб прямо в руки зловмисникам.

Зростання злочинності в Києві зачепило й автомобілістів, про що свідчать невтішні статистичні дані. Чи є шанс вберегти своє авто від крадіїв? Давайте згадаємо, що потрібно зробити, щоб Ваш автомобіль максимально довго залишався у Вашій власності.

Рейтинг авто, які викрадаються найчастіше

Серед усього розмаїття марок і моделей автомобілів у криміналітету є свої вподобання. Власне кажучи, ніякого дивацтва тут немає — викрадають лише ті машини, на які існує підвищений попит. Наприклад, в Києві найбільш часто втрачають автомашини власники преміальних моделей BMW, Mercedes, Honda, Lexus, Range Rover і Toyota. З більш дешевих марок автомобілів користуються популярністю у крадіїв Chevrolet Lacetti, Lanos та звичайні «Жигулі». При цьому одні автомобілі йдуть на продаж, інші ж — на запчастини. І в тому, і в іншому випадку злочинці легко знаходять ринки збуту.

У той же час, існує чимало марок, які практично не зустрічаються в списках викрадених машин. Наприклад, автомобілі Subaru, Fiat, Suzuki та Volvo крадіїв не цікавлять, так само, як і Citroen, Peugeot чи Renault. Якщо говорити про такі авто, як Hyundai, Nissan, KIA, Mitsubishi, Skoda та Volkswagen, то тут все залежить від конкретної моделі — деякі з них часто стають об'єктом викрадення, інші ж можуть роками стояти без охоронної сигналізації, не привертаючи уваги зловмисників.

Таким чином, можна сформулювати першу пораду: перед тим, як купити автомобіль, порівняйте свої переваги з вищевказаним рейтингом, і зупиніть свій вибір на марці машини, мало привабливій для кримінальних елементів.

Чи допоможе дорога сигналізація?

Знайти автомобіль, не захищений від викрадення, досить складно — на сьогоднішній день майже 99% машин обладнані штатними системами сигналізації. Купляючи нове авто в салоні, чимало клієнтів цікавляться можливістю установки більш дорогої (а значить, більш надійної) сигналізації. Менеджери, як правило, відмовляють покупців від придбання позаштатних пристроїв, переконуючи в технічній складності їхньої установки та відсутності необхідності в такому обладнанні. І дійсно, чимало власників навіть дуже дорогих машин щиро вірять, що штатна сигналізація зуміє відлякати злодіїв, і саме тому вони нехтують можливістю покращити захист свого авто.

Подумайте самі, чи насправді потрібна додаткова система захисту, яка може відлякати злочинця чи зробити викрадення неможливим? Так, сама по собі система сигналізації не зможе перешкодити крадіжці автомобіля, але вона може настільки ускладнити викрадення, що злочинцям буде набагато простіше знайти більш легку здобич. Не варто забувати, що викрадачі не володіють великим запасом часу для відключення незнайомої їм системи сигналізації, тому, чим складнішим буде охоронний пристрій, тим меншою — ймовірність викрадення Вашого авто. До того ж штатні системи добре відомі професіоналам, які з легкістю відключають їх за лічені секунди.

Тому друга порада буде звучати так: обов'язково встановлюйте дорогу сигналізацію, доповнюючи її захисні функції механічними пристроями.

Наскільки потрібні механічні захисні системи?

Сучасні дорогі електронні системи сигналізації здатні створювати дуже довгі ключі авторизації між центральним блоком та брелоком. Якщо раніше викрадачі могли відсканувати такий сигнал та відключити охоронну систему під час Вашої відсутності, то сьогодні ці злочинні задуми здійснити практично неможливо. До того ж іммобілайзер зазвичай розташовують в потайних місцях автомобіля, щоб зловмисники не могли відключити його вручну.

Але навіть таку сучасну сигналізацію не варто вважати панацеєю від викрадення. Разом із розвитком охоронних систем удосконалюються й методи злочинців. Компаній, що випускають дорогі системи сигналізації, не надто багато, тому досвідчені викрадачі завжди можуть ознайомитися з новинками антикрадіжних систем і вивчити всі тонкощі їхньої роботи.

Чимало автовласників переконані в надійності сигналізації, яка працює із використанням супутникового зв'язку чи стільникових модулів. На жаль, заглушити такий сигнал дуже легко за допомогою недорогого пристрою, тому, при всій необхідності сигналізації, машину варто обладнати й механічними захисними пристроями.

Блокування коробки передач — один із найбільш надійних антикрадіжних заходів. Щоб її розблокувати, потрібно мати спеціальні інструменти, а також багато часу й терпіння, оскільки при розблокуванні доведеться розібрати практично півмашини. Деякі моделі автомобілів вже мають штатне блокування, але воно зазвичай ненадійне й легко відключається за допомогою звичайної викрутки.

Тому не зайвим буде прислухатись до поради №3: встановіть позаштатне блокування коробки передач і капоту. Конструкція різних моделей механічних антикрадіжних механізмів набагато різноманітніша, ніж у систем сигналізації, і навряд чи викрадач захоче витратити декілька годин на розблокування невідомого йому пристрою. А значить, існує висока ймовірність, що він залишить Ваш автомобіль в спокої.

Найкращий варіант — комплексний захист

Звичайно, якщо злочинцям з якоїсь причини потрібна саме Ваша машина, вони її рано чи пізно викрадуть. На щастя, викрадачі зазвичай мають непоганий вибір, і можуть знайти інший автомобіль такої ж марки, року випуску, комплектації та забарвлення, але при цьому позбавлений додаткових антикрадіжних заходів.

Коли в машині стоїть декілька рівнів захисту, зростає ризик попастись на гарячому. Навіть якщо окремо кожен пристрій не завдасть клопотів злочинцям, то комплексне застосування різноманітних захисних механізмів призведе до невиправданих втрат часу на їхнє розблокування. Навіщо їм витрачати час на Ваш автомобіль, коли на сусідній вулиці чи в сусідньому дворі можна знайти таку ж машину, обладнану лише штатними антикрадіжними пристроями, відключення яких займе у них всього декілька хвилин?

Візьміть до відома четверту пораду: на Вашому автомобілі повинна бути встановлена дорога нештатна сигналізація та два-три пристрої механічного захисту. Сама ж машина повинна знаходитися на автостоянці з високим рівнем освітлення. Цих заходів зазвичай вистачає для забезпечення безпеки автомобілів.

Тюнинг проти крадіїв

Так, як не дивно це звучить, але тюнінг теж може стати охоронним талісманом проти крадіжки машини. Після викрадення автомобіль потрібно терміново перегнати подалі від його колишнього «місця проживання», в інше місто чи в іншу область. Але на цьому шляху з лякаючою регулярністю зустрічаються пости дорожньої поліції, яким вже розіслані орієнтування на викрадений транспорт. Якщо Ваша машина нічим не вирізняється з-поміж стандартних автомобілів, досить замінити номера, щоб без проблем перетнути хоч всю країну.

А тепер уявіть, що викрадачі вкрали автомобіль, над дизайном якого добряче попрацювали в тюнинг-ательє. Барвиста аерографія, тонування скла, обвіси, спойлери — скільки кілометрів проїде така машина до затримання дорожньою поліцією? Злочинцям доведеться або терміново зайнятися демонтажем елементів тюнінгу та перефарбовуванням машини, або перевозити її в фурі. Обидва варіанти означають додаткові витрати та підвищений ризик, на що викрадачі йдуть з крайнім небажанням.

Із цього випливає порада № 5: не шкодуйте коштів на прикрасу свого авто. Адже завдяки стайлингу Ви можете багатократно знизити ймовірність потрапляння в статистику викрадень авто.

P.S. У той час, коли банки скорочують програми кредитування, які не забезпечені заставним майном, мікропозики компанії «КЛТ КРЕДИТ» залишаються Вашою єдиною можливістю отримати додаткове фінансування для вирішення найбільш гострих проблем. Без довідок та поручителів, із будь-якою кредитною репутацією Ви миттєво отримаєте потрібну суму в будь-який час доби.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
22.08.2017
Кредит для інвалідів. Може інвалідність стати перешкодою для отримання кредиту?
26.01.2018
Номер кредитної картки: що потрібно знати?
20.02.2018
Авто з європейськими номерами на розбирання — чи вигідно це?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X