Заборгованість за компослуги в 2017-м: чи варто боятися, що відберуть квартиру?

Заборгованість за компослуги в 2017-м: чи варто боятися, що відберуть квартиру?

Сезон опалення 2016/2017 виявився дорожчим, ніж передбачалось, для жителів України. Як гідний вихід з положення, міністри рекомендують оплачувати тепло в квартирах і будинках за допомогою розстрочок, позик і субсидій, словом, будь-якими доступними способами не допускати накопичення заборгованості з метою уникнути втрати майна.

Українці оплачують лише близько половини всіх необхідних платежів за комунальні послуги, як показують дослідження державної служби статистики. Відповідно до стану на січень 2017 року, борг за комунальні платежі в Україні становить близько 25 млрд гривень і продовжує активно зростати. Така ситуація виникла через те, що розміри сум в платіжних квитанціях виросли занадто різко – за рік майже на 70%. Вартість газу в травні минулого року була піднята до 6,7 грн. за кубометр для всіх користувачів, що спричинило за собою і подорожчання ставки на опалення. Ціна ж за кубометр води залежить від області споживання.

Жителям України розповіли, як осилити нові тарифи

Безумовно, нові ціни торкнулися громадян з різними рівнями доходу – важко стало оплачувати «комуналку» не тільки пенсіонерам, а й людям з середніми і навіть високими зарплатами по Україні. Нові тарифи звели «нанівець» і той факт, що держава недавно підвищила мінімальний рівень заробітної плати майже в два рази. Сумлінні громадяни виходять з положення різними способами, але істотний відсоток населення не платить, оскільки нічим. У процесі вивчення державною службою статистики заборгованостей по комунальних платежах визначено, що на першому місці знаходяться заборгованості за опалення і гарячу воду, і тільки на другому – за електрику.

Українцям, які заборгували, рекомендується оплачувати борг хоча б поступово, частинами, щоб уникнути судових позовів з комунальниками, внаслідок яких можна втратити своє майно.

Згідно із законом України, накласти арешт на квартиру можна тільки в разі, якщо борг накопичився в розмірі 20 мінімальних зарплат, тобто приблизно 64 тис. гривень, проте існує один нюанс. Державою встановлено строк позовної давності розміром в три роки. Шляхом нескладних підрахунків можна з'ясувати, що накопичити борги в тому розмірі, при якому можуть відсудити нерухоме майно, за три роки важкувато. Борг по комунальних платежах може накопичуватись роками, а то й десяток років, але через суд ЖЕК може стягувати суму, яка наросла тільки за останні тридцять шість місяців.

Юристи висловлюються з цього приводу наступним чином: продати квартиру через борги – процедура складна і клопітна, і, як правило, суми заборгованостей не так істотні. До того ж, судові виконавці з небажанням беруться за подібні справи.

Адвокат Іван Ліберман переконує, що в суд комунальники подають і за невеликі борги, проте в цьому випадку накладається арешт на цінне рухоме майно: побутову техніку, машину. Забирати квартиру за борг в 500 гривень ніхто, зрозуміло, не стане. Адвокат також зазначає і той факт, що навіть у злісних неплатників після арешту на нерухоме майно є час для того, щоб оскаржити схвалене судом стягнення квартири. Протягом семи-десяти діб можна подати заяву на оскарження.

Ліберман також зазначив, що на даний момент в судових позовах по комунальних боргах відносне затишшя: українці прагнуть раціонально розраховувати платежі і розстрочки, тому державні судові виконавці нечасто відсуджують нерухомість. Однак юридичний виконавець попереджає, що через півроку ситуація може змінитися не в кращу для боржників сторону, і за стягнення сум можуть взятися приватники, які почнуть відбирати нерухомість на користь держави навіть за відносно невеликі борги. У цьому випадку на оскарження або відстрочку розраховувати не варто.

Якщо борги накопичилися, а віддавати немає звідки, звертайтеся за допомогою до компанії «КЛТ КРЕДИТ». Тут Вам запропонують оптимальні умови мікрокредитування. Ознайомтесь із нашим сайтом і переконайтесь в цьому самі!

За матеріалами obozrevatel.com

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.7/5
1 голос
3.7
5
1
1
Читайте також
04.09.2017
Яку державу краще вибрати для ПМП?
08.08.2017
Особливості одержання кредиту на вторинне житло
20.11.2018
Розрахунок кредиту, кредитний калькулятор – надійний помічник
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X