З прийнятими нововведеннями підвищиться довіра до фінансових установ

З прийнятими нововведеннями підвищиться довіра до фінансових установ

Роман Шпека, голова ради Незалежної асоціації банків, повідомив: згідно зі статистикою, громадяни України абсолютно не довіряють кредитним організаціям. Якщо вірити проведеному соціальному опитуванню, то 77% всіх жителів нашої країни не довіряють лише банківським установам, 44% абсолютно не плекають довіри до любих фінансових компаній, і всього лише 8,8% населення мають депозити в українських банках.

На сьогодні ухвалено закон, який посилює вимоги й робить їх більш справедливими стосовно інформації, що надається будь-якими існуючими на території України кредитними організаціями. Завдяки цьому підвищиться прозорість фінансового ринку, почнуть функціонувати механізми, які передбачають захист позичальника від обману та махінацій.

Також поява більш простих і зрозумілих умов кредитування, без прихованих платежів, збільшить конкуренцію, а тому кожен банк буде прагнути залучити клієнта за допомогою найбільш чесних, затребуваних і якісних послуг.

Даний закон був ухвалений для того, щоб відновити довіру українців до банків, оскільки із ростом довіри, за усіма сподіваннями, буде поліпшуватися й економічна ситуація в країні.

Але також необхідно враховувати, що відразу ж після того, як нові зміни набудуть чинності, фінансові підприємства будуть ретельніше вивчати платоспроможність позичальника. Подібна процедура значно ускладнить видачу кредитних коштів без довідок про доходи. Але фінансові експерти все ж вважають, що з часом довіра до українських банків значно зросте, а в зв'язку із цим і зникне нав'язлива реклама про «безвідсоткові» кредити.

Без «нульових ставок»

Зазвичай низька довіра до українських банків, а також інших фінансових установ зумовлена тим, що вони надають неповну інформацію про свої послуги і кредитні програми. Як наслідок, після отримання кредиту позичальник починає дізнаватись про так звані «приховані платежі». А тому клієнт банку не завжди впевнений в точності тієї суми грошових коштів, які він повинен повернути по закінченню терміну кредитування.

Далеко не всі фінансові установи готові надати своєму клієнтові повну, достовірну інформацію про всі платежі, які йому доведеться здійснити. Практично жодне підприємство на практиці не може/не хоче просто й доступно інформувати клієнтів про тонкощі своїх послуг. Виходить все навпаки — вони зловживають довірою позичальників і пропонують їм «безкоштовні» кредити, тобто нібито безвідсоткові, що насправді ще більш невигідно громадянам.

На основі цього можна зробити висновок, що позичальники, покладаючись на чесність банків, брали кредит «наосліп», не надто розбираючись у всіх нюансах, але, коли приходив час віддавати позикові кошти, сума до оплати перевершувала всі очікування. Саме тому довіра до фінансових підприємств в цілому серйозно впала.

Слід відзначити ще й той факт, що стандартно у всіх банках використовуються два види ставок:

  • Номінальна (базова). Прописується в договорі між банком і позичальником. Необхідна, простими словами, для того, щоб утримати клієнта — адже вона значно нижча, ніж реальна.
  • Ефективна (реальна). Вважається дійсною та повною. Саме вона визначає кінцеву вартість кредиту для позичальника. Сюди включаються щомісячні комісії, додаткові збори й витрати, номінальна ставка, розрахунково-касове обслуговування та, звичайно ж, одноразові комісії.

По вищеописаних фактах напрошується висновок: нульових відсоткових ставок просто не існує, це неможливо навіть в майбутньому. Нульовою може бути виключно номінальна ставка, але відсотки по кредиту виплачувати однозначно доведеться. Тільки в цьому випадку виступати вони будуть в якості різноманітних комісій, РКО, зборів і т.д.

За рахунок того, що чинності набувають нові зміни з надання послуг кредитування, у всіх договорах між позичальником і банком буде вказуватися тільки ефективна ставка, а тому буде точно відомо, скільки клієнтові установи необхідно буде виплатити в результаті. Відтепер законодавство України зобов'язує всі банківські установи, а також фін. компанії вказувати справжню вартість кредиту, яка враховує всі існуючі витрати, комісії та збори.

Катерина Рожкова, заступник голови Національного Банку України, заявила, що зовсім скоро буде введена нова методика, яка допоможе розраховувати загальну вартість кредиту для фізичної особи.

У разі якщо сума кредиту перевищує 3,2 тис. грн, а час кредитування — від місяця й більше, то банківські установи зобов'язуються видавати детальні дані про ефективну ставку, а також про всі умови надання кредиту позичальникові. З недавніх пір у розрахунку ефективної ставки враховуються абсолютно всі відсотки й витрати, які будь-яким чином пов'язані з видачею кредитних коштів.

Нові правила

Новий законопроект включає в себе безліч різних нововведень. Відзначимо наступні:

  • Встановлені чіткі вимоги до рекламування кредитних програм;
  • Встановлені межі в нарахуванні різних штрафів, пені. Змінено й порядок їх виплати;
  • У позичальника тепер є можливість відмовитися від отриманих кредитних коштів протягом 14 днів;
  • Введено нове поняття «кредитного посередника».

Тепер перед підписанням будь-якого документу кожна банківська установа зобов'язується детально проінформувати свого клієнта й надати кредитний паспорт. Це офіційний документ, де зазначена ефективна ставка по кредиту з точним урахуванням додаткових витрат, виплат комісій. Цей документ також можна переглянути на офіційному сайті фінансової організації — він доступний кожному клієнтові. Його копія зберігається і у кредитного посередника, якщо такий залучався до угоди. Якщо в отриманні позики фігурує кредитний посередник, то ціна його послуг буде вписуватися в ціну самого кредиту.

Слід згадати, що до сих пір залишається невирішеним питання, чи будуть банки зобов'язані розкривати дані про те, скільки коштів відходить на послуги нотаріусів, страхових компаній, а також інших сторонніх підприємств, що беруть участь у видачі кредитних коштів. Адже їхні послуги відносно дорогі й часом досягають приблизно 35% від вартості всього кредиту. У новому законі поки що не вимагається розкриття цих деталей.

Катерина Рожкова, навпаки, вважає, що позичальник має право знати про всі точні витрати, які він понесе в разі оформлення кредиту, включаючи й послуги посередника. Клієнтові банку повинна надаватись повна інформація, в іншому випадку він може неправильно розрахувати свій бюджет. Така прозорість піде й на користь банкам, адже клієнт буде заздалегідь повідомлений про всі витрати, і це зменшить відсоток відмови від виплати кредитних коштів.

З виходом нового закону змінився й порядок оплати заборгованості по кредиту. Якщо раніше було потрібно в першу чергу погасити штраф, пеню, то на сьогоднішній день необхідно сплатити всі відсотки, після — тіло кредиту, а потім пеню / штраф.

Кредитні посередники вийдуть із тіні

Тепер на ринок кредитування був виведений новий учасник угод, а саме — кредитний посередник, який співпрацює з банківськими установами на договірних умовах і одночасно інформує позичальника про всі сторони угоди, включаючи повну вартість кредиту. Це дасть можливість істотно знизити ризик появи шахраїв, що видають себе за представників банків. Якщо виникне бажання, більш детально про кредитних посередників Ви зможете дізнатись на офіційному сайті НБУ.

Винятки

Втім, дія нового закону поширюється не на всі організації, що надають кредити (як приклад, ломбарди). Регулювання роботи ломбардів буде проводитись окремо за допомогою іншого законодавства, яке ще тільки розробляється. Його прийняття слід очікувати восени 2017 року.

Встановлені вимоги не стосуються угод по кредиту до 3,2 тис. грн. Подібні позики видаються фінансовими компаніями, які можуть піднімати вартість кредитів до 700% річних, а в деяких випадках навіть вище.

Надмірні відсотки не загрожують Вам при зверненні в «КЛТ КРЕДИТ». Тут Ви не тільки отримуєте безліч вигідних акційних пропозицій, але й повноцінну програму лояльності. Станьте нашим постійним клієнтом і завжди розраховуйте на підтримку свого вірного фінансового партнера.

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X