З долара на євро — українці змінюють свої валютні вподобання

З долара на євро — українці змінюють свої валютні вподобання

Валютний ринок України поступово зміщує свої пріоритети — все більше громадян воліють купувати євро замість звичного долара. Обмінні операції з євро зросли в порівнянні з минулим роком майже в 2 рази. Ще зовсім недавно близько 80% валютообмінних операцій з готівкою припадало на долар і лише 15% — на євро. На сьогоднішній день кількість операцій з євро зросла до 30%, і є всі підстави прогнозувати їх подальше зростання.

Звідки гроші?

Таке становище із європейською валютою пов'язано перш за все із великою кількістю заробітчан, які все частіше вирушають на заробітки в країни ЄС. Ще 3–4 роки тому близько 20% українців їздили на заробітки в Росію, а вже в кінці минулого року їх кількість знизилася до 12%. За цей же час відбувся різкий приплив українських працівників в європейські країни. Тільки в Польщі їх кількість зросла в 4 рази, що становить 30% від усіх українців, які виїхали на заробітки за кордон. Всього в Польщі за офіційними запрошеннями трудиться близько 1,3 млн українців.

При цьому число охочих виїхати на заробітки в Європу неухильно зростає. Відповідно до соцопитувань, навіть ті, хто звик працювати в Росії, мріють змінити цю країну на будь-яку європейську державу, тим більше що там вже існують легальні способи для працевлаштування.

Відповідно, чим більше українців працює в Європі, тим більша кількість грошових переказів в євро надходить в нашу країну. Якщо порівняти середньостатистичні показники банківських відділень, то можна помітити значне зростання валютообмінних операцій із євро. Якщо в минулому році одне відділення банку в середньому викуповувало близько тисячі євро в день, то зараз середня сума становить близько півтори тисячі євро.

Можна порівняти й інші показники — раніше частка переказів в євро становила 10% від доларових, а в цьому році вона досягла позначки 60%. В середньому розмір одного перерахування становить 300–400 євро. При цьому відбулось явне зниження кількості переказів з Росії — майже в 10 разів за останні півроку.

Чорний ринок негайно відреагував на нові обставини — за оцінками експертів, частка європейської валюти у нелегальних міняйл зросла вдвічі.

Як безвізовий режим вплине на зміну валютного ринку?

Якщо зростання купівлі європейської валюти банками спровоковане масовими переказами з Європи, то продаж євро теж поступово зростає, що й не дивно — безвізовий режим дасть новий імпульс для мандрівників. Вже зараз на частку євро припадає близько 30% від проданих населенню доларів, хоча ще пару років тому цей показник не перевищував і 15%. Зростає й середній розмір валюти, що купується, за рік змінившись зі 100 до 200 євро.

У 2014-2015 роках кожен українець купляв в середньому 300 євро на місяць, що було пов'язано з різким падінням національної валюти і бажанням населення убезпечити свої доходи від інфляції. 2016 рік приніс відносну стабільність — і попит, і пропозиція на цю валюту зрівнялися, а «середній» клієнт банку проводив обмінні операції на суму 100 євро.

У цьому році зростання середньої покупки до 200 євро пов'язане вже не з кризовою ситуацією в економіці, а зі збільшеними можливостями для туристів і бізнесменів, які зможуть відвідувати країни ЄС без оформлення віз. Експерти стверджують, що в подальшому приріст операцій з європейською валютою складе не менше 10–15%.

«КЛТ КРЕДИТ» пропонує максимально зручний спосіб кредитування населення. Онлайн-кредит, який можна отримати впродовж декількох хвилин, — ідеальний варіант для всіх, кому терміново знадобилися кошти. Бракує грошей до зарплати? З'явилася можливість купити гарячу путівку? Зламалась побутова техніка? З «КЛТ КРЕДИТ» будь-яку проблему можна вирішити без жодних зусиль. Невелика сума грошей на короткий термін може стати в нагоді кожному, адже в нашому житті непоодинокими є незаплановані випадковості та спонтанні покупки. «КЛТ КРЕДИТ» — Ваша фінансова «подушка безпеки», з якою Ви спокійно подолаєте різні життєві негаразди та можливі фінансові проблеми.

За матеріалами ubr.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
17.10.2016
Швидкий кредит онлайн простий спосіб забути про фінансові проблеми
09.11.2016
Переваги умови кредитування від мікрофінансових організацій
14.04.2017
Що робити, якщо Вас не прийняли на роботу
Всі права захищені © 2015-2018 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

X
Не поспішайте залишати нас!
З нами вигідно співпрацювати — лише 15 хвилин, і гроші у вас. Ми дамо вам 50% знижки на перший кредит, 35% — на другий, 15% — на третій, а щотижня ви зможете брати участь в акції. За запрошеного друга заплатимо 100 грн.
visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X