З долара на євро — українці змінюють свої валютні вподобання

З долара на євро — українці змінюють свої валютні вподобання

Валютний ринок України поступово зміщує свої пріоритети — все більше громадян воліють купувати євро замість звичного долара. Обмінні операції з євро зросли в порівнянні з минулим роком майже в 2 рази. Ще зовсім недавно близько 80% валютообмінних операцій з готівкою припадало на долар і лише 15% — на євро. На сьогоднішній день кількість операцій з євро зросла до 30%, і є всі підстави прогнозувати їх подальше зростання.

Звідки гроші?

Таке становище із європейською валютою пов'язано перш за все із великою кількістю заробітчан, які все частіше вирушають на заробітки в країни ЄС. Ще 3–4 роки тому близько 20% українців їздили на заробітки в Росію, а вже в кінці минулого року їх кількість знизилася до 12%. За цей же час відбувся різкий приплив українських працівників в європейські країни. Тільки в Польщі їх кількість зросла в 4 рази, що становить 30% від усіх українців, які виїхали на заробітки за кордон. Всього в Польщі за офіційними запрошеннями трудиться близько 1,3 млн українців.

При цьому число охочих виїхати на заробітки в Європу неухильно зростає. Відповідно до соцопитувань, навіть ті, хто звик працювати в Росії, мріють змінити цю країну на будь-яку європейську державу, тим більше що там вже існують легальні способи для працевлаштування.

Відповідно, чим більше українців працює в Європі, тим більша кількість грошових переказів в євро надходить в нашу країну. Якщо порівняти середньостатистичні показники банківських відділень, то можна помітити значне зростання валютообмінних операцій із євро. Якщо в минулому році одне відділення банку в середньому викуповувало близько тисячі євро в день, то зараз середня сума становить близько півтори тисячі євро.

Можна порівняти й інші показники — раніше частка переказів в євро становила 10% від доларових, а в цьому році вона досягла позначки 60%. В середньому розмір одного перерахування становить 300–400 євро. При цьому відбулось явне зниження кількості переказів з Росії — майже в 10 разів за останні півроку.

Чорний ринок негайно відреагував на нові обставини — за оцінками експертів, частка європейської валюти у нелегальних міняйл зросла вдвічі.

Як безвізовий режим вплине на зміну валютного ринку?

Якщо зростання купівлі європейської валюти банками спровоковане масовими переказами з Європи, то продаж євро теж поступово зростає, що й не дивно — безвізовий режим дасть новий імпульс для мандрівників. Вже зараз на частку євро припадає близько 30% від проданих населенню доларів, хоча ще пару років тому цей показник не перевищував і 15%. Зростає й середній розмір валюти, що купується, за рік змінившись зі 100 до 200 євро.

У 2014-2015 роках кожен українець купляв в середньому 300 євро на місяць, що було пов'язано з різким падінням національної валюти і бажанням населення убезпечити свої доходи від інфляції. 2016 рік приніс відносну стабільність — і попит, і пропозиція на цю валюту зрівнялися, а «середній» клієнт банку проводив обмінні операції на суму 100 євро.

У цьому році зростання середньої покупки до 200 євро пов'язане вже не з кризовою ситуацією в економіці, а зі збільшеними можливостями для туристів і бізнесменів, які зможуть відвідувати країни ЄС без оформлення віз. Експерти стверджують, що в подальшому приріст операцій з європейською валютою складе не менше 10–15%.

«КЛТ КРЕДИТ» пропонує максимально зручний спосіб кредитування населення. Онлайн-кредит, який можна отримати впродовж декількох хвилин, — ідеальний варіант для всіх, кому терміново знадобилися кошти. Бракує грошей до зарплати? З'явилася можливість купити гарячу путівку? Зламалась побутова техніка? З «КЛТ КРЕДИТ» будь-яку проблему можна вирішити без жодних зусиль. Невелика сума грошей на короткий термін може стати в нагоді кожному, адже в нашому житті непоодинокими є незаплановані випадковості та спонтанні покупки. «КЛТ КРЕДИТ» — Ваша фінансова «подушка безпеки», з якою Ви спокійно подолаєте різні життєві негаразди та можливі фінансові проблеми.

За матеріалами ubr.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
06.04.2017
Швейцарський годинник у заставу – швидке оформлення позики
20.11.2017
Що чекає боржників при неповерненні мікропозик?
08.05.2018
Наскільки реально взяти мікропозику без паспорта?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X