Єдиний кредитний реєстр — усі кредитні історії в одній базі

Єдиний кредитний реєстр — усі кредитні історії в одній базі

Єдиний кредитний реєстр — усі кредитні історії в одній базі

Спроба створити єдиний перелік отримувачів кредитів у непрості дев'яності не увінчалася успіхом. Сьогодні Нацбанк має можливість втілити цю ідею в життя. Тоді банкам буде простіше «воювати» з недобросовісними позичальниками.

Для чого необхідний реєстр?

На даний момент проблема з перевіркою «кредитних хвостів» у потенційного позичальника для банків дуже актуальна по причині обмежених можливостей.

В Євросоюзі перед тим як видати позику, вивчають кредитну репутацію позичальника, і вже на її підставі приймають рішення — видати кошти або відмовити. В Україні ж все складніше. Спроби вирішити проблему, використовуючи кредитні бюро, виявилися неефективними. Також немає загальної інформаційної бази.

В результаті фірма чи фізична особа позичає кошти в різних банківських організаціях, а потім просто не повертає їх. Дійовий засіб вирішення проблеми пропонує НБУ — створення єдиної кредитної бази, в яку потраплять всі українські позичальники. В цьому випадку кредитні установи матимуть можливість знати, хто, коли і де взяв кредит, і як його виплачує.

До того ж НБУ зможе здійснювати контроль над процесом видачі кредитів банками. Кредитна база дозволить Нацбанкові знаходити пов'язані особи та визначати фіктивні позики.

Банківська таємниця стане менш таємною

Чи слід громадянам побоюватися кредитної бази Нацбанку? Якщо українець не планує ставати кредитним шахраєм, тоді не варто. Але про всяк випадок громадянам слід бути більш обачними зі своїми позиками, особливо це стосується споживчих кредитів.

Наприклад, людина придбала продукцію в магазині та витратила кредитні кошти. Потім забула виплатити борг або трохи запізнилася з оплатою. Несерйозний вчинок. Але він буде зафіксований в загальній кредитній базі. І якщо ця людина вирішить взяти кредит ще раз, то в обліковій картці буде зазначено про прострочену виплату, що може стати причиною відмови у видачі позики.

Однак такий реєстр поки що відсутній. Щоб запустити його, необхідні зміни в законодавчій базі. Для цього НБУ потрібно розширити свої повноваження в сфері отримання особистих даних всіх українських позичальників.

На даний час є низка обмежень, які не дозволяють НБУ отримувати дані про клієнтів від банків. Це банківська таємниця. Коли нова база почне функціонувати, банківська таємниця стане менш секретною. І отримання кредиту буде означати автоматичну згоду на передачу даних в НБУ.

Але не варто думати, що працівники банку будуть спеціально вивчати облікові карти позичальників. Така інформація завжди кодується й розкривається тільки в разі необхідності перевірки потенційного отримувача кредиту.

Компанія «КЛТ КРЕДИТ» надає мікропозики на вигідних умовах. Завдяки нашому сайту Ви можете бути в курсі всіх новинок, акцій та знижок на продукти нашої компанії.

За матеріалами ubr.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 4.1/5
От 52 голосов
4.1
5
1
52
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X