Яких змін слід очікувати в законодавстві комунальної сфери України?

Яких змін слід очікувати в законодавстві комунальної сфери України?

На даний час український уряд розглядає два чергових проекти, які в найближчому майбутньому дозволять привести в дію Фонд енергоефективності (ФЕ) і внесуть нові правила в життя українських громадян. Якщо проекти отримають підтримку в парламенті, то українці будуть зобов'язані обзавестись новими лічильниками, а в нових будинках і будівлях, що знаходяться на балансі бюджету, проходитимуть заходи з енергоаудиту. Яким чином ці закони вплинуть на якість життя українських громадян?

Що зміниться в законі комерційного обліку тепла?

Розмір "недореалізованої" води може складати до 50% від усього постаченого обсягу. Наприклад, в один будинок була доставлена тисяча кубів води, проте його мешканці, за даними лічильників, оплачують тільки шістсот кубів. Перша причина: для людей, що живуть в квартирах, не обладнаних пристроями обліку, витрата води розраховується відповідно до встановленого соцнормативу — 2,4 куба на одну людину. Однак обсяг витраченої води може бути набагато більшим. Друга причина: деякі українські громадяни займаються фальсифікацією показань лічильників води за допомогою магніту. Про цей факт розповіла представник Асоціацій водоканалів О. Бабій. "Зараз будь-де можна купити лічильник з магнітом", — коментує Ольга.

Ці збитки продавець, звісно, включає у вартість своїх послуг. І виходить, що за громадян, які встановили прилади обліку та витрачають води більше встановленого нормативу, або ж фальсифікують дані лічильника, платять інші люди.

Запланований до прийняття Закон "про облік комунальних послуг" передбачає обов'язкову установку приладів, що враховують витрату всіх ресурсів, які надходять в цілому на житловий будинок. До того ж прилади обліку повинні бути встановленими в кожній квартирі (якщо це можливо). У підсумку, за прогнозами експертів, обсяги "недореалізованих" ресурсів зменшаться в рази. Асоціацією водоканалів було підраховано, що після впровадження приладів обліку кількість реалізованої води на один цілий будинок виросте приблизно на п'ятнадцять відсотків. Слід зазначити, що саме зменшення витрат цього ресурсу стало причиною для зростання тарифів у більшості українських міст.

"Давно час розпочати розраховувати ресурси, а не вести суперечки з приводу величини їх вартості. Кожна держава зобов'язана фіксувати витрату ресурсів на 100 відсотків. Наш обов'язок — наочно продемонструвати, як ми живемо, у яких будинках, і чому у сусіда, який живе в будинку навпроти, платіжка інша", — пояснив один із укладачів закону А. Домбровський.

У документі зазначено, що приладами обліку ресурсів повинні бути обладнані бюджетні будівлі до першого жовтня 2017 року, а житловий фонд — до першого жовтня 2018 року.

"Установка домового вузла узгоджується із власником будівлі та фахівцем-інженером зовнішніх комунікацій. Розміщення можливе поза приміщенням, в межах кордону землі, що знаходиться у власності господаря. Якщо власник проти або буде всіляко заважати встановленню даного обладнання в місцях, розрахованих для введення мереж в будинок, оператор зовнішніх комунікацій, до яких відноситься будова, може вимагати обмежити його право використання певної частини будівлі через суд", — написано в документі.

В Українській державі не існує законодавства, яке регулює енергоефективність будівель. Практично всі втрачають частину тепла. Неутеплені стіни, дірки у вікнах, безграмотно організована система вентилювання повітря — основні причини втрат тепла. Як стверджують автори нового законопроекту, цей документ стане початком програми з розвитку енергоефективності Української держави.

З прийняттям закону енергоаудиту піддадуться: нові будинки, будівлі, що належать владі, бюджетні відомства, якщо вони піддаються модернізації.

Весь процес енергоаудиту та підтверджуючий сертифікат будуть оплачуватися з кишені господаря будівлі. В законі зазначено, що перевірка підтверджуючих документів почнеться не раніше 2018 року. Термін дії сертифіката — 10 років. Розмір штрафу за виявлені порушення складе 3 400–5 100 гривень.

Орієнтовна ціна перевірки багатоповерхових будинків буде варіюватися в залежності від кількості квартир — 9 500–13 000 гривень. Слід відзначити, що в торішньому державному проекті "Теплий кредит" взяли участь тисячі українських громадян. Завдяки цій програмі чимало сімей провели заміну вікон в будинках. Грошові кредити були витрачені також на утеплення, енергозберігаючі лампочки, опалювальні котли і т.д. Основне завдання проекту — поліпшення якості енергоспоживання. У той же час наші співвітчизники обшивали стіни утеплювачем товщиною 5 см (хоча потрібно 10–12 см), купували вікна з низьким опором теплообміну. Експерти стверджують, що основна причина невдалого "утеплення" — відсутність енергоаудиту приміщення. Така перевірка потрібна для того, щоб організувати більш якісну економію тепла в квартирах.

Як пояснює П. Вагнер, директор групи, що підтримує Українську державу в Єврокомісії, крім уже названих положень Рада повинна розглянути й прийняти закон "Про житлово-комунальні послуги".

"У нас дуже мало часу. Нас чекає чимало процедур в Європарламенті, також необхідно домовитися про суму коштів для реалізації цього проекту. Все робиться для того, щоб закон був прийнятий найближчим часом, тоді ми й зможемо надати допомогу Україні. У нас є закон про ФЕ, але відсутність інших важливих складових не дозволить йому працювати в повну силу. Головна мета — прийняття цілого пакету, що складається з 4 законів. Вкрай важливо, щоб всі закони були прийняті", — повідомив П. Вагнер за круглим столом "Тест енергоефективності парламенту".

Якщо Вам не вистачає грошей на утеплення стін, заміну вікон, оплату чергової платіжки, зверніться в «КЛТ КРЕДИТ». Тут Вам готові надати знижку вже на перший кредит. Беріть участь в акції «Повторимо» та економте на наступній позиці. Ми працюємо для Вас!

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
20.11.2018
Де швидко взяти гроші на не великі витрати?
17.03.2017
Останні новації в сфері малого бізнесу: касові апарати
10.05.2017
Експрес-кредит — миттєве вирішення фінансових проблем
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X