Які проблеми можуть виникнути з банківськими картами за кордоном?

Які проблеми можуть виникнути з банківськими картами за кордоном?

Безвізовий режим уже почав діяти для українців, але питання все ще залишаються. Зокрема, туристів цікавить, чи потрібно оформляти спеціальні банківські карти для поїздок за кордон, чи можна використовувати звичайні зарплатні або пенсійні картки. Також тих, хто виїжджає за кордон, цікавить, чи потрібно відкривати валютні рахунки, чи можна їхати в Європу з рідними гривнями, чи є необхідність у придбанні чіпованих карт, чи можна обійтись звичними кредитками з магнітною стрічкою. Знайти відповіді на ці питання складно навіть в Інтернеті, а без отримання подібних знань туристів може чекати чимало неприємних сюрпризів.

Чи визнають українські кредитки в Європі?

Як пояснюють банкіри, більшість карт міжнародних платіжних систем MasterCard та VISA, які випущені українськими банками, можуть успішно використовуватися за кордоном незалежно від виду валютних коштів. Але все-таки перед поїздкою слід уточнити в банку умови їх застосування для розрахунків за кордоном.

Наприклад, деякі карти для отримання зарплати можуть бути використані тільки на території нашої країни. Зокрема, кредитка від вітчизняної платіжної системи «ПРОСТІР» не призначена для закордонних поїздок. Втім, поки що вона не отримала широкого поширення навіть в Україні.

Як уникнути блокування карти?

Уявіть ситуацію: Ви приїхали в готель, дістаєте свою кредитку, щоб розрахуватися за проживання, а Ваш рахунок заблокований. Зв'язатися зі своїм банком із-за кордону може бути проблематично, тому слід заздалегідь убезпечити себе від виникнення таких вкрай неприємних проблем.

Банк може заблокувати Вашу карту, якщо запідозрить шахрайські операції. Логіку зрозуміти можна — якщо до цього моменту всі операції з карткою проводилися в межах одного регіону, а потім почались транзакції в зовсім іншій країні, у банка є всі підстави запобігти несанкціонованому допуску до фінансових коштів. З іншого боку, якщо клієнт банку нерідко буває за кордоном і розплачується там за допомогою даної карти, фінансовий моніторинг цієї установи ніяк не відреагує на зміну географічного положення власника карти.

Зазвичай банк перед блокуванням карти зв'язується з клієнтом для з'ясування обставин нетипових транзакцій. Проте не забудьте заздалегідь попередити банк про свій виїзд за кордон, щоб уникнути неприємних ситуацій з блокуванням рахунку. Крім того, на деяких картах можуть існувати обмеження на проведення операцій в інших країнах, і краще дізнатись про це на території нашої країни, а не під час зарубіжної поїздки. До речі, для зняття обмежень не обов'язково відвідувати відділення банків, можна скористатись Інтернет-банкінгом чи зателефонувати на гарячу лінію установи для отримання детальних консультацій.

Різновиди карт і особливості їх використання за кордоном

Крім персоніфікованих карт банки випускають карти без зазначення прізвища та імені власника, обмежуючись номером і терміном дії. Є також карти тільки з магнітною смугою чи доповнені чіпом. Для зняття коштів у банкоматі будь-якої європейської країни тип карти не має ніякого значення, але проведення операцій, що вимагають ідентифікації, може бути ускладнене.

Зазвичай труднощі виникають при спробах розрахуватись карткою в торгових точках, у готелі чи для оплати стоянки, де потрібне підтвердження особи власника карти. Крім того, в європейських країнах усі банківські кредитки випускаються з чіпами, тому в кредитки без цього елемента можуть виникнути складнощі з обслуговуванням. У той же час, в США більшість карт не має чіпа, але в американських туристів не виникає проблем із проведенням подібних транзакцій.

Власники карт типу Visa Electron, МС Electronic чи Maestro можуть зіткнутися з відмовою приймати їх для виконання транзакцій. Не усі вищенаведені випадки мають масовий характер, але все ж, вирушаючи в країни ЄС, варто враховувати ці чинники та заздалегідь придбати карту стандарту EMV з чіпом та власноручним введенням PIN-коду. Маючи таку кредитку, Ви забезпечите себе від можливих відмов чи неможливості провести які-небудь транзакції.

Небажані сюрпризи з конвертацією

Не всі знають, як уникнути втрат при конвертації гривні в місцеву валюту. У багатьох зарубіжних Інтернет-магазинах, терміналах чи банкоматах туристам пропонується послуга DCC, тобто миттєва конвертація валюти. При цьому переведення однієї валюти в іншу проводиться за завищеним курсом, який встановлює банк-еквайєр. На практиці це виглядає так. У момент здійснення оплати відбувається блокування конкретної суми в гривнях. Потім ці кошти переводяться в долари чи євро — в валюту взаємодії банку з системою платежів. Оскільки рахунок клієнта — гривневий, валюта знову конвертується в гривню, і тільки потім відбувається списання грошей з рахунку. Такий багатоетапний обмін валют призводить до суттєвої різниці між фактичною вартістю послуги чи товару та сумою, списаною з рахунку клієнта.

Щоб уникнути переплат, варто заздалегідь дізнатися в своєму банку, в якій валюті він розраховується з міжнародною платіжною системою. Для поїздок в країни Європейського Союзу зручніше відкривати рахунок в євро, для інших країн зупиніться на доларової карті.

Преміальні картки — оптимальний варіант

Якщо Ви плануєте часті закордонні поїздки, придбайте кредитки преміум класу Platinum Mastercard і World Elite Mastercard. Так Ви отримаєте безліч пільг і бонусів, включаючи доступ до бізнес-лаунжів багатьох аеропортів світу. Крім того, власникам преміальних карт доступний консьєрж-сервіс, за допомогою якого Ви будете позбавлені від турбот про вирішення багатьох рутинних питань. Консьєрж-сервіс підбере оптимальні ціни на авіаперельоти, забронює номер у готелі, складе маршрут пересування по історичних місцях і виконає безліч інших функцій, звільняючи Ваш час.

Чимало банків пропонують мандрівникам з преміальними картками спеціальні умови, адаптовані під їх потреби. Наприклад, банк ПУМБ в честь запровадження безвізового режиму випустив карту для туристів SoloMандри класу Platinum. Ця карта дозволяє отримувати нульову комісію при конвертації будь-яких валют і при знятті готівки у банкоматах будь-яких країн світу, а також включає в себе страхування для туристів.

«Альфа-Банк» підготував кредитку Alfa SkyPass Platinum, яка також включає страхування й дозволяє переводити та конвертувати грошові кошти без комісій. Додатково ця карта підключена до програми лояльності «Панорама Клуб», яку підтримує українська авіакомпанія МАУ. «Ідея Банк» не відстає від своїх конкурентів, пропонуючи мандрівникам карту Travel з можливістю безкоштовного зняття готівки та нульовою ставкою при конвертації валют.

Вибирати є з чого — навіть найвибагливіший турист знайде для себе на вітчизняному ринку вигідні пропозиції, що полегшують поїздки в різні країни світу. Вирушаючи за кордон, ознайомтеся з якомога більшою кількістю запропонованих послуг з боку банківських установ, щоб Ваша подорож була економною та принесла виключно найприємніші емоції.

«КЛТ КРЕДИТ» пропонує миттєві позики для здійснення Ваших бажань. Розпродаж в улюбленому бутику, необхідність термінової поїздки, хвороба чи незапланований ремонт побутової техніки — для всіх цих ситуацій нерідко потрібна можливість швидкого отримання додаткових фінансових коштів. У таких випадках розмір необхідної суми зазвичай надто малий, щоб брати споживчий кредит у банку, але досить великий, щоб обтяжувати своїх близьких проханнями про позику.

Звернувшись до «КЛТ КРЕДИТ», Ви отримаєте потрібну суму відразу ж після заповнення заявки та підписання договору. Кошти знадобилися вночі чи у вихідний день? Ми працюємо цілодобово, видаючи кошти сім днів на тиждень та навіть під час свят. Не встигаєте вчасно повернути борг? Ми дамо Вам можливість подовжити кредитний договір. Хочете повернути гроші раніше терміну? Ви можете зробити це без будь-яких додаткових комісій. Фінансова підтримка від «КЛТ КРЕДИТ» дозволить Вам завжди відчувати впевненість у завтрашньому дні.

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
22.02.2018
Майбутнє в смітті. Як буде вирішено питання утилізації сміття в Україні?
30.05.2017
Щомісяця банки відзначають випадки кредитного шахрайства з чужими документами
02.12.2016
Як максимально швидко отримати кредит онлайн на банківську карту України?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X