Як «звучати» впевненіше? Звички в розмові, які варто переглянути

Як «звучати» впевненіше? Звички в розмові, які варто переглянути

Не вдалося справити враження на співрозмовників? Вони не прислуховуються до вас, а ваші жарти не викликають бажаної реакції? Можливо, виною всьому ваша манера мовлення та постановка голосу? Для більш упевненого ведення розмови з колегами, начальством, друзями, родичами і другою половинкою рекомендуємо попрацювати над своїм мовленням. Але для початку потрібно зрозуміти, в який бік рухатися.

Що міняти?

Самого себе завжди складно оцінювати, і в тій же мірі це стосується голосу. Тому краще попросити друга послухати себе з боку і отримати від нього слушні зауваження. Або, як варіант, записати свою мову (можливо, розмову по телефону) на диктофон і спробувати знайти свої «вразливості» самостійно.

Інтонація

Інтонація, з якою вимовляються фрази, безпосередньо впливає на сприйняття мови з боку. Як приклад, висока інтонація в завершенні кожної пропозиції. Співрозмовник  відчуватиме вашу невпевненість, якщо ви закінчуєте думку з запитальною інтонацією, у якій чітко простежуються сумніви.

Швидкість

Важливо знайти золоту середину. Занадто швидкий темп мовлення створює відчуття, ніби людина нервує або кудись поспішає, до того ж деякі частини такої промови напевно залишаться незрозумілими. Але й надто повільне мовлення властиве насамперед для нудних співрозмовників і формує образ тугодумної людини.

Рівень гучності

Щоб здаватися більш упевненим у собі, слід дещо підвищити звичну гучність свого говору. Але в міру, щоб не здатися грубим. Якщо ж ви звикли говорити дуже тихо, цю звичку слід міняти — таким людям зазвичай вкрай важко прижитися у колективі.

«Паразитні» паузи

Паузи в мові не повинні заповнюватися шаблонними «ееееее», «ааааа», «ну, цей, як його», «так би мовити» тощо.

Повторення

Намагайтеся максимально уникати фраз, які ви занадто часто повторюєте і які не несуть особливого смислового навантаження. Не ображайтеся, а, навпаки, просіть, щоб співрозмовник вказував вам на такі повторення. Наприклад, «хмм, хороше питання», «вибачте, що перебив», «як би там не було», «навіть не знаю, що відповісти», «як би це краще висловитися» і так далі.

Практика, тільки практика

Без постійних тренувань навичок ведення мовлення потрібного результату не буде. Одного бажання мало. Необхідно відточити до автоматизму ті моменти, які дозволять вам виглядати переконливіше. Найкращим чином для цього підійдуть публічні виступи, хоча б у невеликому колі слухачів. Але найчастіше немає іншого виходу, як практикуватися в щоденній рутині. Наведемо приклади таких ситуацій.

  • Розмови в колі колег. Тут не вимагається впевнений образ, проте у невимушеній бесіді з колегами можна легко розкрити в собі нові вміння у спілкуванні.
  • Пропозиції ідей на нарадах. Впевнений виклад ідеї = збільшений інтерес до неї і краще сприйняття озвученого. Складно уявити собі кращу практику.
  • Оцінка чиєїсь роботи. Дуже важливий впевнений стиль під час аналізу чиєїсь роботи. Ваш коментар повинен бути не «одним із», а тим, який змусить автора переглянути своє бачення якісної роботи.
  • Ставлення питань. Існують навіть спеціальні техніки ставлення питань, але вам не обов'язково їх засвоювати — просто практикуйтесь ставити питання впевнено у різних ситуаціях. Навіть якщо потрібно запитати сина, звідки у нього в рюкзаку презерватив чи чому він оформив онлайн кредит на ваше ім’я.

Що ще можна зробити?

  1. Стойка. Стійте рівно, з постановкою ніг на ширині плечей, з прямою спиною та мінімальною жестикуляцією.
  2. Зоровий контакт. Якщо ви ведете розмову в колі декількох осіб, дивіться їм у очі по черзі, по 3–5 секунд кожній. Якщо ведете розмову з однією людиною, зі спокійною душею можете зрідка відводити погляд, але зайве зорове відволікання може здатися неповагою до співрозмовника.
  3. Мова тіла. Не варто схрещувати ноги або руки, тримати руки в кишенях або надмірно розмахувати ними. Своїм візуальним розслабленням ви будете створювати образ впевненого співрозмовника.

Зміна звичок — справа непроста і вимагає багато часу. Не здавайтесь у своєму прагненні стати кращим. Бути собою і прогресувати можна одночасно.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.7/5
1 голос
3.7
5
1
1
Читайте також
11.02.2020
Прострочення по кредитній карті: що робити?
27.07.2017
Що ховається в бюстгальтерах робітниць української прикордонної служби?
31.05.2018
Гроші в борг під заставу майна
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X