Кредитна історія онлайн, як захистити себе від шахрайства?

Кредитна історія онлайн, як захистити себе від шахрайства?

З поширенням можливостей практично без проблем і документальної тяганини оформити кредит, почастішали випадки шахрайства. Жертви подібних афер зустрічаються з величезними проблемами, такими як примусове стягнення боргу через суд, переслідування колекторами і зіпсована кредитна історія протягом десяти років. Багаторазові і злочинні дії змусили банки згуртуватися і дати відсіч шахраям, наділивши позичальників способів контролювати банківські кредитні історії. Перш ніж довідатися про способи себе убезпечити варто зрозуміти принципи в роботі відповідних служб.

Що таке кредитна історія

Винятково через проблеми з несвоєчасними виплатами по позиці і порушеннями умов договорів з банківськими установами, в 2005 році Приват Банком було засновано бюро кредитних історій (УБКИ). Це співтовариство банків, які виходячи зі спільних інтересів поповнюють базу даних архіву, залишаючи детальну інформацію про громадянах України, що користуються банківськими послугами. При первинному звернення цивільної особи в банк починається його банківська кредитна історія, яка зберігається в архівах десять років.

У пакет інформації, що зберігається в бюро входять такі особисті дані як:

 • паспортні (включаючи та прописку),
 • родинний стан,
 • трудова активність,
 • записи про судові позови, розгляди і арешті майна.

Як довідатися свою кредитну історію і захистити себе від шахрайства

Тому що дані є особистими і належать приватній особі, на даний момент є кілька способів перевірити інформацію. Кредитна історія онлайн доступна в будь-який час і кількість перевірок не обмежена. Зробити перевірку можна:

 • скориставшись інтернет-банком Приват24,
 • за допомогою мобільного додатка «Кредитна історія»,
 • додатком Sender,
 • використовуючи термінал Приват Банку,
 • на сайті УБКІ.

Перевірка кредитної історії обійдеться вам в 45 гривень за кожну спробу, однак можна оформити безкоштовну, але винятково один раз у рік. Для цього прийде написати лист із заявою безпосередньо в УБКІ з копіями паспорта (включаючи прописку) завіреними вашому підписом і датою, відправити поштою.

Убезпечити себе і контролювати всі фіксовані заявки (також нові запити оформлення кредиту) вийде за допомогою послуги «Статус Контроль», яка зобов'язується висилати інформаційні повідомлення на мобільний номер, а саме:

 • відкриття, закриття або заборгованість за кредитом,
 • повідомлення про прострочені платежі,
 • статус і ступінь довіри для банківських систем (рейтинг),
 • нові запити на оцінку історії (спроби оформити кредит),
 • перевірка на кредитну історію без обмежень.

Також використовуючи «Статус Контроль», можна проінформувати банки про тимчасове небажання відкривати нові кредити, тим самим закривши можливість шахраям скористатися вашими даними, без вашого ведена.

Додаткову інформацію про те, де отримати кредитну історію, а також детально довідатися про оплату послуги «Статус Контроль» і інших, можливо звернувшись до безкоштовного сайту УБКІ або КЛТ КРЕДИТ.

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 4.1/5
От 54 голосов
4.1
5
1
54
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X