Як відобразиться скасування держстандартів на українцях?

Як відобразиться скасування держстандартів на українцях?

Нещодавно Кабінет міністрів вніс зміни в низку законодавчих актів України з метою їхнього узгодження із законом «Про стандартизацію». Згідно з нововведеннями, галузеві стандарти вже не є обов'язковим параметром, а процедура перевірки на відповідність національним стандартам може здійснюватися по особистій волі.

Як стверджують в уряді, відмова від процедури примусової стандартизації відповідає правилам СОТ і Євросоюзу.

Експерти ж кажуть, що не все так просто. Так, це нововведення може спростити підприємницьку діяльність, проте прийняті зміни можуть вплинути на якісні характеристики продукції не в кращий бік.

Гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж О. Дорошенко розповів, що технічні умови (ТУ) розробляються самим виробником, і тільки він знає все про виробництво свого продукту.

«Виробник продукції встановлює свої стандарти. Реєстрація не обов'язкова. Стандарт залишається на підприємстві. Приходить перевірка, виробник його демонструє. Виготовляти можна все що завгодно. Головне, щоб продукція була безпечна для споживача. Склад продукту повинен бути обов'язково розміщений на упаковці. Так роблять у всьому світі», — зазначив О. Дорошенко.

Незаборонене дозволено

Як стверджують юристи, ніяких істотних змін новий документ не принесе, тому що закон «Про стандартизацію» є превалюючим над рештою правовою документацією із внесеними змінами. І ті галузі, для яких була потрібна обов'язкова стандартизація, наприклад, саннорми для харчових продуктів, бухоблік, освіта, будівництво та ін., залишаться без змін.

«Це положення не стане причиною появи істотних змін для співвітчизників. Адже всі поправки, що стосуються різних технічних норм і вимог, були прийняті ще два роки тому», — прокоментував керуючий партнер ЮК «Волхв» О. Навальнєв.

У Законі сказано, що стандартизація продукції може бути факультативною, за винятком тих стандартів, які зазначені в різних нормативних актах. Зі списком винятків можна ознайомитися на спеціалізованому сайті з питань стандартизації і сертифікації.

«Сьогодні держстандарти досить лояльні, й дотримуватися їх у багатьох галузях діяльності необов'язково. Дуже часто підприємства застосовують їх як рекламний інструмент. Коли стандартизація необхідна, вона дотримується», — пояснив старший юрист Eterna Law А. Кузьменко.

Продукти харчової промисловості давно використовують ТУ, розробкою яких підприємства займаються самі. Однак більшість виробників користуються держстандартами, оскільки покупці надають перевагу саме такому товарові.

Фахівці не вважають, що в змінах може бути присутня будь-яка загроза, але, якщо виробник не буде дотримуватися суворих норм держстандарту, він буде нести за це відповідальність.

«Якщо відбудеться отруєння, це можна класифікувати як порушення безпеки харчових продуктів. Тому виробник продукту апріорі зобов'язаний дотримуватися всіх нормативів», — зазначає А. Кузьменко.

Скасування ГОСТів не торкнеться й комунальних послуг. Всі стандарти в цій сфері поставлені на контроль державою. Будь-які махінації із ними є незаконними.

Також О. Навальнєв пропонує звернути увагу на сфери, які не потрапляють під дію даного документа. Судові інстанції перш за все опираються на Закон, тому на розглядах у суді прийнятий документ ніяк не позначиться.

Компанія «КЛТ КРЕДИТ», один із найнадійніших онлайн-сервісів України, пропонує експрес-кредити без надання довідок і поручителів. Кредит можна оформити в будь-який час доби, заповнивши на сайті компанії спеціальну форму, і вже через п'ятнадцять хвилин Ви станете володарем необхідної суми грошей. Перерахування коштів здійснюється на банківську карту. Якщо виникли фінансові проблеми — «КЛТ КРЕДИТ» завжди приходить на допомогу.

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
27.12.2017
Українські чиновники вражають народ незвичайними податками
29.04.2017
Хто портить телекомунікаційні мережі українських Інтернет-провайдерів?
02.06.2017
Ціни золота в ломбарді, умови здачі коштовностей в українські ломбарди
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X