Як відбувається списання кредиту в банку і як можна перевірити?

Як відбувається списання кредиту в банку і як можна перевірити?

Часто буває так, що людина, що взяла кредит, не має можливості вчасно його погасити. У зв'язку із простроченням, нараховуються не маленькі відсотки, внаслідок чого – закрити кредит ставиться практично неможливо. Останнім часом, процедура списання кредиту стала звичайним явищем для банків. Спробуємо розібратися, чому так відбувається і які в цьому переваги для установ, що видали гроші, і для самого позичальника.

Взяли кредит - а платити нема чим? Що робити, якщо немає можливості погасити заборгованість по кредиту?

На сьогоднішній день неможливість виплатити кредит – дуже розповсюджена проблема. Це може бути пов'язане з різними обставинами, тому перше, що треба робити при зверненні до банку за кредитом – це продумати заздалегідь, як ви будете його виплачувати. Але що ж робити, якщо сума вже взята, а платити нема чим?

У першу чергу, не варто ховатися від банку, тобто завжди відповідайте на їхні дзвінки, приходьте на зустрічі і ведіть переговори, як того від вас вимагають. А ще краще – підіть першими в установу, що видало кредит, і повідомите, що виникли труднощі і вам нема чим платити. Банк зацікавлений у погашенні заборгованостей не менш вас, тому в більшості випадків готовий піти назустріч.

Якщо позичальник стає неплатоспроможним, він не виплачує ні тіло кредиту, ні нараховані відсотки, а сам процес погашення стає неможливим або малоймовірним – то такий кредит має назву безнадійний кредит.

Чи можна списати кредит по боргу? Чому банки списують заборгованість за кредитом, і які в цьому переваги?

Як списати борг по кредиту, якщо про таке чули, але самі із процедурою незнайомі? І чи списують банки борги по кредитах взагалі? Спробуємо відповісти на дані питання. Безнадійний борг по кредиту категорично невигідний банківській установі, тому останнім часом така заборгованість часто підлягає списанню. Справа в тому, що такий борг негативно відбивається на звітності банку, а сукупність декількох безнадійних кредитів – на фінансовому стані банку в цілому. Чим більше проблемних заборгованостей – тим менше в даного банку можливість знайти гарних інвесторів, залучити нові капітали і розвивати свою діяльність взагалі.

Саме тому банки доходять висновку, що списати борг буде вигідніше і набагато зручніше. Тому що, позбуваючись від проблемних кредитів, в установи звільняються резерви, знижується навантаження на капітал і з'являється можливість видавати нові позики. А от що значить для самого позичальника списання заборгованості за кредитом, так це те, що він повністю звільняється від виплат, і банк втрачає всяку можливість впливати на нього і, тим більше вимагати оплату.

Коли списується борг по кредиту? Списання кредиту як безнадійного

Тому що на сьогоднішній день утилізація боргів по кредиту стає усе більш актуальною, то багато задаються питаннями: Чи списуються кредити взагалі?», « Як же списати борги по кредитах?»

Списання кредитних боргів відбувається не завжди, і якщо у вас нема чим платити заборгованість, то це зовсім не означає, що вам її відразу ж вибачать і забудуть. Звичайно, за несплату боргу спочатку нараховуються пеня і штрафні санкції. Потім, якщо банк переконується в тому, що у вас платить і правда нема чим, він може піти назустріч і скасувати раніше нараховані штрафи, рефінансувати ваш борг або дати так звані канікули, тобто на час призупинити нарахування пені. Якщо домовитися не вийшло, або в позичальника так і не з'явилася можливість платити, то справа переходить до суду. Банк може подати до суду за порушення і невиконання обов'язків по кредиту, але це теж не завжди вигідно установі, тому що за кожну таку справу банк витрачає чималу суму на судові процеси. У деяких випадках ваша справа може передаватися колекторам, які мають набагато більше різних ресурсів і застосовують не зовсім м'які способи тиску на позичальника.

Якщо вибити гроші так і не вдалося, то відбувається списання кредитів банками. Основні випадки, коли списується борг по кредиту:

  • як згадувалося вище – якщо боржник умер;
  • якщо боржник пропав, тобто його не змогли знайти, він визнаний без звістки зниклим;
  • якщо з боржника абсолютно нема чого взяти, тобто в нього немає майна, а житло і меблі в ньому практично нічого не варто;
  • якщо сума боргу невелика, і банку може обійтися дорожче ведення роботи з боржником, чим прибуток, який він з нього одержить;
  • якщо минув строк позовної давнини. Буває, що робота з боржниками дуже затягається, і банк звертається до суду в справі вже пізніше, чим 3 року після здійснення останнього платежу від позичальника. У такому випадку боржник може подати зустрічну заява про витікання строку позовної давності.

У всіх цих випадках відбувається списання банківських кредитів. Тому що в банку не залишається інших розумних рішень, крім того, як списати заборгованість за кредитом.

Як відбувається списання кредитних боргів і як саме списати кредит у банку?

Списання кредитної заборгованості проходить в індивідуальному порядку для кожної позики. Повне списання кредиту - процес можливий, але рідкий. Тоді назріває питання « Як списати хоча б відсотки по кредиту?» Спочатку банк намагається всіма можливими способами врегулювати дане питання, пропонуючи вилучити суми штрафних санкцій і пені, або використовуючи реструктуризацію боргу, або пропонуючи відстрочку по оплаті. Через суд і користуючись послугами колекторських компаній, банк може добитися погашення тільки тіла кредиту або часткового погашення боргу, приміром, тих же відсотків за час користування. Тобто списання всієї суми відбувається дуже рідко, і тільки у випадку, якщо в банку немає інших виходів, крім як списати кредитний борг.

Процедура списання кредитної заборгованості – це не сильно приємна тема для кожного з банків, тому вона відбувається без особливих розголошень. Банк, зробивши висновок, що кредит безнадійний і оплата по ньому неможлива, мовчачи списує його, навіть не говорячи про це боржникові. Тим самим, не псуючи собі репутацію і звільняючи активи для інших більш вигідних угод.

Через скільки років списується борг по кредиту?

Після того як стало зрозумілим як списати кредит, хочеться ще розуміти скільки ж часу треба для того, щоб це нарешті таки відбулося. Але питання «Через скільки років списується кредит?» не зовсім коректний. Тому що списання кредиту через якийсь певний термін не передбачене. Але якщо позичальник ухиляється від виплати і старанно ховається від банку, то через 3 року, у випадку, якщо боржника так і не вдалося знайти, відбувається повне списання кредитного боргу. Такий термін (3 року) називається строком давнини по кредитних зобов'язаннях. Він починається з моменту останньої виплати позичальника (якщо не проводилося ні однієї оплати, то цей термін вважається від дня видачі грошей клієнту). Таким чином, на запитання: « Через скільки списується борг по кредиту?», « Через який час списується борг по кредиту?», « Через який час кредит списується?» і « Через скільки списується кредит?» можна відповісти так: списання кредиту відбувається після закінчення строку позовної давності, який становить 3 року з моменту останнього платежу.

Які переваги, і які недоліки в списанні кредитної заборгованості банком?

На запитання: «чи можуть списати борг по кредиту?» можна впевнено відповісти, що так. Але! Для позичальника списання кредиту має тільки один позитивний фактор: це повне звільнення від зобов'язань по оплаті. Але існує і ряд негативних наслідків від такої процедури. Після того як відбувається повне списання боргу по кредитній карті або боргу в цілому, банк передає інформацію про такого боржника в Бюро Кредитних Історій, а це значить, що кредитна історія позичальника стає не тільки поганою і проблемною, але псується остаточно. Таким чином, дана людина попадає в списки самих невідповідальних платників, і повністю втрачає можливість одержати будь-який кредит у наступні як мінімум 15 років.

Тому, можна зробити висновок, що списати борг по кредиту – це можливо, але все-таки краще виявити ініціативу і домовиться з банком самостійно. Так, ви заощадите свої нерви, час і вбережете кредитну репутацію від негативних відгуків.

Якщо списання заборгованості за кредитом все-таки відбулося, як довідатися?

Як можна списати кредит стало зрозуміло, але як же перевірити, що він і правда списаний, якщо банк про це не повідомляє? У тому, що боргу більше немає і договір закритий, позичальник може довідатися тільки в ході судового розгляду. Щоб впевнитися в списанні кредиту, необхідно буде подати заяву, яка називається «заперечення за позовом про стягнення заборгованості». У цьому зверненні варто вказати, що борг може бути вже списаний, і обов'язково наполягати на ретельній перевірці даної інформації. У випадку якщо такий запит дав позитивний результат, позичальник може сміло заперечувати вимоги банку про стягнення кредитної заборгованості.

Таким чином, банки можуть списати кредитні борги повністю, або частково. Для них це іноді навіть вигідно. Але от для позичальника такий процес тягне не дуже позитивні наслідки. Тому перед тим як розраховувати на можливе списання кредиту, краще все-таки вийти на зв'язок з установою, де він був оформлений, і спробувати вирішити цю фінансову ситуацію розумно. У більшості випадків, організації йдуть назустріч клієнту, тому що зацікавлені у виплаті не менше боржника. Компанія KLT CREDIT одна з тих, хто завжди простягне руку допомоги в складній ситуації. Отут вас завжди вислухають і запропонують усі можливі варіанти для успішного результату подій. Мікрофінансова організація KLT CREDIT заслужила довіру багатьох і користується гарною репутацією саме завдяки лояльному відношенню до всіх своїх клієнтів.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.3/5
От 129 голосов
3.3
5
1
129
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X