Як уповільнити вікові зміни людського мозку

Як уповільнити вікові зміни людського мозку

Багато людей вважає, що від віку залежить старіння всього організму людини загалом, і мозок — не виняток. Це помилкове твердження. На жаль, минулі роки неможливо повернути назад, як і молодість. Але ніколи не пізно надолужити згаяне в інтелектуальному плані.

Здоровий спосіб життя позитивно позначається на всіх системах організму. Не має значення, коли саме ви дійшли до висновку про його доцільність і взяли собі на озброєння.

Старше покоління, на жаль, не завжди може похвалитися ясністю розуму. Особливо якщо порівнювати зрілих людей з дітьми чи навіть немовлятами. Роки життя не проходять безслідно для діяльності мозку. Поступово в ньому накопичуються токсичні речовини (тау-білки / амілоїдні бляшки). Їхнє виникнення асоціюють з початком процесів старіння в організмі. Зупинити алгоритм, закладений природою в людський організм, неможливо, але завжди є шанс подовжити ясність розуму, не посилюючи регрес зовнішніми негативними факторами, такими як вживання алкоголю чи куріння. Стресові ситуації, хронічна перевтома і недосипання також прискорюють його перебіг.

Нейропластичність — це унікальна властивість, завдяки якій наш мозок активно функціонує протягом усього життя. Її активність пов'язана зі стабільністю здійснення 3-х процесів, а саме:

 • нейрогенезу;
 • синаптичного зв'язку;
 • мієлінізації.

Найважливішим з них є нейрогенез, відповідальний за появу нових нейронів. Формування нових нейронних ланцюжків здійснюється в тій півкулі мозку, де накопичуються спогади (в гіпокампі).

Людина не може існувати без реакцій. Щодня кожен з нас переживає нові хвилювання, які зміцнюються в мозку під час нічного відпочинку. Кількість нових нейронів безпосередньо залежить від новизни подій у нашому житті. Зустрічі, відвідування цікавих місць, звичайні прогулянки — все це потім стає спогадами. І чим більше таких подій, тим міцнішою стає пам'ять.

Що робити, щоб мозок не старів?

 1. Кардіотренування

Стимулювати нейрогенез допоможе активний спорт. Спортивна ходьба чи біг вранці позитивно позначаються не лише на зовнішньому фізичному вигляді, а й на стані внутрішніх органів, зокрема і мозку. У 2016 році в результаті наукового дослідження, проведеного на гризунах, вчені з'ясували, що інтенсивні тренування сприяють формуванню нових нейронів.

Медики рекомендують приділяти таким спортивним тренуванням не менше 2 з половиною годин щотижня. В ідеалі, ви почнете відвідувати спортзал, але парк чи відокремлене місце на природі теж можуть стати хорошою альтернативою. Пробіжки вздовж завантаженого шосе не дають користі, а швидше навіть навпаки. Отруйні вихлопні гази перешкоджають природному утворенню нервових клітин.

Компанійським людям підійдуть спільні тренування чи парні види спорту, наприклад, теніс. Спілкування з партнером також позитивно позначиться на роботі вашого мозку. Спортивні змагання, які потребують концентрації уваги, сприяють розвитку моторної координації, що також позитивно позначається на мозковій діяльності.

Дослідження вчених підтверджують, що ігри на координацію і соціальну взаємодію людей призводять до потовщення кори головного мозку на ділянках, що відповідають за соціалізацію та психічне здоров'я.

 1. Перегляньте раціон харчування

Дієтологи підтверджують, що зниження калорійності продуктів, збільшення часових проміжків між прийомами їжі, а також розвантажувальні дні сприяють утворенню нейронів. Дослідники, які спостерігали за голодними щурами, відзначили, що структура їхнього мозку змінилася в кращу сторону.

Перш ніж приймати будь-які заходи, спрямовані на поліпшення здоров'я та самопочуття, запишіться на прийом до лікаря. Порадьтеся з фахівцем, наскільки вам підійде:

 • лікувальне голодування (на добу);
 • зниження калорійності їжі;
 • вживання тільки знежирених продуктів кілька днів на тиждень протягом 2–3 місяців;
 • систематичне вживання низькокалорійних страв і продуктів;
 • зміна інтервалу між денним і вечірнім прийомом їжі.
 1. Намагайтеся висипатись

Нічний відпочинок «очищає» мозок від скупчень токсинів і відновлює швидкість реакцій на подразники. Хронічний недосип призводить до неуважності та зниження пам'яті.

Проведені наукові дослідження підтверджують, що одна безсонна ніч здатна помітно знизити інтелектуальний рівень людини. Нормальним, корисним для здоров'я вважається сон довжиною від 7 до 9 годин. Якщо після обіду ви відчули втому, не відмовляйте собі у задоволенні подрімати кілька годин. Це допоможе відновити сили.

Однак час на відновлення — це індивідуальний параметр. І якщо людина відчуває себе бадьорою та здоровою, висипаючись лише за 4 години, то швидше це її особливість, а не відхилення. Надмірна сонливість теж є тривожним сигналом.

Вам слід підібрати індивідуальну методику розслаблення, наприклад, йога-нідру. Розпочати заняття можна в домашніх умовах, використовуючи навчальні відеозаписи.

_____________

Дотримуючись будь-якого з перерахованих вище пунктів, ви помітите явні поліпшення в роботі вашого мозку. Будьте послідовними. Не варто кардинально змінювати життя, вводіть нововведення поступово, відточуючи кожне правило. Приблизно через рік після постійних занять ви помітите позитивні зміни, незважаючи на плин років.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X