Як правильно подати податкову декларацію і не напоротися на штрафи в Україні?

Як правильно подати податкову декларацію і не напоротися на штрафи в Україні?

Як правильно подати податкову декларацію і не напоротися на штрафи в Україні?

Представники правової сфери пояснили населенню України, як правильно подавати податкові декларації, щоб не довелося надалі платити штрафи. Влада затвердила, які категорії українців зобов'язані надати до 1 травня 2017 року дані про свої доходи. Крім держслужбовців, податкову службу повинні відвідати ті громадяни, які у 2016 році продавали товари або надавали послуги неподатковим агентам.

За словами Гліба Сегіди, представника юридичної компанії Pravovest, про свої доходи за минулий рік повинні повідомляти домробітниці, няні, гувернантки, ті особи, які здавали нерухомість або машину в оренду, отримували від близьких людей дорогі подарунки. Що стосується найманих робітників, то їм необхідно не тільки сплатити обов'язковий податок на доходи в розмірі 18%, але і виділити 1,5% на сплату військового збору. Домробітниці або няні обслуговують неподаткових агентів, а це означає, що роботодавець такої класифікації не платить податки. У загальній сукупності слід сплатити 19,5%. Остаточний термін оплати податку вже встановлено. Це будь-який день до настання 1 серпня 2017 року.

Яке загрожує покарання, якщо декларацію про доходи не подати

Порушники законодавства повинні готуватися до штрафних санкцій. Якщо українець не подасть вчасно відомості про доходи, він заплатить символічний штраф від 51 до 136 грн. У разі, якщо громадянин надасть дані, але забуде сплатити податок протягом 3 місяців або 90 днів, податковий інспектор вимагатиме від боржника сплату пені. За кожен день прострочення оплати призначається сума в розмірі 120% від облікової ставки по НБУ.

Якщо платник податків викличе підозру у фіскалів, то офіційні особи можуть почати власне розслідування. Стаття 212 КК України передбачає, що несплата податкових відрахувань на суму, що перевищує 17 тис. грн, карається спочатку штрафом від 5100 грн. Ця сума може бути і вищою. Максимальна штрафна санкція досягає 34 тис. грн. Крім цього, винуватцю загрожує виконання виправних робіт на строк до 2 років або позбавлення волі на 5 років. Подібні покарання чекають на тих, хто не заплатив податки за суму понад 51 000 грн.

Громадянин має право оскаржити встановлену в податковій суму, якщо вона виявилася завищеною. Протягом 10 днів після отримання повідомлення слід звернутися в ГФС.

Чи обов'язково здавати податкову декларацію

Навіть якщо всі податки давно сплачені, здавати декларацію необхідно. Нововведення 2017 року – безумовна подача декларацій тими особами, які в минулому році продавали або здавали в оренду нерухомість чи транспортні засоби. Навіть якщо всі податки під час укладання угоди були сплачені, рівень свого доходу приховувати не можна.

Як здавати декларацію про доходи

Орендодавець землі або нерухомості, який уклав договір з юридичною особою, здає декларацію про доходи, але податкові відрахування оплачувати не потрібно. Відповідальність за сплату лягає на плечі юридичної особи, тобто податкового агента. Але якщо постоялець є звичайним громадянином, а не податковим агентом, орендодавець зобов'язаний сам оплатити встановлені законом податки.

В ДФС вважають, що українці зобов'язані заповнювати декларацію в будь-якому з перерахованих випадків, інакше виникне справедлива підозра в тому, що достаток приховується, а податки – ігноруються. Подібні дії будуть покриті штрафом, навіть якщо податок оплачувати не потрібно за законом. Відсутність декларації – порушення законодавства.

Українські громадяни повинні повідомити в податкову про свої доходи, якщо в 2016-му році продавали нерухомість, отримували спадщину, реалізовували автомобілі. Не має значення навіть те, що під час оформлення операцій всі необхідні податки були чесно виплачені.

Як підкреслив партнер АТ «Suprema Lex» Віктор Мороз, абсолютно всі угоди повинні декларуватися. У податкових деклараціях повинні відображатися операції і за нульовою ставкою. В даному випадку мова йде про спадкоємців першої черги або громадян, які вперше за 3 роки щось продали. За цією ставкою також проходять подарунки від дружини або чоловіка, дітей, батьків. Слід нагадати, що презенти від третіх осіб обкладаються податком, рівним 15-18% від вартості цінного вручення.

Компанії, які проводять лотерейні розіграші, теж знаходяться під наглядом податкових служб. Переможці лотерей зобов'язані сплачувати податки в розмірі 22,5-27% від ціни призу. І в кінці податкового року, після подання декларації, щасливий володар грошової винагороди повинен провести всі необхідні виплати.

Співробітники податкових органів мають можливість перевірити, хто подав документ з відміткою про продаж автомобіля чи житла, а хто – ні.

Під час оформлення угоди у нотаріуса покупець демонструє, у якої особи купується нерухомість або засіб пересування, також вказується вартість. В результаті податкові інспектори отримують вичерпну інформацію про продавця. При цьому Гліб Сегіда уточнив, що немає офіційного підтвердження того, чи будуть в ДФС зіставляти дані реєстру з інформацією в деклараціях.

Юристи рекомендують не викликати підозр у податківців умисним заниженням вартості товару або послуги. Можуть бути призначені перевірки, в результаті чого буде встановлено «правильний» податок.

В Мінекономіки України затверджені середні ринкові ціни на різні товари, послуги та види робіт. В інспекції можуть користуватися цими відомостями, про що попереджає Віктор Мороз.

Декларування може бути корисним

Чиновники все активніше ведуть розмови про те, щоб зобов'язати всіх громадян подавати декларації. В юридичних колах рекомендують вже зараз виробляти звичку заповнення такого документа. Втім, з цього процесу можна навіть отримати вигоду. Наприклад, якщо сім'я (або особа) понесла значні витрати, це дає їй право на користування податковою знижкою. У Податковому кодексі, в статті 166, описані всі види витрат, які можуть знизити суму податку. У цьому переліку вказані відсотки за іпотечним кредитом, лікуванням в медичній установі, навчанням, благодійними внесками. У фіскальній службі з доходу вираховуються всі витрати, і таким чином можна сплатити меншу суму податку.

На офіційному сайті ДФС України опублікований зразок – приклад податкового документа. Він єдиний для всіх категорій українських громадян. Пропонується кілька способів подачі, українці можуть вибрати для себе найбільш підходящий. Зручно подавати декларацію до інспекції особисто, тоді співробітники проконсультують і допоможуть з підрахунками. Уповноважена особа має право надавати декларацію замість платника податків. Існує варіант подачі в письмовому або електронному вигляді. Можна відправити лист національної поштою, головне, щоб дата відправки була раніше, аніж 1 травня 2017 року.

Якщо податки «душать» Вас в буквальному сенсі цього слова, а додаткових коштів немає, звертайтеся за кредитом до нас! Ні, тут немає божевільних відсотків. Тут навіть не попросять у Вас документів і довідок. І чекати схвалення тижнями теж не потрібно. 15-30 хвилин, і необхідна сума на Вашій карті!

За матеріалами ubr.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X