Як повернути борг без письмових доказів?

Як повернути борг без письмових доказів?

У житті кожної людини трапляється ситуація, коли товариш або колега по цехові просить позичити певну суму. Якщо в момент передачі коштів ви допустили необережність і не взяли розписку або будь-який інший папір підтверджувальну угоду, може виникнути ситуація коли стане актуальним питання – повернення боргу без розписки.

Тому прочитавши цю статтю, користувачі зможуть довідатися, як повернути борг без розписки, якщо умови позики були обговорені тільки в усній формі, а позичальник не квапиться вчасно повертати позичену суму. Першою справою, необхідно з'ясувати з якої причини, боржник не може повернути позику: проблеми, зв'язані зі здоров'ям або з матеріальним становищем. Крім того, правильним рішенням буде зустрітися з боржником і вирішити, як діяти в такій ситуації. Усі ми люди і потрібно проявляти людяність, не забуваючи про свої інтереси. При цьому бажане добитися від позичальника написання розписки, тим самим ви зможете всі домовленості зафіксувати на папері. Це буде свого роду гарантією того, що боржник зобов'язується виконувати свої зобов'язання, і допоможе уникнути проблеми, як забрати борг, якщо немає розписки.

Саме тому сьогодні усе більше людей звертатися по допомогу до мікрофінансових організацій. Немає грошей – є «КЛТ КРЕДИТ», де можна отримати швидкий кредит на банківську карту до 10 тисяч гривень по Україні.

Повернення боргу без розписки: підводні камені і поради експертів

Якщо ви запідозрили, що в плани боржника, взагалі, не входить повертати кошти, тоді необхідно діяти іншим методом, повертати борг через суд. Отже, відповістимо на запитання як забрати борг без розписки, згідно із законодавством нашої країни. Ознайомившись із цією покроковою інструкцією, користувачі зможуть довідатися, що робити, якщо не віддають борг без розписки і які будуть потрібні докази для надання до суду.

Першим етапом є підготовка необхідного пакета документів:

  • Написати заяву.
  • Надати паспортні дані.
  • Подати заяву в правоохоронні органі.
  • Зібрати доказову базу.

Підготовка доказів

Тепер, коли з документами загалом усі ясно, розберемося які докази потрібно надати суду. Дав гроші в борг без розписки як повернути, якщо доказів не існує? Для цього необхідно зробити так, щоб боржник при особистій зустрічі зізнався про суму заборгованості і терміни віддачі коштів. Щоб отримати на руки такі докази можна використовувати нові технічні засоби, це може бути диктофон.

Також доказом може служити електронна переписка з боржником, яка була нотаріально завірена. При цьому потрібно буде потурбуватися про те, щоб відповідний фахівець провів експертизу і підтвердив, що дана переписка реальна.

Тут важливо розуміти, що чим більше людина збере доказів того, що він дав гроші в борг без розписки, тим більше ймовірність того, що кошти будуть повернуті. Тепер, коли всі докази зібрані, виникає наступне питання, що з ними робити далі, щоб повернути позичені гроші в борг без розписки.

Повернення коштів – при наявності доказів 

Наступним етапом буде направитися у відділення поліції, де має бути написана заява для порушення кримінальної справи. Тільки так можна підтвердити або спростувати факт шахрайства. Небагато правової грамотності не перешкодить! Згідно КК нашої країни під шахрайськими діями, у тому числі мається на увазі присвоєння коштів шляхом використання довіри людини. Після написання і реєстрації заяви, уповноважені органі виносять вердикт про порушення або відмову кримінальної справи. Правоохоронні органі допоможуть у всьому розібратися, якщо ви дасте їм усі наявні на руках докази та показання свідків.

Справедливості заради слід зазначити, що, як правило, людина, яка взяла гроші в борг без розписки і не збирається їх віддавати, не зовсім готова до таких радикальних заходів. Тому після деяких роздумів він вирішить, що краще все-таки повернути взяту в борг суму.

У тому випадку якщо заявник одержав відмову в порушенні кримінальної справи, правильним рішенням буде написати заяву до суду. При цьому важливо усвідомлювати, що судовий процес буде досить трудомістким і тривалим, тому до нього доведеться підготуватися ґрунтовно.

Допомога колекторних агентств 

Один із самих питань, що часто задаються, від користувачів, позичив гроші без розписки як повернути, якщо суд прийняв рішення не у вашу користь? У цьому випадку в людини є право оскаржити рішення суду у вищих інстанціях. Крім того, якщо позичили гроші без розписки і не можете їх повернути, на кожному з перерахованих вище етапів, завжди є можливість звернутися по допомогу в колекторське агентство. Незважаючи на те, що багато з людей думають, що такі організації нерідко використовують незаконні методи, все-таки більша частина колекторів здійснює свою діяльність винятково в правовому полі.

 Із усього вищесказаного можна зробити наступний висновок – повернути позику без розписки, справа не проста і дуже заморочлива, але в деяких випадках просто необхідне. Особливо якщо говорити про велику суму. Відповідаючи на запитання як повернути гроші, які позичив без розписки? Насамперед, необхідно розуміти, що потрібно використовувати всі можливі ресурси, тільки тоді шанси повернути свої кровно зароблені кошти суттєво зростуть.

Стягнення боргу без розписки – розглянемо всі варіанти!

 Підбиваємо підсумок, дав грошей у борг як повернути позику? Повернення коштів може здійснюватися декількома способами: сподіватися на добропорядність самого боржника, подати заява до суду або звернутися по допомогу до професійних стягувачей. При цьому важливо розуміти, що здійснюючи позика грошей без розписки не один з перерахованих вище варіантів, не є гарантією того, що кошти будуть повернуті. Погодьтеся, що не кожна людина згодна чекати поки в позичальника прокинеться совість, і він вирішить повернути борг.

Ситуація дав грошей у борг як повернути не знаю, може трапитися з кожною людиною. Тут важливо розуміти, що в деяких випадках добитися позитивного результату буде важко навіть через суд. Більше того, відповідаючи на запитання, як повернути борг, якщо немає розписки, необхідно розуміти, що іноді вартість послуг адвоката, який буде захищати ваші права в суді, може в кілька разів перевищувати суму позики. У такому випадку прийдеться зміритися із втратою коштів.

У яких випадках стягнути борг неможливо?

Яким би професійним не був ваш адвокат, бувають ситуації, коли стягнути борг без розписки неможливо. На жаль, але в юридичній практиці спостерігаються ситуації, коли в боржника просто немає можливості повернути кошти. У позичальника немає накопичених коштів, постійного доходу або майна, яке він може продати, щоб повернути борг. 

Сподіваємося, що завдяки цій статті тепер ви знаєте, як повернути гроші з боржника без розписки, і куди звертатися, якщо ви зіштовхнулися із цією проблемою. Очевидним стає і те, що повернути борг без розписки в деяких випадках просто неможливо, тому краще і зовсім відмовитися від цієї витівки і не витрачати свій час і нерви.

Стягнення боргу: корисна інформація

 Перш ніж почати стягнення боргу з фізичної особи без розписки правильним буде зважити всі свої слабкі та сильні сторони щодо наявності доказів. Також дуже важливо розглянути оптимальний план подальших дій. Можливо, зручніше буде поговорити з несумлінним боржником і запропонувати мирну угоду. Запропонувавши позичальнику гнучний графік повернення коштів, відмовившись від відсотків. Адже іншого способу як забрати гроші в боржника без розписки може просто не бути.

 Найчастіше із проблемою як змусити повернути борг без розписки зіштовхуються: фізичні особи, роботодавці, а також власники бізнесу. Ми рекомендуємо всім користувачам, що зіштовхнулися з такою проблемою, звертатися до професійних юристів, які точно знають, як змусити повернути борг без розписки і додаткових фінансових розтрат. Кошти, які будуть витрачені на оплату юристів, у випадку позитивного вирішення повернутися вам разом з боргом. Адже згідно із законом, усі збитки буде відшкодовувати сторона, що саме програла.

Помніть, стягнення боргу без розписки можливо тільки в тому випадку, якщо за справу візьмуться справжні професіонали. Фахівці, що працюють у цій сфері, знають можливі законні методи, як стягнути борг без розписки. Крім того, вони будуть представляти інтереси клієнта в суді і прикладуть максимум зусиль, щоб людина яка, позичала без розписки повернув кошти.

Щоб не стояти годинами у черзі ы не чекати цілодобово схвалення по кредиту, можна одержати швидку позику від компанії KLT CREDIT. Сервіс автоматично визначить можливість видачі кредиту. Завдяки тому, що переведення швидко приходить на карту, перевести в готівку в кошти можна в найближчому банкоматі, вирішивши свої фінансові проблеми. Для повернення коштів МФО, клієнт може скористатися одним з підходящих для нього способом: карткою, у касі банку, інтернет-банкінга та інше. При достроковому погашенні – оплата за фактичне користування кредитними коштами. «КЛТ КРЕДИТ» – це можливість отримати гроші до зарплати і на будь-які потреби під вигідний відсоток.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.7/5
От 3 голосов
3.7
5
1
3
Читайте також
29.05.2017
Кількість квартирних крадіжок зростає — як зберегти цінності?
28.11.2016
Заявка на мікрокредит - перший крок для отримання мікрокредиту
22.11.2016
Кредитна історія - як поліпшити кредитну історію?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X