Як повернути борг по розписці в Україні, якщо позичальник відмовляється платити?

Як повернути борг по розписці в Україні, якщо позичальник відмовляється платити?

Послуги кредитування й позик сьогодні дуже затребувані на Україні. Число банківських установ і мікрофінансових організацій, що пропонують кредити на вигідних умовах, постійно збільшується. Але, незважаючи на це, користуються попитом і приватні позики. Особи, що мають певний капітал і бажаючі заробити на ньому, пропонують у борг гроші під розписку або договір, завірений нотаріально. Враховуючи нестабільність економічної ситуації в країні, позичальники часто порушують договірні зобов'язання, і в кредиторів виникає питання: як повернути борг по розписці в Україні? Мають місце і випадки, коли гроші в борг даються без розписки, під « слово честі», і тоді виникає інша ситуація: як повернути борг без розписки в Україні? Спробуємо розібратися із цими питаннями детальніше.

Чому приватні позики приваблюють населення?

Кожний, хто хоч раз зіштовхнувся з банківськими організаціями по питанню кредитування, знає, наскільки важко сьогодні одержати гроші готівкою або на карту під відсотки. До позичальників висуваються тверді вимоги, умови, на яких видаються кошти, часто завищені, а у випадку прострочень по кредиту клієнт переплачує значні суми у вигляді штрафів. До того ж, строки ухвалення рішення по кредиту можуть досягати одного тижня, а у випадку, коли гроші потрібні терміново, клієнт не може стільки чекати.

Все це приводить до того, що споживачі шукають альтернативні варіанти, зі спрощеними умовами й швидким, гарантованим результатом. Хтось воліє звертатися в МФО, але такі організації, приміром, як KLT CREDIT, дають у позику невеликі суми. Якщо ж необхідна значна сума, то приватна позика – самий оптимальний для багатьох варіант.

Що потрібно знати кредиторові, видаючи позику під розписку?

Для того, щоб стягнення боргу по розписці у випадку невиконання зобов'язань позичальників здійснювалося законним шляхом і принесло позитивний результат, необхідно відповідально підійти до процесу оформлення розписки. Адже тільки юридично правильно складений документ може бути доказом позики з метою стягнення боргу. Існує кілька способів, що дозволяють здійснити повернення боргу по розписці, але спочатку розглянемо, на що повинні звернути увагу кредитори, видаючи позику. Це:

 • Наявність підтвердження особи позичальника документів. Найчастіше таким документом служить паспорт громадянина України, але можуть бути ы інші документи.
 • Вік позичальника. Конкретних обмежень у цьому пункті нема, однак, варто враховувати працездатність, можливість самостійно сплатити борг перед кредитором.
 • Наявність стабільного доходу. Як правило, довідки з місця роботи в таких ситуаціях не надаються, однак кредиторові необхідно впевнитися в тому, що його клієнт зможе повернути гроші згідно з розпискою.
 • У розписці, завіреної нотаріально або без завірення, повинні бути указані всі деталі співробітництва, прописана дата повернення боргу, спосіб і сума.

Щоб у приватного кредитора не виникало питання: як повернути борг по розписці, варто бути гранично уважним до того, кому видаються гроші під відсотки.

Правила оформлення розписки

Перед тим як забрати борг по розписці у позичальника, що порушив свої зобов'язання, варто згадати, чи правильно була оформлена розписка. Тим, хто вперше буде давати гроші в борг, варто передбачити, щоб у документі, що підтверджує передачу коштів сторонній особі, було зазначено наступне:

 • Паспортні дані і ІПН кредитора, що надає позику.
 • Паспортні дані і ІПН позичальника.
 • Дані про реєстрацію кожної зі сторін, із зазначенням конкретної адреси прописки.
 • У борговій розписці обов'язково вказується сума позики числами і прописом.
 • Дата здійснення угоди.
 • Дата повернення коштів позичальником кредиторові.
 • Місце, де відбувається оформлення позики.
 • Контактні дані кожної сторони.
 • У випадку, якщо гроші видаються під відсотки, прописується їхній розмір.
 • Може бути зазначена інформація про нарахування пені і штрафних санкцій у випадку невиконання позичальником своїх зобов'язань.

Чим більше інформації про позичальника буде зазначено в борговій розписці, тим легше буде вирішити проблему з поверненням коштів, а виходить, питання: як забрати борг із розпискою, буде мати більше шансів на позитивний результат.

Стягнути гроші по розписці в законному порядку буде значно простіше, якщо даний документ буде завірений нотаріально. Фахівці рекомендують писати весь текст від руки особисто позичальником, і ретельно перевіряти всі указані дані в документі.

Як стягнути гроші по розписці, якщо позичальник не виконує свої зобов'язання?

Як отримати гроші по розписці, якщо позичальник відмовляється повертати борг? Така ситуація, на жаль, трапляється часто, і кредиторові варто знати алгоритм своїх дій у таких ситуаціях. Щоб повернути свої гроші по розписці, приватна особа може використовувати кілька способів. А саме:

 • Написати позичальникові претензію. Щоб позичальник добровільно врегулював спір, йому необхідно відправити письмову претензію, у якій попередити про можливе звернення до суду у випадку неповернення боргу. У даному документі варто нагадати позичальникові, що порушив, про те, що з нього можуть бути стягнені додаткові кошти, а саме річні відсотки (3%), інфляційні, а також покладені всі судові витрати. Рекомендується відправити претензію рекомендованим листом, з наступним повідомленням про вручення боржникові. Це дозволить кредитора переконатися, що позичальник дійсно одержав претензійного листа. До того ж, вирішуючи питання як одержати борг по розписці, з дати одержання листи буде відлічуватися термін добровільного повернення грошей. Якщо ж у розписці не були зазначені точні строки повернення грошей, термін для позичальника становить 30 днів з моменту одержання претензії. У випадку, якщо повернути гроші по розписці шляхом відправлення претензії не вийде, і позичальник навмисно буде ухилятися від своїх зобов'язань, письмова претензія може бути використана в суді як доказ мирного вирішення проблеми.
 • Існує і другий спосіб, як отримати гроші з боржника по розписці. Це – позовна заява до суду. Можливо, перший спосіб повернути борг по розписці, а саме, претензія, і принесе результати, тоді звернення до суду не знадобиться. Але якщо позичальник ігнорує або категорично відмовляється повертати гроші, отримані в борг під відсотки або без них, тоді єдиним законним шляхом стане суд. До позовної заяви обов'язково варто прикріпити боргову розписку і копію претензії.

У яких випадках кредитор може не одержати борг по розписці?

Вирішувати питання як стягнути борг по розписці необхідно відразу після виявлення факту порушення зобов'язань позичальником. Тобто, як тільки відбулося прострочення платежу, і реакції на написану претензію не надійшло, кредиторові важливо не затягувати із цією проблемою, і якнайшвидше звертатися до суду. Адже існує поняття позовної давнини. Воно визначає строки, протягом яких приватна особа може вимагати повернути гроші. Стягнути борг по розписці можна протягом 3 років, а вимагати виплату неустойки (штрафів) у суді можна протягом 1 року.

Якщо ж позовна давність минула, кредитор вчасно не звернувся до суду з позовною заявою, йому буде відмовлено в позові.

Порядок стягнення боргів по розписці знають досвідчені юристи, які допоможуть інформаційно, нададуть допомогу в підготовці позовної заяви, а також представлять інтереси кредитора на суді. Тому, якщо виникла неприємна ситуація, і позичальник категорично відмовляється повертати отримані в борг гроші і відсотки за користування, не варто займатися самодіяльністю. Чим раніше звернутися до професійного юриста, тим більше шансів на те, що в судовому порядку проблема буде вирішена убік кредитора. На майно позичальника може бути накладений арешт, і він про це знає, і може переписати нерухоме і рухоме майно на кого-небудь із рідних, щоб уникнути конфіскації. Саме тому не варто затягувати зі зверненням до суду, якщо не повертають гроші по розписці.

Сьогодні багато приватних компаній пропонують допомогу в поверненні боргу по розписці, і ми знаємо їх як колектори. Варто враховувати, що діяльність таких компаній або приватних осіб є незаконною, тому щоб повернути борг по розписці, не порушуючи законів, варто скористатися запропонованим раніше способом – звернеться до суду.

Приватним кредиторам можемо порадити бути уважними і завбачливими, даючи гроші в борг знайомим або незнайомим особам. А позичальникам, яким терміново знадобилися гроші, крім звернення до індивідуальних кредиторів, варто також розглядати і інші способи вирішення своїх фінансових проблем. Наприклад, за допомогою мікрофінансової організації KLT CREDIT можна одержати гроші до зарплати під вигідні відсотки, витративши всього кілька хвилин на оформлення. МФО зарекомендувала себе як надійний фінансовий партнер, який не підведе у важкій ситуації, і надасть комфортні умови співробітництва своїм клієнтам. Досить оформити заявку на видачу позики в режимі онлайн, не виходячи з будинку або офісу, і протягом однієї години кошти будуть зараховані на карту будь-якого банку, що здійснює свою діяльність на території України. Для повернення боргу по карті передбачено кілька способів, і кожний клієнт KLT CREDIT зможе вибрати і скористатися самим зручним для нього варіантом.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 4.1/5
От 53 голосов
4.1
5
1
53
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X