Як поліпшити свої житлові умови за допомогою іпотеки

Як поліпшити свої житлові умови за допомогою іпотеки

Погодьтеся, дуже складно все життя збирати гроші на придбання квартири, відмовляючи собі в самому необхідному і намагаючись угнатися за інфляцією, адже навіть депозит не завжди рятує заощадження від знецінювання. Тому багато родин замислюються, як взяти кредит на квартиру в Україні, але не знають, чи зможуть вони задовольнити вимоги банку і розраховувати на одержання позички.

Із чого почати?

Втілення мрії про власне житло повинне починатися не з пошуку квартири і навіть не з пошуку вигідних умов кредитування. Перед тим, як взяти кредит на квартиру, спробуйте адекватно оцінити свої фінансові можливості, причому не тільки на сьогоднішній день. Іпотека зажадає від Вас залізної фінансової дисципліни протягом тривалого часу, тому Ваше рішення повинне бути зваженим, ґрунтуватися на тверезій оцінці і скрупульозному підрахунку своїх доходів.

Банки не бажають ризикувати своїми грішми, тому дуже ретельно перевіряють платоспроможність своїх можливих клієнтів. Якщо у Вас є джерела доходу крім зарплати, це може сприятливо відбитися на рішенні банку. Авторські гонорари і наявність цінних паперів, можливе одержання спадщини або здача в оренду нерухомості – надайте банку повну інформацію про своє матеріальне становище.

Що ще може зацікавити банк? Будь-які відомості, які можуть відбитися на Вашій здатності вчасно виплатити кредит. Наприклад, стан Вашого здоров'я, бажання завести дітей, можливості кар'єрного росту або перспективи Вашого бізнесу.

Як вибрати кращі умови

Отже, Ви здійснили розрахунки, переконалися в наявності фінансових ресурсів і готові щомісяця виділяти зі свого бюджету чималу частину на виплату боргу. Тепер потрібно знайти банк, який погодиться стати Вашим кредитором. Таких пропозицій Ви знайдете чимало, але не потрібно поспішати. Спочатку слід провести аналіз усіх можливих пропозицій, зрівняти умови і вибрати самий вигідний для себе варіант.

Якщо Ви вже не раз брали кредити в банку на придбання меблів або побутової техніки, значить певні, що зможете знайти оптимальний варіант, усього лише зрівнявши відсоткові ставки. Але іпотека трохи відрізняється від споживчих кредитів, і крім відсотків, Вам доведеться вивчити інші відомості.

Зокрема, подумайте, яке саме житло Ви хотіли придбати? Влаштує Вас вторинне житло, або Ви хочете отримати кредит на квартиру в споруджуваному будинку? На вторинному ринку ціни суттєво нижче, але банки не завжди погоджуються кредитувати покупку житла зі старого фонду. Навіть якщо Ви знайдете такі пропозиції, експертна оцінка банку може сильно відрізнятися від ринкової вартості квартири, і виділених коштів може не вистачити на її придбання.

Якщо будинок тільки будується, це не є гарантією того, що банк погодиться видати кредит на квартиру. Україна вже пережила той проблемний період, коли будівництво заморожувалося на невизначений термін, позбавляючи позичальників усякого шансу отримати свої законні квадратні метри, але зберігаючи за ними необхідність виплачувати банку величезні суми. І зараз можна одержати іпотеку на споруджуване житло, але тільки у випадку, якщо існує угода між банком і забудовником на співробітництво по конкретному об'єкту.

Вибираючи банк, варто уважніше віднести до пропозицій установи, у якому обслуговується Ваша компанія, організація або підприємство. Звичайно для своїх “зарплатних” клієнтів банки розробляють пільгові програми кредитування, а можливість контролювати Ваші фінансові потоки забезпечує довірче відношення до позичальника.

На що звернути увагу при виборі банку

Дуже важливий момент – розмір первісного внеску. Знайти банк, готовий видати кредит на покупку квартири з початковим внеском менш 30-50% від вартості житла сьогодні практично нереально. А між тим, Вас чекають і інші одноразові витрати:

- оплата нотаріальних і ріелтерських послуг;

- виплата податків;

- страхові і комісійні платежі;

- оформлення нерухомості в заставу;

- реєстрація в БТІ та деякі інші витрати.

Вирішили взяти кредит на квартиру в банку? Уточните, яку схему погашення Вам запропонують. Існують два варіанти виплати позики, кожний з яких має свої особливості, про що потрібно довідатися ще до підписання договору.

Фіксований розмір щомісячних виплат, з одного боку, зручний і зрозумілий. Однакові суми, виплачувані з місяця на місяць, дозволяють чітко розпланувати сімейний бюджет. Але не варто забувати, що при такій схемі переплата по кредиту значно підвищується.

При другому варіанті відбувається плавне зниження виплачуваних сум. Тому що відсотки нараховуються на залишок боргу, вибір цієї схеми обійдеться Вам набагато дешевше, чим попередній варіант. Єдиний недолік – значний розмір виплат у перші місяці. Зате згодом Ваші кредитні зобов'язання стануть менш обтяжними.

Багатьох клієнтів цікавить можливість сплатити борг із випередженням графіка. Видалося б, банк повинен вітати подібні прагнення своїх боржників. Насправді, дострокові виплати приносять банку одні проблеми. По-перше, порушується заплановане одержання доходу, а по-друге, перед банком встає непросте завдання знайти цим грошам нове застосування. Все-таки кількість, що замислюються, як взяти кредит на квартиру під більші відсотки, не так уже велике, тому банки з великим небажанням погоджуються на дострокове погашення іпотеки, обкладаючи таких клієнтів додатковими штрафними виплатами.

До речі, про розмір штрафу і пені за несвоєчасну оплату платежів теж потрібно довідатися завчасно. У житті відбуваються різні події. Деякі з них можуть тимчасово погіршити Ваше фінансове становище. Перед підписанням договору обов'язково довідайтеся, які санкції застосовує банк до боржників. Можливо, після одержання цієї інформації Ваша радість із приводу невеликої відсоткової ставки трохи померкне.

Що вигідніше – іпотека або оренда?

Щоб знайти вигідні кредити на квартиру, необхідно запастися величенним терпінням. Слід уважно вивчити кожний пункт договору, порівнюючи показники різних банківських пропозицій. У кожному разі, іпотека набагато вигідніше, чому оренда житла – Ви оплачуєте свою власність, а не приносите дохід власникові знімної квартири.

Враховуючи ріст цін на нерухомість і інфляцію, чім раніше Ви оформите кредит, тим менше грошей у підсумку витратите. Усі виплати зафіксовані в договорі, і ніякі негативні економічні події не зможуть підвищити їхній розмір. Звичайно, якщо Ви візьмете кредит у національній валюті, а не в доларах або євро.

Чи можлива економія при виплаті іпотеки?

Існують невеликі хитрості, що дозволяють набагато скоротити витрати на іпотеку. Розглянемо кілька варіантів.

- Податкові пільги. Ви можете повернути частину сплаченого державі прибуткового податку, виключивши вартість придбаного житла з оподатковуваного доходу.

- Оренда. Якщо у Вас є можливість жити в родичів або у власній старій квартирі, здавайте нове житло в оренду. Додатковий дохід дозволить Вам безболісно виплатити іпотеку, але помніть про те, що в договорі може бути пункт, що забороняє такі операції.

- Страховка. Видаючи кредити на квартири, банк напевно зобов'яже Вас застрахувати заставне майно. Але і тут можна заощадити. Оформите страховку не на вартість квартири, а на суму виданого кредиту, це суттєво знизить страхові виплати. Обов'язково обговорите це питання з менеджером банку, і помніть, що у випадку пожежі або іншого страхового випадку розмір отриманої страховки може не покрити нанесений збиток.

- Дострокове погашення. Якщо банк не перешкоджає таким виплатам, постарайтеся оплатити кредит у стислий термін, зменшивши в такий спосіб розмір відсотків по позиці в кілька разів.

До цих пір не вирішили, де взяти кредит? Електронний сервіс “КЛТ КРЕДИТ” чекає Вашої заявки, щоб негайно вирішити фінансові проблеми клієнта.Забезпечити добробут кожного клієнта – наша турбота і найголовніше завдання.

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.7/5
От 2 голосов
3.7
5
1
2
Читайте також
12.06.2017
«Єдине вікно» не дало очікуваних результатів: митницю чекають реформи
19.04.2018
Позика з поганою кредитною історією і відкритими простроченням
22.11.2017
Новий вид криптовалюти — біткоїн. Курс зростає не по днях, а по годинах
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X