Як почати подобатися людям

Як почати подобатися людям

Від людського фактора залежить багато чого. І якщо навчитися подобатись людям, жити буде набагато простіше. Мова йде не тільки про знайомства з протилежною статтю, а й про спілкування з колегами і так далі. І навіть якщо розташувати до себе працівника банку чи МФО, то ймовірність видачі кредиту істотно зросте.

Джек Шафер на даний момент є професором психології. Але його минуле не менш цікаве — протягом довгих років він був спецагентом Федерального Бюро Розслідувань. Деякі секретні операції вимагали шарму. Джек умів вмикати його в потрібний момент, і зараз він хоче поділитись деякими секретами спілкування з метою розташування до себе іншої людини.

Навмисна помилка

Джек, починаючи читати лекції новому потоку, іноді спеціально допускає якусь незначну, але помітну помилку. Це може стосуватися як фактів, так і вимови. Мета — дати студентам можливість його виправити. Після цього Джек прикидається збентеженим і дякує тому, хто виправив його, за уважність.

Це помагає досягти відразу кількох цілей. Перша — студентам надається додаткова впевненість у собі, адже вони змогли виправити викладача. Друга — це розслаблює студентів, дозволяє їм спілкуватися з викладачем легше. Третя — студенти не так бояться помилитись самі.

Працює це й з іншими людьми. Дозвольте людині виправити вас, покажіть їй, що ви не ідеальні, не бійтеся, і це допоможе розташувати людину до себе.

Ненав'язливі компліменти

Деякі компліменти, сказані напряму, можуть прозвучати нав'язливо, викликати у людини відчуття незручності та дискомфорту. Для таких випадків Джек радить робити компліменти як би не від себе, не від першої особи.

Припустимо, вам потрібно щось від бухгалтера Ірини Сергіївни. Ви починаєте діалог із фрази «Ірина Сергіївна, я тут говорив з нашим менеджером, він вважає вас найкращим фахівцем нашої фірми».

Комплімент можна зробити не лише професійним якостям. У випадку з тим же бухгалтером можна сказати щось типу «Ірина Сергіївна, наш менеджер досі згадує той пиріг, який ви недавно спекли. Каже, нічого смачнішого в своєму житті не їв».

Співчуття

В першу чергу люди думають про себе і власну персону. І це не егоїзм, а цілком природне явище.

Американський педагог Дейл Карнегі казав, що за кілька місяців, цікавлячись проблемами людей, можна завести більше друзів, ніж за кілька років, намагаючись зацікавити їх своїми проблемами.

Люди люблять, коли їм співчувають. І це не обов'язково повинна бути жалість. Людині просто потрібно знати, що комусь цікаво її вислухати, що хтось здатен розділити з нею її переживання та емоції. Головне — уникати прикидання. Якщо ваш начальник згадає, що у нього був важкий день, а ви з тремтінням в голосі почнете примовляти «бідний ти мій, нещасний, іди, я тебе пошкодую» — результат буде строго зворотний очікуваному.

Якщо хтось скаржиться вам на свій день, можна просто сказати: «Так, дійсно важкувато було, напевно. Ну нічого, таке у кожного буває». І навпаки, якщо день був хорошим: «Кажете, ви повністю задоволені поточним днем? Це добре, радий за вас». Але не забувайте про інтонацію — важливо, щоб у ній не було ноток іронії чи сарказму.

Ваше завдання — показати співрозмовнику, що ви щиро поділяєте його почуття, розумієте, що у нього на душі. Не повторюйте за ним слово в слово, скажіть щось від себе, але в потрібному контексті. І це спрацює.

Самопохвала

Як уже було сказано, звичайний комплімент і лестощі — поняття не тотожні, між ними є тонка грань. Яку дуже важливо відчувати. Якщо хочете зробити комплімент так, щоб це точно не виглядало лестощами, дайте людині можливість самій похвалити себе.

Припустимо, ваш колега сказав вам: «Мені довелося працювати весь тиждень по 12 годин на добу для того, щоб вкластися в термін здачі проекту». Ви можете сказати: «Так, ти молодець, не кожен би так зміг», а він відповість «Ага, спасибі». На цьому розмова й закінчиться. А можна сказати: «Це ж яку посидючість треба мати для такого...». І ваш колега майже точно відповість вам щось у стилі «Так, попрацювати мені довелось на славу, якщо чесно».

Спровокувати людину на самопохвалу — це не так просто, але дуже ефективно. І, що найважливіше, вкрай приємно для цієї людини. А вас водночас ніхто не запідозрить у лестощах.

Послуга

За словами Бенджаміна Франкліна, охочіше надасть допомогу той, хто вже допомагав вам, а не той, кому допомагали ви. Справа тут не тільки в альтруїстичних намірах людини, а й у її підсвідомому бажанні піднятись у власних очах і очах оточення. Адже він, такий крутий, зміг комусь допомогти, хто без нього б точно не впорався.

Хочете комусь сподобатися — допоможіть йому. Хочете сподобатися ще більше — дайте йому можливість допомогти вам. Але не зловживайте. Коли хтось постійно просить про послугу, це починає дратувати. Ваше завдання — намацати «золоту середину», яка вже безпосередньо залежатиме від особистості тієї людини, кому ви хочете сподобатись.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X