Як мігрантам з України знайти роботу в Нідерландах?

Як мігрантам з України знайти роботу в Нідерландах?

Нідерланди — рай для туристів. М'який клімат, європейський комфорт, багата історична спадщина приваблюють сюди жителів багатьох країн. Але для українців Голландія може бути не тільки місцем відпочинку — все більша кількість трудових мігрантів з нашої країни знаходить тут прийнятні умови для високооплачуваної роботи.

Економіка цієї невеликої країни впевнено конкурує з економікою найрозвиненіших європейських країн, займаючи серед них шосте місце. Нідерланди — один з найбільших світових експортерів продуктів харчування, який поступається за цим показником лише Сполученим Штатам. Голландія — це низький рівень безробіття, розвинений аграрний сектор і унікальні високі технології. Додайте до цього вдале географічне положення, що дозволяє країні бути в центрі перетину багатьох транспортних шляхів, і Ви отримаєте вичерпну економічну характеристику цієї невеликої, але процвітаючої держави.

Знайти роботу в Нідерландах — мрія багатьох українців. З якими труднощами їм доведеться зіштовхнутись, і на яку зарплату можна розраховувати в разі успішного працевлаштування?

Хто заповнить ринок робочої сили?

Конкурувати з голландськими фахівцями — нелегке завдання для наших співвітчизників. Ринок праці тут перенасичений висококваліфікованими кадрами, до того ж висока навіть за мірками Євросоюзу зарплатня приваблює робочу силу з сусідніх країн. Законодавство Нідерландів старанно оберігає інтереси своїх громадян, тому для отримання дозволу на трудову діяльність іноземцям необхідно пройти спеціальну процедуру.

Для законного працевлаштування приїжджим з інших країн, в тому числі з України, потрібно обзавестися дозволом і видом на проживання, без чого будь-яка оплачувана діяльність може призвести до вислання з країни.

Якщо голландський роботодавець прийняв рішення залучити іноземних робітників на тривалий термін, що перевищує 3 місяці, він повинен звернутися в Службу імміграції та натуралізації, яка видасть спеціальний документ, що поєднує ВНЖ і дозвіл на трудову діяльність. Але є категорії осіб, для яких такий документ не потрібен. Зокрема, законодавство передбачає поблажки:

  • студентам;
  • сезонним працівникам;
  • особам, чий час перебування в Голландії не перевищує 3-х місяців.

Але це не означає, що перераховані вище категорії мають право на неконтрольовану трудову діяльність — вони тільки проходять спрощену процедуру отримання дозвільних документів.

Слід зазначити, що Голландія, на відміну від тієї ж Польщі, не відчуває дефіциту в робочих кадрах. Щоб знайти роботу, потрібно бути висококласним фахівцем або ж, навпаки, погоджуватися на важку фізичну працю. Але навіть якщо Ви не боїтеся фізичних навантажень, компанія зобов'язана виконати ряд умов, щоб прийняти іноземця на існуючу вакансію.

Як уже говорилося, закони Нідерландів захищають право на першочергове працевлаштування своїх громадян і жителів країн ЄС. Тому роботодавець, який бажає прийняти на роботу іноземця, повинен довести відсутність серед них бажаючих заповнити порожні вакансії. Оголошення про набір співробітників повинно бути опубліковано в європейських ЗМІ, та, якщо протягом 35 днів претенденти на вакансію не знайшлись, можна пропонувати цю роботу громадянам третіх країн.

Звичайно, існують і винятки, які дозволяють приймати на роботу іноземців без таких тривалих формальностей. Хто ж входить в число цих щасливчиків?

  • Власники Блакитної карти ЄС, що гарантує певні соціально-економічні права.
  • Випускники голландських університетів (протягом року після отримання диплому).
  • Бізнесмени, які мають власну організацію в Нідерландах.
  • Фахівці-професіонали, співпраця з якими принесе істотну вигоду економіці країни.
  • Члени сім'ї особи, яка має ВНЖ і дозвіл на роботу.

Для кожної з цих категорій щорічно встановлюється мінімальний розмір оплати праці, який є одним із вирішальних чинників для надання посвідки на проживання. Так, наприклад, в 2017 році випускник університету може розраховувати на щомісячну зарплату 2272 євро, а володар Блакитної карти буде отримувати не менше 5066 євро.

Що запропонують українцям?

На що можуть розраховувати звичайні українці, які приїхали до Нідерландів у пошуках роботи? Якщо Ви не є володарем власного бізнесу, не маєте голландського диплому або Блакитної карти, найбільш ймовірний варіант працевлаштування — сезонна робота. При такому виді діяльності можна отримати право перебування в країні на термін до півроку, пройшовши полегшену процедуру оформлення ВНЖ.

Робота в аграрному секторі зазвичай пов'язана із вирощуванням та збиранням овочів і фруктів або з квітникарством, а оплата праці сягає 2 тисяч євро на місяць. Знайти роботодавця найпростіше за допомогою Інтернету, а докладні рекомендації по працевлаштуванню з дотриманням усіх тонкощів голландського законодавства можна знайти на офіційному сайті Державної служби зайнятості Нідерландів.

Важко залишитись без грошей, якщо став клієнтом компанії «КЛТ КРЕДИТ». Швидкі мікропозики дозволяють вирішити безліч проблем — від оплати заборгованості по комунальним платежам до придбання сучасних цифрових гаджетів. Кожного нового клієнта чекає неймовірно щедрий подарунок — 50%-а знижка на весь період користування кредитними коштами. «КЛТ КРЕДИТ» здійснює блискавичний переказ грошей на Вашу карту, щоб Ваші бажання та потреби були реалізовані якомога швидше.

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3/5
От 57 голосов
3
5
1
57
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X