Як дізнатися свою заборгованість по кредиту

Як дізнатися свою заборгованість по кредиту

Коли виникає необхідність або просто непереборне бажання, що-небудь купити, але не вистачає коштів, виникає спокуса взяти кредит. Ідеальним варіантом у цьому випадку служить кредитна карта, яка завжди під рукою, завжди гарантує наявність певного кредитного ліміту і можливість повертати гроші частинами. І ось рішення прийнято, угода укладена. Тепер потрібно тільки повернути позичену у банку суму на певних умовах і в певний термін.

Щоб не потрапити в неприємну історію, варто добре вивчити всі умови надання послуг по картці на кредит. Якщо Ви впевнені, що досконало знайомі з усіма правилами банку-емітента, то навіть в цьому випадку все ж вже після першого внеску перевірте стан свого рахунку. Щоб уникнути пікантних ситуацій краще зайвий раз уточнити, чи є заборгованість по кредиту. Іноді борги виникають з незалежних від клієнта і навіть банку причин. Ось деякі з них.

Можливі причини виникнення заборгованості по кредиту

Деякі банки не беруть комісію при поповненні кредитної картки, але комісію може взяти за свої послуги термінал, через який проводиться платіж. Це призведе до того, що сума внеску на рахунок буде зарахована менше передбаченої. Банк-позичальник розцінить це, як невиконання умов договору і нарахує штраф або додаткову комісію, про які Ви й не підозрюєте. Тому краще перестрахуватися і самому постаратися дізнатися заборгованість по кредитній карті.

Інші банківські структури обкладають внески по кредитних платежах комісією при оплаті через термінали, інші, навпаки, знімають комісію при оплаті через касу. Причиною неприємного непорозуміння може послужити і термін перерахування фінансів. Якщо оплата проведена в останній день розрахункового періоду, то надходження на карту може запізнитися.

І звичайно ж, потрібно враховувати можливість технічних проблем. Електронний приймач платежів іноді дає збої. Іноді платник помиляється з реквізитами або оператор-касир. Тому завжди зберігайте чек, поки не переконаєтеся, що внесок зарахований на рахунок.

Як перевірити чи є борги за кредитами

Немає нічого простішого, дізнатись про стан свого рахунку за допомогою кредитної картки, як зателефонувати в консультативний центр банківської установи і уточнити необхідну інформацію. Оператор уточнить Ваш номер карти у Вас, анкетні дані і, швидше за все, попросить назвати контрольне слово.

Багато банківських структур пильно стежать за внесенням платежів і сповіщають своїх клієнтів про настання періоду їх сплати через SMS-повідомлення на номер телефону, зареєстрованого при оформленні карти. Якщо оплата не надходить в зазначені терміни, то приходить нове повідомлення про прострочення платежу і можливі штрафні санкції, що виникають.

Дізнатися свої борги по кредитах онлайн є можливість і в особистому кабінеті, скориставшись послугою інтернет банкінгу. Така послуга дозволяє побачити всі відомості щодо руху коштів, можна розрахувати мінімальний щомісячний внесок, бонуси, здійснювати платежі і інше.

Самий традиційний, але не завжди зручний, спосіб - це відвідування банку, де можна отримати детальну інформацію про стан свого рахунку, розмір доступного ліміту, уточнити період, визначений для обов'язкових щомісячних платежів і їх суму. У оператора можна також отримати детальну інформацію і про те, як дізнатися свою заборгованість по кредиту без відвідування банку, і які наслідки можуть настати при прострочених платежах.

Якщо оплата за користування кредитними коштами буде не виконана один раз, то власнику кредитки прийде нагадування з повідомленням про додаткову щоденну комісію на решту суми заборгованоснглгті. Якщо невиплата повториться, то клієнт буде повідомлений по телефону, а потім листом про те, що у нього утворилася критична сума заборгованості по кредиту. Обов'язково будуть вказані вже застосовані і які можуть бути у майбутньому санкції, пропозиція в добровільному порядку сплатити необхідний платіж, щоб уникнути судового розгляду.

Ігнорування повідомлень банку протягом року спричинить масу неприємних подій. До суду, як правило, банківські установи не звертаються, а вважають за краще передавати неліквідні борги колекторським службам. Колектори, зазвичай, не відрізняються великим тактом і починають дошкуляти листами, телефонними дзвінками, відвідинами будинку, на вулиці, на роботі.

Злісних неплатників за кредитом банки передають в список розшукуваних, що унеможливлює виїзд за кордон як на відпочинок, так і у службових справах. Вже виїхавших клієнтів-боржників подають в міжнародний розшук, який тягне за собою депортацію і все, що до неї додається. До того ж негативна кредитна історія в подальшому позбавить можливості отримати нову кредитку або навіть оформити кредит на придбання товару.

Кредитна історія та її складові

Заснована колись найбільшим банком організація під назвою Українське Бюро Кредитних історій, куди з усіх фінустанов стікається інформація по всі взятих кредитах, виплати по ним, терміни цих виплат, що діючих і погашених заборгованосях. Тут завжди знають, чи є борги за кредитами у тих чи інших громадян, оскільки саме тут знаходитися найповніша інформаційна база.

Одна неналежна історія з банківським кредитом істотно ускладнить отримання кредиту в будь-якій іншій банківській установі. На жаль, іноді інформація в цій базі містить помилки, або не оновлені дані, і з цієї причини люди, кредитні історії в яких цілком хороші, не можуть скористатися необхідними банківськими послугами.

Як дізнатися про борги по кредитах або кредитну історію про себе

Будь-який громадянин держави за законодавством має право один раз на рік безкоштовно отримати в бюро кредитних історій інформацію про свою кредитну історію. Можна звертатися і частіше, але вже на платній основі. Це допоможе, як дізнатися заборгованість по кредитній карті одного з банків, так і отримати вичерпні банківські дані про себе.

Однак, така інформація не подається без попередньої реєстрації. Для отримання необхідної та повної інформації знадобиться:

• реєстрація на сайті з наданням сканів паспортних даних та ІПН;

• заяву в БКІ;

• фінансовий номер;

• встановлення фінансового додатку, яке дасть доступ до потрібних даних.

Чи можна поліпшити кредитну історію, що виникла не з вини позичальника

Якщо звіт по кредитній історії виявиться не на Вашу користь, потрібно подати нову заяву в Бюро з проханням розібратися в помилці. Заповнивши стандартні форми і заявку на розгляд терпляче чекати нового витягу з історії.

Службовці БКІ відправлять необхідні запити в банк, де сталася передбачувана помилка з подачею даних, щоб перевірити борги по кредитах. Якщо банк підтвердить наявність помилки, то кредитна історія буде відкоригована і проблема усунена. Це займе кілька днів.

Гірше буде, якщо інформація заявника не підтвердиться банком, який надав інформацію. В цьому випадку БКІ повідомить про дані, що надійшли і самоусунеться від участі в процесі розгляду.

Тут вибір невеликий. Потрібно терміново відправлятися для вирішення проблеми в банк, винуватця ваших бід, і намагатися внести ясність в ситуацію, задавши закономірне питання: «Чи є у мене борги по кредитах? Як вони утворилися?». Якщо прийти до консенсусу не вийде, то єдиний вихід - судова тяжба тривала, болісна, виснажлива. Тим часом погана історія з кредитом ускладнить існування, обмеживши доступ до банківських позик.

Мораль така: краще раз на рік на всякий випадок дізнатися про заборгованість по кредитах і перевірити ще раз в базі даних, щоб не мати потім неприємних сюрпризів.

Чи існує можливість поліпшити свою кредитну історію

Історія кредитів формується з декількох складових, які характеризують позичальника в тому чи іншому світлі. Це сукупність даних:

• інтенсивності користування кредитами;

• про проблеми виплати цих кредитів (якщо були);

• про розмір сум позик;

• наявність на поточний момент боргів по кредитах або відсотках за ними

Всі ці характеристики обов'язково враховуються при вирішенні надання нової позики, однак не варто занадто нервувати з цього приводу. Тут важливо зрозуміти, що якщо і були раніше проблеми з виплатами, але після цього пішли нові успішні угоди, то вони перекриють старе і покращать поточну історію.

Поліпшити свою кредитну історію Ви можете, завдяки кредиту від компанії KLT CREDIT на сайті kltcredit.com.ua, замовивши онлайн в будь-який зручний для Вас час необхідну суму. Компанія видає кошти в найкоротші терміни і під найнижчі відсотки на будь-яку банківську карту. Крім того, на першу грошову позику передбачена 50% знижка. Ідеальне рішення вчасно і в повному обсязі виплатити виниклу заборгованість по кредитній карті.

Тепер Ви знаєте, як дізнатися всі свої борги по кредитах і скільки винні банку, що таке кредитна історія і як її поліпшити. Дотримуйтесь елементарних правил позики і майте завжди можливість грамотно розпоряджатися коштами для вирішення всіх своїх завдань.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.7/5
1 голос
3.7
5
1
1
Читайте також
22.12.2017
Що буде якщо не платити онлайн позику
13.04.2017
З наступаючим святом Великодня!
03.09.2016
Кредит готівкою з поганою кредитною історією – не проблема для отримання кредиту
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X