Вже цієї осені українці зіткнуться з підвищенням тарифів на комунальні послуги

Вже цієї осені українці зіткнуться з підвищенням тарифів на комунальні послуги

Вже цієї осені українці зіткнуться з підвищенням тарифів на комунальні послугиОлександр Сергієнко, директор аналітичного центру «Інститут міста», заявляє, що українці зможуть відчути суворість підвищених цін лише восени, коли в країну прийдуть холоди. Олександр вважає: витратам українців призначено зрости приблизно на 10%, а то й на всі 30%.

Експерти заявляють, що саме так компанії-монополісти борються із занадто ощадливими українцями. Це й не дивно, адже громадяни вже давно економлять газ, світло та воду, тричі зважуючи всі «за» та «проти», перш ніж прийняти гарячу ванну. У зв'язку з цим комунальні підприємства недоотримують прибуток.

Лічильники провокують підвищення тарифів

Підвищення тарифів значною мірою можна пояснити діями самих споживачів. Все більше абонентів встановлюють спеціальні лічильники для води. Раніше, коли більшість українців не знала, скільки саме води споживається, платити водоканалу громадянам доводилось по максимуму. Як правило, ці цифри становили вдвічі більше від реального забору води. Саме через це зараз постачальники зазнають серйозних збитків і намагаються відшкодувати їх шляхом підвищення цін на воду.

Як показує практика, раніше постачальник міг нараховувати споживачу в 4 рази більше кубометрів води, ніж громадянин використовував насправді. Тепер же через точність даних лічильників постачальники води втратили прибуток, про що говорить Микола Козирєв, голова правління Громадського комітету захисту прав людини.

Зростання цін обумовлюється не тільки «технічною просвітою» українців, а й збільшенням розміру мінімальної зарплати, зростанням цін на електрику (які враховуються в тарифах на воду).

Зношеність обладнання також відбивається на космічних розцінках від комунальників. Відновлювати зруйновані й прогнилі магістралі, ремонтувати комунікації досить дорого.

Максим Котенко, аналітик «Публічного аудиту», стверджує, що водоканали відзначають серйозні втрати води, які в деяких випадках досягають 50%. Фонди організацій, що постачають воду, дійшли практично до цілковитої непридатності (на 60–70%).

Кінцевому споживачеві нічого не залишається, як тільки оплачувати подібні масштабні втрати та дрібні примітивні неприємності (наприклад, протікаючі бачки в квартирах звичайних споживачів також призводять до серйозних втрат води).

Газ істотно подорожчає

Уже зовсім скоро громадянам стане відома остаточна вартість газу. Дану інформацію Міненерго планує оприлюднити вже до 1 липня поточного року. Оприлюднені цифри, швидше за все, виявляться навіть вищими, ніж очікувані.

«Чиста» вартість газу (не включає в себе транспортування, розподіл та інші витрати) на даний момент становить 6078,66 грн / 1000 куб. м. Ця вартість визначається з розрахунку: $ 185 * 26,7 (передбачуваний курс гривні) + 20% ПДВ. У цьому році в українському бюджеті закладений курс гривні в розмірі 27,2 грн / $ 1. При цьому вартість газу складе не $185, а всі $245.

Якщо застосувати до наведених вище даних прості математичні розрахунки, стає зрозумілим — 1 000 «кубів» газу тепер буде коштувати близько 8 000 грн. І це без додаткових націнок, з урахуванням яких підсумкова сума становитиме приблизно 9 000 гривен за 1 000 «кубів». Експерти очікують, що в 2018 році імпортний газ буде коштувати 11 000 грн.

Сподіватися на стабільність тарифів в майбутньому не доводиться. Україна зобов'язалась переглядати внутрішні розцінки країни кожен раз, коли ціна на поставлений із-за кордону газ буде зростати на 10%.

Дмитро Марунич, засновник Фонду енергетичних стратегій, описує невтішну картину. Експерт припускає, що незабаром газ стане дорожчим на цілих 23%. У зв'язку з цим розцінки на опалення будуть істотно збільшені. І це без урахування цілком допустимих коливань курсу валюти.

На додаток до всього, вже з 1-го травня поточного року в Україні знизилися соціальні норми розрахунку субсидій. Тепер за послуги ЖКГ більше платити доведеться навіть тим, хто отримує допомогу від держави.

Олександр Сергієнко поспішає наголосити, що держава разом із споживачами вже заборгувала постачальникам комунальних послуг серйозну суму грошей — 5 млрд грн. Чергове збільшення тарифів призведе до ще більшого зростання заборгованості.

Отримайте гроші в борг, не виходячи з дому. Компанія «КЛТ КРЕДИТ» надає швидкі позики в режимі онлайн. Щоб отримати кредит, Вам потрібен лише паспорт, банківська карта та доступ в Інтернет!

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X