Вітчизняні виробники годують українців неліквідними товарами!

Вітчизняні виробники годують українців неліквідними товарами!

На поточному тижні Верховна Рада повинна повторно розглянути законопроект про державний контроль якості продуктів харчування і їх безпеки. Творці законопроекту стверджують: документ повинен привести українське законодавство у відповідність з усіма показниками європейських стандартів.

Даний законопроект викликав серйозне обурення з боку українських захисників прав споживачів. Вони поспішають підмітити, що в Україні вже було введено багато нових європейських стандартів, тільки на папері все бездоганно, але ось в життя такі інновації втілюються заледве. Українські виробники не поспішають виконувати затверджені законопроекти, і навіть судові розгляди не завжди призводять до покарання порушників.

Союз споживачів України в особі заступника голови правління ВГО Олега Цільвіка висловлює власне незадоволення роботою держорганів (Держпродспоживслужби, МВС і СБУ). В одному зі своїх інтерв'ю Цільвік вказує, що ці органи не здатні боротися з порушеннями з боку виробників, і тим більше зупиняти виробництва небезпечних продтоварів. У зв'язку з таким ставленням до роботи окремих державних органів, Союз споживачів відмовився від співпраці з ними. Тепер організація самостійно проводить перевірки і тести, поширюючи інформацію про результати за допомогою ЗМІ.

Експерти стверджують, що в теперішніх умовах боротися з недобросовісними виробниками можна тільки самостійно, вказуючи на конкретний неякісний товар і надаючи цим фактам масового розголосу. У зв'язку з цим виникає нова проблема. Виробники починають контратаку проти борців за справедливість, і подають судові позови на тих, хто зважився «осквернити» репутацію їх бренду. Виробникам легше боротися з судовими позовами, ніж налагоджувати виробництво якісного товару.

Як українці їдять масло «тюленя»

Ірина Кравченко, почесний президент асоціації захисту прав українських споживачів, повідомляє, що найбільше громадянам слід побоюватися молочних продуктів: масла, різних сирів, згущеного молока, кисломолочних продуктів і навіть дитячого харчування! Саме серед цих товарів найчастіше виявляються підробки.

Друге місце позначено соками, солодощами, крупами та алкоголем. За словами Кравченка, експертизи показують, що з усіх протестованих зразків масла 70% не відповідають нормам виробництва. Експерт розповідає про випадки, коли молочний жир повністю замінюється рослинним або тваринним. Визначити походження сурогату практично неможливо. Це може бути жир тюленя, оленя або будь-якої іншого тварини!

Виробники круп також фальсифікують свій продукт, додаючи в нього сторонні домішки. Зерно може бути заражене шкідниками. У список «підроблених» продуктів потрапила мука, нерафінована олія і т.д.

Олег Цільвік найбільше побоюється того, що фальсифікати можуть загрожувати людському здоров'ю. Якість українських товарів з кожним роком стає все гіршою, а виробники не несуть за це відповідальності. Цільвік заявляє: Україна – це ринок збуту прострочених продуктів із-за кордону, які продаються тут по дешевці. Недобросовісні реалізатори перебивають маркування і «перетворюють» прострочений товар в свіжий і дорогий продукт.

В Україні налагоджено виготовлення і поширення підробок відомих закордонних компаній, які поставляються в країну у вигляді контрабанди. Підробляються лікарські препарати, побутова хімія і т.д. Виявити підробку можна, наприклад, по штрих-коду, він буде однаковим на продуктах різних компаній з різних країн. Інструкції певних українських і закордонних фармацевтичних препаратів можуть сильно різнитися. Відрізняються симптоми, які усувають ліки, спектр їх побічних дій і т.д. Часто аптеки видають звичайнісінький дешевий препарат за дорогий засіб.

Експертами виділяється єдиний головний критерій, за яким сучасний споживач вибирає товар – ціна. Це призводить до зниження якості навіть тих товарів, які ввозяться в країну легально, і за рахунок цього вони істотно відрізняються від європейських аналогів своєю низькою вартістю. Мало хто зі споживачів знає, що українські кетчупи більшою мірою складаються не з томатів, а з «допоміжних» інгредієнтів. Томати в таких кетчупах складають максимум 20% від всієї маси продукту. Країни ЄС дотримуються іншого стандарту, відповідно до якого цей процентний показник приблизно в 4 рази вище.

Олександр Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж, пояснює, що в Європі дохід населення набагато вище, ніж в Україні. Відповідно, європейське населення має можливість купувати дорогі товари високої якості. Українська держава похвалитися такою тенденцією поки що не може. Дорошенко пояснює, що для ринку з низькою купівельною спроможністю європейські виробники створюють інші рецепти продуктів. Не переступаючи норм безпеки, вони скорочують обсяги дорогих інгредієнтів, спрощують технології виробництва і тим самим знижують ціну на свій продукт.

Крім цього, Дорошенко заявляє, що київські ринки збідніли на якісну яловичину. Це пояснюється підвищенням ціни на даний вид м'яса. Більшість жителів столиці не можуть дозволити собі м'ясо за ціною 100 грн. за кілограм. В даному випадку низький попит знизив і пропозицію. Така ж ситуація і на виробництві продуктів харчування. Дорогі інгредієнти замінюються на дешеві і низькоякісні аналоги з метою забезпечити продукту конкурентоспроможну ціну.

На даний момент українські органи державного контролю перебувають у стані постійної реструктуризації своєї діяльності. Ця невизначеність призводить до нестачі штатних працівників, інструментальної бази і фінансування регулярних експертиз. Виробники та реалізатори втрачають будь-який страх перед перевірками і покараннями за нехтування нормами виробничих технологій. До того ж, часті мораторій на перевірки наводять ситуацію в ще більший тупик.

В Україні відсутній захист споживача

Експерти б'ють на сполох – в Україні немає спеціального держоргану, який займався б виключно захистом інтересів споживачів. 2015 рік став початком реформації вітчизняної системи прав споживачів, Кабмін планував вводити в цю сферу норми ЄС. Нові законодавчі проекти повинні були регламентувати шляхи подолання неправильної цінової політики, яка нехтує якістю продукту, забезпечити доступ споживача до всіх даних про товар, припинити спроби незаконної фальсифікації продукту.

Кінець поточного року – останній термін, до якого Україна зобов'язана реалізувати ці обіцянки. «Саме так зазначено в Угоді про асоціацію», – заявляє Олег Цільвік.

Зараз же український ринок переповнений фальсифікатами, його окремі сегменти на 80% складаються з неякісного товару. Як відзначають експерти, до такої ситуації привела не тільки несумлінність виробників і серйозні прорахунки в українському законодавстві, а й нездатність простих громадян відстоювати свої споживчі права.

Представники Союзу споживачів України нарікають на несправедливі формулювання закону про держконтроль і нагляд. Вони дозволяють залишати заяви про порушення в контролюючих органах тільки фізичним особам. Все, що може зробити громадська організація – подати скаргу і обгрунтувати її результатами проведених експертних досліджень і випробувань. Хоча навіть на такі ґрунтовні заяви державні органи, швидше за все, не відреагують, адже це не прописано в законі.

Ірина Кравченко, вчитуючись в численні сторінки законів, заявляє – в них немає терміну «якість»! Замість цього чіткого і однозначного формулювання вживається розпливчастий і багатозначний термін «безпека». Ірина зазначає, що дотримання прогресивних стандартів в країні – справа добровільна і малоконтрольована. Всі порушення залишаються на совісті виробника і не більше того.

Компанії-виробники обманюють споживача по-різному. Деякі створюють власні ТУ, деякі вказують на упаковках свого товару рецептури, які відповідають усім стандартам, але абсолютно не дотримуються їх.

Асоціація «Споживча довіра» пояснює, що держава сама спровокувала таку ситуацію. У 2007 році був прийнятий закон про те, що всі експертизи, аналізи і проби повинні здійснюватися за рахунок держави, а не самого виробника. Автори законопроекту не передбачили звичні для України проблеми з фінансуванням, які вилилися в той факт, що проводити перевірки тепер державі просто нема за що. А ті гроші, які все-таки виділяються, найчастіше надходять на баланс служб під кінець місяця. За час, що залишився, вони не в змозі встигнути реалізувати отримані кошти.

Цікаво, що ціна на один аналіз може коливатися в районі 1400 грн. Прості українці, безперечно, братися за такі перевірки не в змозі. Вони просто викидають неякісний продукт, з надією на своє везіння купують інший.

Дорогі експертизи замовляють споживчі асоціації, але ці дані, в свою чергу, успішно оскаржуються в судах. Виробники не визнають легітимність процедури забору пробних екземплярів, аргументуючи це відсутністю власних представників на процесах відбору. Олексій Дорошенко заявляє про упереджене ставлення суддів до заяв громадських організацій.

Купуйте якісні товари, не економлячи на своєму здоров'ї. Оформляйте кредит, не виходячи з дому! Все, що необхідно для зарахування грошей на Вашу карту – доступ в Інтернет, півгодини вільного часу і бажання отримати гроші протягом 15-ти хвилин! Вам більше не потрібно збирати безліч документів і сидіти в черзі! Зайдіть на сайт компанії «КЛТ КРЕДИТ» і отримайте гроші за лічені секунди!

За матеріалами segodnya.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
09.01.2017
Що вигідніше сучасним позичальникам – кредит готівкою або на карту?
13.10.2017
«Київводоканал» вимагає збільшити ціни на воду. Столицю чекають нові тарифи
12.11.2016
Мікрокредит онлайн в Україні: чому варто брати і чого побоюватися
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X