Вітамін С: чому так важливі продукти з аскорбіновою кислотою?

Вітамін С: чому так важливі продукти з аскорбіновою кислотою?

Вітамін С — найважливіший елемент для повноцінної роботи багатьох систем життєзабезпечення людини. У зв'язку з тим, що організм не виробляє його сам, нам необхідно отримувати аскорбінову кислоту з продуктів чи медичних препаратів. Добова норма її споживання — 90 мг, для вагітних і годуючих доза повинна бути збільшена на 10–30 мг, а курці й ті, хто «пасивно курить» з ними поруч, повинні споживати на 35 мг більше норми. Дослідниками доведено сім причин, з яких важливо стежити за нормою споживання вітаміну С.

  1. Скажіть «ні» хронічним захворюванням!

Аскорбінова кислота відноситься до найбільш сильних антиоксидантів, здатних боротися з різними запаленнями та перешкоджати старінню. Вітамін С справедливо має назву «вітамін молодості», тому що з ним безпосередньо пов'язане вироблення колагену, який відповідає за молодість шкірних покривів. Захищаючи клітини від ураження вільними радикалами, аскорбінова кислота перешкоджає розвитку окиснювального стресу, який і зумовлює розвиток усіх хронічних хвороб.

Дотримання норми споживання вітаміну С запускає механізм самовідновлення організму, захищає від розвитку серцево-судинних і кісткових захворювань.

  1. «Аскорбінка» на варті артеріального тиску

Хвороби серця і судин розвиваються за підвищеного рівня артеріального тиску і надлишку холестерину. Аскорбінова кислота зміцнює судинні стінки шляхом збільшення їхньої проникності, що дозволяє крові дістатися до найдальших клітин і змусити їх «працювати». Зберігаючи тонус судин, вітамін С перешкоджає розвитку хронічної гіпертонії. Однак якщо такий діагноз вже поставлено, і без медикаментів не обійтися, аскорбінова кислота може не дати прогресувати хворобі надалі.

Дослідники медичної школи ім. Джона Хопкінса встановили: щоденне споживання 0,5 г аскорбінової кислоти (половина добової норми) за 2 місяці здатне знизити систолічний тиск на 3,85 мм, а діастолічний — в середньому на 1,5 мм.

  1. Як уникнути проблем із серцем

Показник смертності від захворювань серця — один із найвищих і, за даними ВООЗ, становить 31% від всіх причин смерті у світі. Важливий факт: більшої частини серцево-судинних патологій можна запобігти профілактикою: фізичною активністю, контролем рівня кров'яного тиску і холестерину, а також харчуванням з великим вмістом вітаміну С.

Особливо важливе щоденне вживання аскорбінової кислоти для людей з високим ризиком розвитку хвороб серця. До групи ризику відносяться ті, хто веде малорухливий спосіб життя, має надлишкову вагу, зловживає алкоголем і жирною їжею, страждає від нікотинової залежності.

  1. Профілактика подагри

Ця хвороба відома ще з часів Гіппократа, і виникає вона при порушенні білкового обміну. До групи ризику захворіти на подагру входять ті, хто не уявляє свого життя без м'яса, часто п'є пиво чи страждає надмірною вагою. Подагра розвивається від надлишку сечової кислоти в організмі — накопичуючись, вона «складується» в суглобах і міжтканинному просторі у вигляді кристалів, що призводить до сильного запалення і нападів гострого, часом нестерпного болю.

Якщо раніше ця недуга вражала людей від 40 до 60 років, то на сьогодні подагра зустрічається і в більш молодому віці. Споживання добової норми вітаміну С перешкоджає накопиченню сечової кислоти і захищає від цього захворювання.

  1. Як заповнити дефіцит заліза

Як жартують лікарі, заліза, що знаходиться в організмі людини, вистачило б на великий цвях. Місія цього мікроелемента дуже важлива, він — складова частина гемоглобіну, бере участь у транспортуванні кисню до всіх тканин і органів. Ті, кому не вистачає заліза, страждають хронічним занепадом сил, навіть сон може повністю не знімати втому. Під час фізичних навантажень виникає виражена задишка — так дається взнаки кисневе голодування.

Дефіцит цього мікроелемента викликає постійну сонливість, запаморочення, іноді навіть непритомність, збільшується дратівливість, погіршується пам'ять. Уникнути таких симптомів можна при постійному вживанні аскорбінової кислоти — вона допомагає засвоєнню заліза з продуктів, підсилює його всмоктуваність у шлунково-кишковому тракті.

  1. Зміцнення імунної системи

Міцний імунітет — запорука здоров'я. Наш організм створений природою як самовідновлювана система, яка здатна успішно боротися з багатьма інфекціями та вірусами. Але це можливо лише за хорошої роботи імунної системи, у якій аскорбінова кислота відіграє найважливішу роль. Вона бере участь у стимуляції вироблення лейкоцитів і допомагає їхньому ефективному функціонуванню, оберігаючи від руйнування вільними радикалами. Крім того, вітамін С прискорює одужання при інфекційних, вірусних захворюваннях та в післяопераційний період.

Важливо знати також, що у курців імунітет істотно знижено, і його постійно потрібно зміцнювати за допомогою «аскорбінки».

  1. Як зберегти пам'ять і надовго зберегти ясність розуму

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, таким грізним захворюванням, як деменція, на даний момент уражено 47 млн чоловік. При цьому синдромі деградують когнітивні функції, зокрема, пам'ять і здатність мислити. Ризик розвитку цього захворювання збільшується при окислювальному стресі організму, який відкриває двері для запальних процесів всіх систем, зокрема й мозку. Якщо ввести в звичку щоденне споживання вітаміну С у потрібних дозах, це дозволить довше зберігати ясність розуму, здатність до запам'ятовування та збереження інформації в надрах пам'яті.

Аскорбінова кислота відноситься до водорозчинних вітамінів — її надлишок виводиться з організму. Серйозні симптоми передозування — велика рідкість, і виникають вони за прийому від 10 добових доз.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X