Відберемо останнє — чим обернуться для українців заборгованості за податками

Відберемо останнє — чим обернуться для українців заборгованості за податками

Якщо Ви заплатили податки, це не означає, що Ви можете спати спокійно. Податківці, знайшовши найменшу невідповідність в Ваших фінансових документах, можуть стягнути в рахунок боргу будь-яке Ваше майно. Звісно, юристи компаній ретельно перевіряють матеріали, на підставі яких податкова служба пред'являє претензії, і нерідко знаходять там явні помилки, але це стає лише додатковим приводом накласти арешт на майно.

Такі заходи вживалися й раніше, але виключно в тих випадках, коли розмір заборгованості перевищував сотні тисяч гривень. А зараз навіть п'ятитисячний борг може стати підставою для передачі справи в суд. Наприклад, Наталі Т. з Києва ДФС загрожує судом за нібито недоплачені минулого року 9 200 гривень. У Ковелі податкова служба виявила недоплату в місцевого жителя, розмір якої становить близько 11 тисяч гривень, а «Кременчуцьке спецпідприємство №410» може втратити своє майно через борг в 25 тисяч гривень.

Адвокат Іван Ліберман вважає, що держава таким чином хоче поповнити скарбницю, не гребуючи кожною копійкою. Він припустив, що скоро в судах з'являться позови на суми в декілька сотень гривень. При цьому судді охоче стають на бік податківців, накладають штрафи за невчасно здану декларацію або не повністю виплачені податки, та ще й стягують судові витрати. Додатково підприємці заробляють репутацію порушників, що теж не обіцяє їм нічого хорошого.

Але навіть якщо у Вас немає заборгованості перед державним бюджетом, це не означає, що Ваше майно завжди буде належати саме Вам. ДФС може заарештувати майно, якщо підприємство не допустить податкових інспекторів провести перевірку. Хоча нерідко й такі перевірки фіскальні органи намагаються зробити з неправильно оформленими дозволами.

З такою проблемою зіткнулося херсонське деревообробне підприємство «Ната-Алтунчан». Директор підприємства Наталія Коваленко пояснила, що ревізори не були допущені до перевірки з таких підстав: по-перше, в наказі була неправильно вказана профільна діяльність підприємства, а по-друге, суть камеральної перевірки полягає в аналізі електронних баз даних, а не в допуску до паперової документації підприємства. Після звернення до суду та отримання рішення на користь компанії «Ната-Алтунчан» податківці знову нагрянули з перевіркою, маючи при собі все той же неправильно оформлений наказ.

У компанії є ще одна проблема — неповернення ПДВ, розмір якого становить 2 млн грн. Директору все складніше пояснювати іноземним засновникам компанії таке ставлення державних органів до законослухняних платників податків, які створюють робочі місця.

Юрист Юрій Кравець розповів, що в 99% випадків недопущення інспекторів на підприємства пов'язані саме з неправильно оформленими направленнями. З цього можна зробити припущення про замовний характер перевірок. Тобто конкуренти замовляють (звичайно, за винагороду) податкову перевірку будь-якого підприємця, той відмовляється впускати інспекторів через помилки в наказі, податківці накладають арешт на майно. Звичайно, потім суд відновить несправедливість, але за цей час підприємець міг зазнати чималих збитків, пов'язаних, наприклад, із програним тендером.

ДФС, у свою чергу, виправдовує зростання податкового тиску на бізнес законодавчими нормами та необхідністю поповнення бюджету. Позови з невеликими сумами податкової заборгованості не суперечать закону, пояснив глава Громадської ради при ДФС Дмитро Олексієнко. Але якщо порушити строки позовної давності, то вже тоді в ДФС прийдуть перевіряючі з СБУ та ГПУ, і висунуть звинувачення в корупції.

Приймаючи бюджет на 2017 рік, в нього заклали підвищення дохідної частини на 17%, в той час як зростання ВВП склало всього 3%. Бракуючі суми якраз і повинні бути покриті за рахунок податкового пресингу.

Коли людині потрібен кредит, він намагається знайти самий економний варіант. Але як можна бути впевненим у правильності вибору при такій кількості пропозицій? Обійти всі фінансові установи, що видають кредити, щоб дізнатися умови кредитування, просто нереально, а брак інформації може призвести до невдалого вибору. Що ж робити? Вихід є ― сервіс «КЛТ КРЕДИТ» надасть Вам доступ до всіх кредитних пропозицій. Вам залишиться лише вибрати умови і отримати позику, що відповідає Вашим бажанням і можливостям. З «КЛТ КРЕДИТ» Ваше фінансове становище знайде міцність і грунтовність.

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X