В ЄС переконані: екологічна політика України потребує кардинальних змін

В ЄС переконані: екологічна політика України потребує кардинальних змін

Угода про вступ України в ЄС набула чинності в перший день осені цього року. В зв'язку з цим українська держава повинна внести низку важливих коригувань в сферу захисту навколишнього середовища.

Зоряна Міщук, представниця ПГО Україна — ЄС, стверджує: все, що зробила країна на сьогоднішній день — прийняла два закони, присвячених екологічній оцінці, і не більше того. В Україні подібні питання не мають особливого пріоритету, тому нововведень в цій області катастрофічно мало.

Євросоюз вимагає від українських депутатів модернізації сфери контролю за охороною навколишнього середовища, пошуку нових ефективних стратегій. Законодавча база та інші аспекти природоохоронного регулювання країни застаріли й потребують кардинальних змін.

На даний момент активно обговорюється абсолютно новий проект стратегії ведення природоохоронної політики від Міністерства екології. Документ був опублікований 12-го вересня.

Стратегія розрахована до 2030 року. Саме в зазначеному році парникові викиди мають скоротитися на шістдесят відсотків (в порівнянні з 1990 роком). Розробники документа переслідують головну мету — зменшити обсяги шкідливих речовин, які викидають в навколишнє середовище стаціонарні та мобільні забруднювачі, на п'ятнадцять та тридцять відсотків відповідно.

Передбачається, що нововведення призведуть до популяризації серед українських водіїв електрокарів. З усіх нових автомобілів, які в наступних роках будуть продаватися в країні, десять відсотків виявляться машинами нового покоління, які живляться від розетки.

Також у міністерстві планують приділити окрему увагу заповідним територіям країни, які повинні розширитися в три рази. Не варто забувати про податкові збори за здійснення викидів — вони теж будуть збільшені. В нашій державі встановлені занадто низькі штрафи за недотримання вимог природоохоронного законодавства. Підприємства не хочуть модернізувати свої виробництва, їм легше платити низькі податки або навіть штрафи.

Міністр екології Остап Семерак попереджає, що податкова ставка буде підвищуватись поетапно, але істотно. Після нововведень будь-який м'ясний комбінат зрозуміє, що модернізувати виробництво набагато вигідніше, ніж платити величезні податкові збори. Для всіх підрахунків відомство використовує аналогічний досвід європейських країн, які так само, як і Україна, свого часу вступили в ЄС та почали масштабну реорганізацію політики в різних напрямках, в тому числі й модернізацію виробничих об'єктів.

В середньому таким країнам знадобилося сто двадцять-сто тридцять мільярдів євро. В Україні немає вільних коштів, які можна було б віддати підприємствам, проте є інше рішення цього питання. Країна може знизити податкове навантаження для підприємств з умовою, що ті почнуть перехід до нових, безпечних для природного середовища технологій виробництва.

Семерак додає: стежити за екологічною обстановкою в країні повинна й місцева влада. Служителі народу не поспішають виконувати свої прямі обов'язки. Так, наприклад, на Донецьку область в 2016 році було виділено 1 млрд грн. Призначення — фінансування природоохоронної діяльності. Але місцева влада витратила всього триста-чотириста мільйонів гривень. Подібна ситуація спостерігається по всій країні.

Держава здійснила запит для представників влади в регіонах щодо інформації про звалища. У відповідь були відправлені дані всього лише про шість тисяч таких об'єктів. Насправді ж по всій країні налічується понад тридцять тисяч звалищ.

Щоб дізнатись реальну ситуацію зі сміттєвими териконами, відповідні органи створили електронний сервіс «Екомапа», який збирав інформацію про звалища від звичайних українців. Так влада дізналась про існування численних зборищ сміття, невідомих раніше, але позбулася тільки від 40% із них. Деякі області й зовсім не надали таку інформацію, наприклад, Одеська та Херсонська.

Немає грошей на сплату податків та інших платіжок? «КЛТ КРЕДИТ» — мікрофінансова організація, у якій за лічені хвилини можна отримати необхідну фінансову допомогу. Інтернет-позики оформляються на спрощених умовах, без зайвої паперової тяганини!

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
02.12.2016
Як максимально швидко отримати кредит онлайн на банківську карту України?
24.10.2017
Чому послуги мікрофінансових організацій стають популярнішими за банківські?
29.12.2017
Погашення кредиту в мікрофінансової організації
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X