В Україні знайшли золото! Чому дорогоцінний метал не поспішають видобувати?

Державна служба геології і надр України опублікувала подробиці щодо підрахунку прогнозного обсягу Рахівських покладів золота (Закарпатська обл.). Яку матеріальну вигоду можна отримати від продажу дорогоцінного металу, і чи будуть найближчим часом організовані розкопки? Фахівці геологічної служби коментують ситуацію стримано.
Шукайте золото на Закарпатті
За прогнозами дослідників, у Рахівському районі знаходиться 2,4 тонни дорогоцінного металу. Пересічному українцеві може здатись, що ця цифра досить велика, і скоро в бюджет країни увіллється кругла сума грошей, проте в реальності все трохи по-іншому.
За оцінками геологів, це родовище є невеликим і нецікавим для інвесторів. Рахівські поклади можна оцінити в 77 000 унцій. Вартість однієї унції в середньому прирівнюється до $1350. Таким чином, приблизна вартість золота складе близько ста мільйонів доларів.
Крім цього, видобути абсолютно все золото не вдасться. Підрахувавши приблизні витрати на розкопки, наймання робітників та залучення спецтехніки, вчені-геологи дійшли до висновку — потенційний заробіток не окупить витрати на розкопки. До речі, зі світової практики відомо, що інвесторів приваблюють родовища цінних металів від двадцяти п'яти тонн.
Такі великі родовища в Україні також є. Наприклад, близько 55 тонн покладів золота розташовано в селі Мужієво (Закарпаття). Свого часу тут велися розкопки державною компанією «Закарпатполіметали», якій вдалося видобути близько семисот кілограмів золота.
На зміну цій компанії прийшла інша українська організація. А на даний момент запуск видобутку дорогоцінного металу планує американська компанія «Avellana Gold», котра планує вкласти в проект $ 100 000 000.
Фактори, що уповільнюють прилив інвесторів у країну, чи «економність» української держави
Дослідження української території на предмет покладів цінного металу ведуться з шістдесятих років минулого століття. Однак до початку масштабних розкопок справа так і не дійшла. Річ у тому, що перед початком видобутку слід виконати декілька обов'язкових умов. Наприклад, організувати масштабне геологічне дослідження конкретної місцевості. На жаль, подібні заходи в Україні практично не здійснюються через відсутність державного фінансування.
Деякі вчені вважають, що проблема з відсутністю інвесторів для видобутку Рахівського золота також обумовлена державною «скупістю». Адже жоден інвестор не погодиться вкладати свої капітали у розкопки об'єкта без встановленої цінності.
Будь-які прогнозні ресурси повинні бути переведені в підтверджені запаси, і тільки після цього вони можуть стати цікавими для інвестора. Для підтвердження обсягу покладів золота може знадобитися декілька мільйонів доларів. І виділяти ці гроші повинен не інвестор, а держава.
Експерти підкреслюють: в інших країнах відзначаються не менші запаси цінних ресурсів, ніж в Україні, і всередині цих держав ведеться активна боротьба за інвестиції.
Недосконалість українського законодавства
В Україні знаходиться одночасно декілька перспективних родовищ золота. На території Українського щита, що охоплює територію відразу чотирьох областей, налічується мінімум п'ять об'єктів з потенційно великими покладами золота.
Щоб залучити інвесторів на цю територію, країні необхідно виділити велику суму грошей для здійснення поглиблених геологічних розслідувань. В кінці дев'яностих років на цю територію планувалося залучення фінансових партнерів з Росії, але інвестори відмовилися вкладати гроші в розкопки території, золоті запаси якої залишилися так і не підтверджені офіційними дослідженнями.
Проблема України полягає в тому, що іноземному інвесторові незрозумілі правила, за якими він повинен діяти для отримання власної вигоди від розкопок. Наприклад, в розвинених державах видобуток цінного металу найчастіше ведуть представники приватного бізнесу.
У таких країнах держава зобов'язується видавати бізнесу ліцензію на проведення розкопок на місцевості з підтвердженими, а не прогнозованими запасами. Вигода держави — грошові надходження в бюджет країни, отримані від діяльності інвестора, вигода інвестора — гарантована наявність достатніх запасів золота для здійснення прибуткового видобутку.
Крім усього, іноземні інвестори побоюються обману з боку українських партнерів, адже в нашій країні не розроблено відповідне законодавство, яке б захищало права інвесторів, що вкладають кошти у видобуток цінних металів.
Не вийде із золотом, спробуємо з рідкоземельними металами!
Українська держава відкладає фінансування не тільки розкопок золота, а й інших металів, що становлять цінність для інвесторів. І все ж, якщо знайдуться компанії, які зважаться розпочати в Україні розкопки, в першу чергу в фокусі інвесторів опиняться землі Карпат.
Експерти прогнозують, що Євросоюз може зацікавитися вітчизняними рідкоземельними металами, а саме — сімнадцятьма елементами, серед яких скандій і лантан. Ці метали користуються попитом в хімічних і промислових галузях. На даний момент в Україні розвідано лише два родовища таких металів: Новополтавське і Яструбецьке.
Годі читати новини про видобуток золота — пора купувати дорогоцінний метал у вигляді прикрас для себе і близьких! Де взяти гроші? В Інтернеті, на сайті KLT CREDIT. Для оформлення позики Вам знадобиться не більше 15 хвилин. Гроші видаються без довідок про доходи та іншої паперової бюрократії!
За матеріалами Finance.UA