В Україні хочуть скасувати мережеву анонімність: чи є в цьому сенс?

В Україні хочуть скасувати мережеву анонімність: чи є в цьому сенс?

В Україні вирішили впритул взятися за анонімних користувачів мобільної мережі та інтернету. На черговому засіданні НКРЗІ були прийняті нові правила обліку абонентів та передані в Міністерство юстиції на схвалення.

Однією з істотних змін, запропонованих чиновниками в цьому випадку, є процедура дистанційної реєстрації, яка до цього не застосовувалася. На даний момент, щоб зареєструватися, необхідна особиста присутність з паперами, що засвідчують особу.

Однак нововведення має більш глибокий зміст. Ідентифікація особистості поки що здійснюється на добровільній основі, але в майбутньому, швидше за все, всім користувачам доведеться вказувати свої реальні дані.

Боротьба з кібер-злочинами

Головна причина, яку озвучують чиновники — зростання злочинності в Інтернет-мережі. Мовляв, складно шукати аферистів, потенційних терористів та злочинців серед анонімних користувачів. Звичайно, такі побоювання мають місце в реальному житті. Але деякі учасники цієї сфери озвучують чутки про підготовку масового перепису в цифровому варіанті та повне викорінення prepaid-сервісу.

«Це виглядає як така собі перехідна стадія. Розпочнеться процес ліквідації prepaid-сервісу, людям прийдеться обов'язково реєструватися. Так, поки що ідентифікація не обов'язкова. Але якщо обставини зміняться, тоді користувачам мобільного та інтернет-зв'язку доведеться укладати угоди та пред'являти документи, щоб підключитися до мережі», — повідомив керівник української Інтернет-асоціації А. Федієнко.

Опитані оператори зв'язку розповіли, що це нововведення поки що не є обов'язковим. Воно лише розповідає, яким чином повинна здійснюватися процедура оформлення. Наприклад, і зараз prepaid-абоненти можуть спокійно зареєструвати себе, але для цього вимагається особисте відвідування центру обслуговування з необхідними документами (переходити на договір не обов'язково).

«Завдяки реєстрації користувач підстраховує себе в разі крадіжки чи втрати СІМ-карти. Ідентифікований користувач більш захищений від шахраїв. Реєстрування всіх абонентів в перспективі дає можливість застосовувати різноманітні послуги, і державні також», — розповіла прес-секретар Vodafone Ukraine В. Павловська.

Велика кількість користувачів (понад дев'яносто відсотків від загального числа) — незареєстровані prepaid-абоненти — в неоднозначних ситуаціях слабо захищені. В результаті виникають деструктивні конфлікти, які вирішуються не на користь звичайних споживачів послуг зв'язку.

«Крадені номери, зламані банківські рахунки, «тролінг» телефонних хуліганів — і це далеко не весь список «сюрпризів», з якими може зіткнутися незареєстрований prepaid-абонент. У разі реєстрації номера мобільника більшість проблем вирішується сама по собі», — підтвердив консультант телеком-організації Р. Хіміч.

Більше можливостей — кращий сервіс?

Провайдери не вважають це рішення чимось надприродним: просто зменшаться обсяги паперової тяганини під час відновлення доступу користувача до свого облікового запису.

«Для провайдерів це один із способів не опинитися винними в разі, якщо користувач щось витворив чи потрапив під нагляд правоохоронних органів», — поділився думкою партнер «Alfa-Inet» А. Телятников.

У той же час окремі організації телеком-ринку говорять, що ідентифікація — це додаткові витрати. І щоб запровадити реєстрацію, знадобиться чимало часу. Подане на розгляд до Міністерства юстиції «реєстраційне» нововведення (на підготовку самої процедури в технічному та адміністративному плані) вимагає витрати близько дев'яти місяців часу.

Існує ризик критичного ставлення абонентів до потенційної поголовної реєстрації, що може викликати зростання популярності «сірих» провайдерів.

«Завдання НКРЗІ — змусити кожного громадянина України пройти процедуру реєстрації для здійснення повного контролю над ним в Мережі. При цьому злочинець без проблем знайде «вікно» в Інтернеті, щоб скоїти злочин. Тому не можна впевнено стверджувати про цілковитий захист громадян і країни після ідентифікації всіх абонентів. Якість послуг кращою не стане, а от ціна цілком може зрости», — повідомив керуючий Інтернет-провайдера Паутина.Net А. Арутюнян.

Компанія «КЛТ КРЕДИТ» — один з найкращих українських сервісів, що надають послуги в сфері мікрокредитування. Оформлення моментальних позик на вигідних умовах і без додаткових вимог роблять нашу мікрофінансову організацію максимально привабливою в очах потенційних користувачів кредитних продуктів. Процедура укладання угоди триває не більше п'ятнадцяти хвилин. Оформлення мікропозики в МФО «КЛТ КРЕДИТ» — швидко, зручно, дешево!

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X