В Україні фіксують нестачу професійних комп'ютерників

В Україні фіксують нестачу професійних комп'ютерників

В Україні фіксують нестачу професійних комп'ютерниківЗгідно з опублікованою статистикою, в Україні, нарівні з високим попитом на кваліфікованих комп'ютерників, відзначається їхня недостача. Втім, ця проблема актуальна не тільки для нашої держави, а й для переважної більшості країн прогресивного світу. Кращі кадри в гонитві за великими грошима віддають перевагу міжнародним компаніям, тому для рядового роботодавця існуючий дефіцит критичний.

«Вирощування» молодого покоління IT-фахівців

На даний час не вистачає профільних кадрів не тільки вузької спрямованості, а й широкого профілю. Щорічно численні ВНЗ держави випускають тисячі студентів, але лише деякі з них працюють за фахом або не надають перевагу віддаленій роботі в Інтернет-мережі. Більш того, рівень кваліфікації більшості випускників просто не задовольняє вимоги роботодавців.

Кон'юнктура сучасного ринку вакансій така, що початківець-комп'ютерник змушений працювати практично на мінімальну ставку, що не може радувати й приваблювати його. Зазвичай вихід зарплатні на прийнятний рівень відбувається через декілька років. В зв'язку з цим працівники IT-сфери намагаються швидко освоїти базові принципи та навички, після чого працюють віддалено, обслуговуючи по декілька компаній (як вітчизняних, так і зарубіжних), одночасно або повністю перебираються закордон.

Сучасний бізнес зав'язаний на оперативності, точності рішень та розрахунку подальших економічних дій, тому конкурентоспроможне існування будь-якої компанії без грамотного IT-співробітника просто неможливе. Це обумовлює високий попит на професіоналів. Враховуючи та розуміючи ситуацію, що склалася, люди з профільною освітою, незалежно від досвіду та навичок, незмінно завищують вимоги щодо оплати та умов праці, з якими, з огляду на відсутність альтернативи, роботодавець змушений погоджуватись.

Поряд з відпливом фахівців з нашої країни, стабільно вивозяться стартап-проекти, які значно доцільніше та перспективніше представляти в країнах Європейського Союзу, де немає проблем з авторським захистом та фінансуванням (інвестиціями). Німеччина, Англія, США, Франція та інші країни переповнені нашими комп'ютерними спеціалістами, але це не заважає їм щорічно приймати нові «світлі голови», які якісно працюють над розвитком їхньої IT-сфери та економіки.

Для перекриття існуючого дефіциту кадрів практично кожна велика компанія укладає з провідними вищими навчальними закладами країни угоди на цільове навчання, тобто з подальшим працевлаштуванням кращих випускників. Уже зараз щорічний випуск IT-фахівців різного профілю по всій країні перевищує 600-тисячний рубіж. Але й це не вирішує проблему. Згідно з відгуками компаній, якість навчання таких кадрів погіршується, а первинне стажування на роботі нерідко й зовсім перетворюється на пізнання елементарних навичок.

Тяжке становище служить таким собі маячком для іноземних компаній, які активно розгортають своє виробництво на території нашої держави. Вони поступово залучають профільних випускників не тільки з великих міст, а й з глибинок, де вартість робіт значно дешевша. Починаючи з невеликих проектів і неповного завантаження, компанії зі світовим ім'ям готують співробітників вузької спеціалізації, що в майбутньому дає можливість кадрам очолювати відділи або й зовсім перебиратись у головні відділення компаній у великих містах чи закордон.

Способи втримання айтівців

Уже зараз загальний бюджет впроваджуваних продуктів практично повністю відходить на оплату робіт IT-фахівця, що робить більшість бюджетних проектів просто нерентабельними. Утримувати досвідчених комп'ютерників у штаті дорого й нераціонально, тому компанії наймають менш кваліфікованих працівників, створюються консорціуми, що передбачає «обмін» кадрами в разі гострої необхідності. Даний метод оптимальний і дає ряд переваг не тільки роботодавцю, але й самому фахівцеві: різноплановий досвід, високий оклад, премії, стабільна зайнятість. Якщо тенденція зростання запитуваного рівня зарплат не зміниться, то для створення конкуренції вже найближчим часом на подібний вид взаємовідносин співробітника з роботодавцем доведеться переформатуватись практично всім компаніям.

Представники найбільших компаній України з прикрістю відзначають, що останнім часом завищувати вартість своїх послуг почали не тільки кваліфіковані та досвідчені працівники, а й молоді фахівці без належних навичок.

Незважаючи на істотну різницю в якості виконуваної роботи, середній оклад вітчизняних комп'ютерників практично зрівнявся з європейської зарплатнею. В сукупності це згубно позначається на темпах розвитку вітчизняної IT-сфери. Таким чином, утворюється такий собі «грошовий міхур» — необхідність забезпечення високих заробітних плат кадрам з низькою кваліфікацією.

За оцінками численних експертів, ринок вакансій досяг межі в плані зростання заробітних плат працівників сфери IT, тому єдиним важелем залучення і втримання кадрів є розробка гнучких систем преміювання та бонусів. Додатково компанії дозволяють частині співробітників працювати в домашніх умовах та з вільним графіком. Створення належних умов, звичайно ж, вимагає фінансових витрат. На жаль, забезпечення таких грошових заохочень на постійній основі не під силу більшості компаній.

В таких умовах без прийняття заходів, спрямованих на підвищення привабливості працевлаштування комп'ютерників, Україна приречена залишитись без кадрів, які здатні забезпечити конкурентоспроможний внутрішній ринок послуг.

Зарплата ще нескоро, а кошти потрібні вже зараз? «КЛТ КРЕДИТ» — Ваш персональний рятівник. Акції, знижки, програми лояльності, адекватні відсотки, блискавична швидкість видачі грошей — ми працюємо для Вас!

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X