В Україні банки не зможуть утримувати під заставою нерухомість своїх штрафників

В Україні банки не зможуть утримувати під заставою нерухомість своїх штрафників

Співробітники українських банків будуть шукати нові шляхи стягнення штрафів із своїх безвідповідальних клієнтів, оскільки Верховний суд України заборонив фінансовим організаціям утримувати в заставі нерухомість штрафників.

Як пояснюють юристи, якщо клієнт банку виплатив всю суму позики із встановленими відсотками, його житло повинне вийти з-під застави. Але якщо навіть і залишилися якісь неоплачені штрафи, то це не є приводом для утримання нерухомості.

В українських банків немає права затримувати майно позичальника під заставою, якщо клієнту залишається сплатити лише пеню або штраф. Така правова позиція була встановлена Верховним судом України після розгляду суперечки, яка виникла між банком «Ощадбанк» і одним українським громадянином.

За словами Ростислава Кравця, старшого партнера юридичної фірми «Кравець і партнери», співробітники «Ощадбанку» оштрафували клієнта за недотримання декількох пунктів підписаного договору. Українець не продовжив страховку, відмовився пропустити представників кредитно-грошового закладу до заставного майна, змінив реквізити рахунку, але не повідомив про це в держбанк. За подібні дії позичальник був оштрафований. Адміністрація банку встановила розмір покарання в 20 000 грн.

Від клієнта вимагалась оплата санкції, і тільки після цього житло вийшло б з-під застави. Проте Верховний суд розглянув справу і прийняв рішення, що вимоги по відношенню до позичальника – незаконні. Українець виплатив основні кредитні зобов'язання, як суму позики, так і відсотки, отже, житло повинне вийти із статусу заставного. Штрафна санкція не може стати приводом для утримування майна. Іпотека не передбачає подібні грошові покарання.

Українські юристи зійшлися на думці, що прийняте ВСУ рішення правомірно і повністю відповідає вимогам законодавства. Спираючись на цей досвід, судді з нижчих інстанцій зобов'язані приходити до подібних висновків в аналогічних ситуаціях.

Андрій Довбенко, який представляє інтереси ЮФ N & D, підкреслив, що договір по іпотеці укладається з єдиною метою – забезпечити виконання фінансових зобов'язань за кредитною угодою. У поданому прикладі клієнт виконав перед «Ощадбанком» всі необхідні зобов'язання. Кредитні гроші були повернуті, відсотки – виплачені. Фінансова організація не зазнала жодних витрат, більш того, отримала у вигляді сплачених відсотків дохід. На цих підставах дія іпотечної угоди припиняється.

У Верховному суді відзначили, що у банку не відбирають права вимагати пеню з клієнта, а тільки маніпулювати штрафниками за допомогою заставного майна.

Держбанк може стягнути з штрафника грошові кошти, але іншим методом. В першу чергу, має бути подано позов щодо клієнта в суд на загальних підставах. Так вважає Антон Діденко, який обіймає посаду старшого юриста в «Місечко та Партнери». Було б раціональніше і логічніше, якби сторони суперечки могли знайти компроміс і не йти знову в суд – на цьому наполягають українські юристи.

Після затвердженого в 2016 році закону «Про споживче кредитування» позичальники України отримали ширші права. Новий документ покликаний захистити громадян, які укладали договори з банками на отримання кредиту для придбання нерухомості. Мова йде про споживчі кредити.

Відповідно до закону, фінансисти не можуть стягувати зі своїх клієнтів штрафи і пені. Всі надходження в касу від позичальника тепер розподіляються в такій послідовності:

  1. Виплата тіла кредиту і відсотків.
  2. Поточні (або прострочені) платежі по тілу позики.
  3. Штрафи.

Таке нововведення з боку законодавців повинно захистити інтереси клієнтів банку, оскільки сьогодні більшість українських банків йдуть на хитрощі: людина вносить кредитні кошти і відсотки по ним, а заборгованість все одно збільшується. Сума штрафних санкцій може досягати 1000 доларів і вище. Збитки в подібних ситуаціях несе тільки клієнт банку. Втручання Верховного суду в суперечку між українцем і банком, а також прийняте супутнє рішення може дозволити вийти Україні на новий правовий рівень.

Представники правової сфери настійно рекомендують українцям ознайомитися з новими правилами укладання кредитних договорів та контролювати їх виконання співробітниками банків.

Не знаєте, яким банкам довіряти? Фінансова компанія «КЛТ КРЕДИТ» дотримується всіх прав і обов'язків за договором, ми не практикуємо прихованих комісій. Вся робота здійснюється прозоро. Передбачена навіть можливість достроково погасити заборгованість по кредиту.

За матеріалами ubr.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
17.03.2017
Останні новації в сфері малого бізнесу: касові апарати
28.05.2019
Правильне фінансове виховання дітей
27.02.2017
Де можна отримати кредит готівкою з 18 років?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X