Умови кредитування: що змінилося за останні 10 років?

Умови кредитування: що змінилося за останні 10 років?

Більш інтенсивно мінливого ринку, ніж фінансовий, знайти важко. Сьогодні без проблем схвалюють кредит безробітним, студентам, пенсіонерам, а зовсім недавно це видалося нереальним. Дійсно, умови кредитування помітно пом'якшилися, спростилися. Але чи скрізь так? Чим споживачі заплатили за потурання?

Хто призначає, при яких умовах дають кредит?

Як правило, банк або інша кредитна організація самостійно визначає всі параметри, відповідно до яких оцінюється платоспроможність клієнта і його надійність. Єдине, що може брати в облік кредитор, це чинне законодавство. Якщо узагальнити, то цілком можна виділити певні класичні критерії, які є практично в кожного:

  • Наявність документів, що засвідчують особистість. Без цього оформити позику нереально;
  • Рівень доходів. Це основний показник того, що клієнт здатний розраховуватися по позичці;
  • Кредитний рейтинг, який показує історію активності клієнта в минулому і якості виконання їм фінансових зобов'язань перед кредиторами;
  • Вік – важливий критерій, що дозволяє також підвищити довіру до позичальника;
  • Коштовна власність – авто або нерухомість. Вони можуть виступати в ролі коштовної застави.

Параметри, що дозволяють визнати клієнта благонадійним, за десять років змінилися практично для кожного пункту крім посвідчення особи. Розглянемо докладніше кожен.

Як змінилася оцінка рівня доходів

Раніше навіть недорогий ноутбук неможливо було купити, не надавши довідку про доходи з місця роботи. Сьогодні цей документ вже не є обов'язковим. Наприклад,

умови видачі кредиту в більшості МФО не припускає документального підтвердження, досить в анкеті вказати суму сукупного доходу за місяць. Окремі позикодавці погоджуються на оформлення угоди взагалі без цих даних.

Однак ситуація в банках залишається незмінною – у більшості випадків у вас поцікавляться рівнем доходу й перевірять ці дані самі або попросять документ. Розмір суми позики теж буде залежати саме від цього показника. Вважається, що платежі по позичках не повинні перевищувати половини рівня доходів боржника, а якщо ні, то або зовсім відмовлять у видачі споживчої позики, або запропонують меншу суму або більший строк.

Яку роль відіграє вік?

Звичайно, сьогодні кількість років не є саме по собі показником платоспроможності. Чимало пенсіонерів і юних студентів з надійним, стабільним доходом, а також громадян середніх років без постійного джерела прибутку. Проте, банки, наприклад, намагаються зв'язуватися з більш зрілими позичальниками, у віці від 21-23 років.

Що ж стосується верхньої границі, то тут розкид набагато більший. Окремі компанії взагалі в умови взяття кредиту одним із поводів для відмови пишуть пенсійний або передпенсійний вік. Справа в тому, що люди похилого віку перебувають у групі ризику, оскільки можуть із великою ймовірністю важко занедужати або взагалі вмерти. Та й рівень пенсії теж не завжди дозволяє забезпечити виплати по позичці.

Зовсім інша картина спостерігається в більшості МФО України. Тут границі вікового коридору розширені до максимуму: з 18 до 75 років або зовсім без верхньої межі. Такі умови роблять мікропозики доступними для одержання практично всіма категоріями громадян, навіть при не найкращої КІ.

Особливості оцінки кредитного рейтингу позичальника

Раніше умови надання кредиту в принципі не припускали такого етапу, оскільки не було єдиної бази позичальників. Банк просто перевіряв наявність заборгованості в себе й партнерів або дочірніх фірм. З розвитком цифрових технологій, об'єднання баз даних, з'явилася можливість більш уважно вивчати репутацію потенційного позичальника.

Наприклад, для банків наявність простроченого кредиту або платежу по карті – це повід для відмови в позичці. Якщо ж говорити про мікрокредитні компанії, то вони можуть видати позичку й неплатникам, якщо не значиться заборгованості перед самою фірмою або в інших МФО.

Чи стали кредити дорожче?

Враховуючи ступінь змін і області, де їх було найбільше, можна припустити, що змінилася й вартість позики. Це дійсно так: чим менше гарантій ви можете надати позикодавцеві, тим вище ступінь ризику. Він страхує себе за допомогою завищеної відсоткової ставки. Це допомагає перекривати втрати від несумлінних боржників і діставати певний прибуток.

Якщо ви прагнете укласти договір на самі м'яких для себе умовах, приготуйтеся як і раніше збирати об'ємний пакет документів, надавати заставу або шукати поручителів. До того ж такий спосіб може зайняти на підготовку, схвалення й одержання два тижні або навіть більше.

KLT CREDIT – це компанія, яка дозволяє швидко оформити мікропозику на м'яких умовах, і протягом години. При цьому ви можете навіть не залишати вдома або робочого місця. Цей сервіс уже перевірений і схвалений тисячами українців.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
19.05.2019
Запровадження абонентської плати — плати, навіть якщо не користуєшся
19.10.2017
Уряд хоче контролювати готівку простих українців
28.05.2019
Правильне фінансове виховання дітей
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X