Українські чиновники вражають народ незвичайними податками

Українські чиновники вражають народ незвичайними податками

Мабуть, всі пам'ятають старий-добрий мультфільм про цибулинку Цибуліно. Хоробрий та життєрадісний син свого батька підняв повстання у відповідь на свавілля і диктатуру принца Лимона та його кишенькових аристократів. Весела казка закінчилася щасливим кінцем — аристократія отримала по заслугах, а Цибуліно із друзями почав жити в новій країні. У мужньої цибулини та простого народу було багато причин, щоб скинути обридлу владу. Тут і утиск, і, що варто відзначити окремо, податковий диктат. Принц Лимон вводив податки на опади, повітря, яким дихали інші овочі та фрукти, — в загальному, на все, що тільки можна (і не можна) піддати оподаткуванню.

Казка — брехня, та в ній натяк. Сучасні українські чиновники, як виявилося, у своїх ідеях недалеко відірвались від синьйора Помідора, графинь Вишеньок і принца Лимона. І мова тут йде навіть не про ставлення до простого народу, і не про аристократичні замашки. Часом у голови вітчизняних законодавців входять такі цікаві ідеї щодо оподаткування, що саме час збирати досьє на нових пацієнтів Першої московської психіатричної лікарні імені Кащенко. Приклади? Вони є.

Хочеш, щоб тобі зателефонували? Сплачуй податок

У справі «цікавого оподаткування» бере активну участь Державна фіскальна служба. Часом здається, що її співробітники роблять все, щоб українцям жити стало краще, жити стало веселіше. Щодо «краще» поки що не зовсім все зрозуміло, але веселіше (причому по-чорному) точно стає. Наприклад, тернопільські фіскали висунули ініціативу оподатковувати візитні картки, що роздаються на підприємствах. Основою ініціативи послугувало припущення, що візитка, яка видається роботодавцем, — це додаткове благо. Тобто за фактом простий клаптик папірця із цифрами та літерами у тернопільському відділі ДФС порівняли зі звичайною зарплатою. Як повідомляється у прес-службі територіальних органів ДФС у Тернопільській області, виробництво візитки буде обкладатися 18-відсотковим податком, як це й прописано у Податковому кодексі.

Адекватні юристи, звісно, відразу ж спохватилися вгамувати запал тернопільських фіскалів. На їхню думку (і згідно з українським законодавством), не можна вважати додатковим благом те, що для людини не має ніякої цінності. А візитки якраз і не мають цінності для працівників, що підтверджує перевірка вмісту сміттєвих баків на виході з підприємства. За такою логікою може початися оподаткування взагалі всіх існуючих візиток. Щоправда, навряд чи ними можна буде розплатитися в магазинах замість грошей…

Не гавкай! А то платити змусять

І якщо вищезгадану ініціативу ще можна пояснити своєрідною логікою регіональних відділів ДФС, то наступна ідея — це продукт мозкової діяльності українських парламентаріїв. Притому ідея ця вже практично знаходиться на стадії втілення в життя. Справа в тому, що у Верховній Раді вже зараз чекає ухвалення проект закону, що передбачає реєстрацію всіх домашніх тварин. Власникам різноманітних кішечок, собачок, хом'яків і єнотів доведеться сплатити 180 гривень до державної скарбниці. Якщо ж при реєстрації буде допущена помилка, то господарю улюбленця потрібно буде доплатити ще 70 гривень.

І це лише початок. Тим, хто ухиляється від реєстрації, може загрожувати штраф у розмірі до 20 400 гривень або навіть в'язниця! Ось тільки незрозуміло: самі домашні тварини зі своїми господарями-порушниками будуть сидіти? І якщо будуть, то як їх будуть судити, за якою статтею, якими тоді будуть адвокати, прокурори? Чутно стійкий запах безпрецедентних судових засідань.

Якщо не брати до уваги цей приголомшливий пункт, то, загалом, законопроект навіть корисний. Наприклад, ті, хто вбивають вагітних тварин або усипляють їх при дітях, можуть заплатити штраф у розмірі 850 гривень або сісти у в'язницю на півроку. Штрафувати будуть і за небажання прибрати після своєї собачки під час вигулу (50–100 неоподатковуваних мінімумів), і за використання тварин як жебраків (300–1200 неоподатковуваних мінімумів), і за відмову від стерилізації (200–1200 неоподатковуваних мінімумів), і за продаж домашніх тварин на ринках без документів (аналогічно попередньому пункту).

Здавалося б, законопроект не такий уже й поганий, не все втрачено. Але потім вдивляєшся в пункт, за яким штрафувати можуть за розведення безпородних домашніх тварин (а цією дією вважається вже сам факт, якщо кішка вдома народила кошенят), за що доведеться заплатити від 5100 до 20,4 тисяч гривень, і розумієш: так, таки все втрачено.

Оподатковувати б/в речі? Чому б і ні?

Підприємства страждають. Домашні тварини страждають. А простий народ від таких ініціатив не страждає? У гру знову вступає стара-добра ДФС, яка влітку цього року висунула ініціативу оподаткування речей із секонд-хенду. Це будуть речі, здані в комісійні магазини. За таким же принципом обкладатися податком будуть здані в такі магазини побутові прилади й меблі (б/в).

Основою цієї ідеї служить припущення, що комісійний магазин — це не тільки посередник, а й податковий агент. Отже, він повинен платити 18 відсотків податку плюс півтора відсотка військового збору. Фіскали акцентують увагу на тому, що така ідея була вказана в Податковому кодексі ще 13 років тому. Якщо будуть виявлені відхилення, є ризик отримати до оплати ще 10 відсотків від вартості речі «зверху».

І це ще не кінець. Наприклад, Держагентство з питань курортів і туризму пропонує ввести одновідсотковий податок від мінімальної зарплати для тих, хто виїжджає на закордонні курорти (таким чином планується зібрати більше 15 мільйонів гривень). Держекоінспекція пропонує обкласти податком тих фермерів, у яких є велика рогата худоба. Це все красиво завуалюють терміном «екологічні внески». І вже ні в які ворота не лізе пропозиція тієї ж тернопільської влади ввести податок на бездітність. Для чоловіків. Як це було за Радянського Союзу. Слід нагадати, що у нас в країні взагалі-то декомунізація повним ходом йде, а тут таке...

Українці мовчки спостерігають, як наша влада «дбає» про народ, докладає величезних зусиль, щоб «спростити» народові життя. А те, що повз податкових декларацій проходять шикарні особняки, дорогі яхти та золоті батони із унітазами, — в порядку речей. Се ля ві!

Боротися із безгрошів'ям і одночасно свавіллям влади складно, особливо без чиєїсь підтримки. Але в складний час руку допомоги завжди протягне «КЛТ КРЕДИТ». Ніяких прихованих платежів, захмарних відсотків і халатного ставлення до клієнтів. Ми працюємо в першу чергу для Вашого блага!

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
15.02.2018
В Україну повернулися раптові перевірки продовольчих товарів
03.04.2017
Нові правила на митниці: як не порушити закон
03.07.2017
Наявність великої суми — обов'язкова умова безвізового перетину кордону
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X