Українські банки перевіряють клієнтів, звідки тим приходять часті дрібні суми

Українські банки перевіряють клієнтів, звідки тим приходять часті дрібні суми

Працівники національних банків останнім часом займаються тим, що перевіряють клієнтів, чи не ведуть ті бізнес без оплати податків до бюджету країни. Приводом для дзвінків на номери власників рахунків є періодичні грошові перерахування, що надходять на їх карти. Фінансисти цікавляться, за що був зроблений платіж, яке його призначення.

Дзвінки з питаннями про призначення платежу

Власники банківських карт підтверджують, що в останні декілька днів банківські працівники почали часто дзвонити, питати про призначення платежів, що поступають. За словами київської жительки Марії Ковальчук, її подруга займається бізнесом в Інтернеті. Жінка продає одяг із секонд-хенду, поширює його через Інтернет-магазин. Покупці перераховують оплату за речі на картку, відкриту в одному з відомих банків України. Суми невеликі, але за добу може надійти до 10 платежів.

Марія пояснила, що недавно покупці почали скаржитися її подрузі на те, що до них звертаються співробітники банків і уточнюють, чому люди перераховують гроші на вказаний рахунок. Банк прагнув дізнатися, чи оплачує податок за продану річ продавець.

Подібна ситуація сталася в місті Дніпрі. Місцевий житель Сергій Вороненко реалізує в Інтернеті автомобільні шини. Кілька днів тому до нього подзвонив покупець і поцікавився, чи платить той податки, оскільки таке питання йому задали в банку.

Як пояснили Сергію у фінансовій установі, дійсно ведеться фінансовий моніторинг. Раніше Сергій був офіційно бізнесменом, але через складну економічну ситуацію підприємство було закрито на початку року.

Ким цікавляться українські банки?

Банківські працівники дають коментарі щодо ситуації, що склалася, пояснюючи, що між фізичними особами грошові пересування не перевіряються. Зацікавити можуть ті платежі, які здійснюються на рахунки колишніх підприємців. Це необхідно з'ясовувати, щоб зрозуміти, чи не «відмиваються» таким способом гроші.

У «Приватбанку» попередили, що вони зазвичай не ставлять питання клієнтам з приводу грошових переказів. Винятком може стати тільки той факт, коли власник карти переводить велику суму коштів. Тоді до людини автоматично виникне питання для підтвердження, чи дійсно вона хоче зробити переведення. Такий захід передбачений для запобігання шахрайських дій.

Працівники «Приватбанку» навіть навчилися визначати зломи акаунтів в соціальних мережах, коли шахраї звертаються з особистої сторінки постраждалої людини до його друзів і просять про фінансову допомогу.

Фінмоніторинг може зацікавитися переведеннями, коли сума перевищує 150 000 грн., і в тому випадку, коли гроші йдуть з рахунку компанії на рахунок фізособи.

Звертайте увагу, хто Вам телефонує

Олександр Охріменко, який обіймає посаду президента аналітичного центру, підкреслив, що з 1 січня 2017 року українські банки дійсно зобов'язані перевіряти рахунки підприємців, як діючих, так і тих, які «згорнули» свою діяльність. Рядова людина відкриває банківську карту для особистого використання, а бізнесмен – для ведення підприємницької діяльності, яка передбачає своєчасну виплату податків.

Якщо співробітник банку звертається по телефону до свого клієнта – це не ініціатива банку, а виконання вимог голови НБУ. В іншому випадку кредитно-грошова компанія може позбутися ліцензії.

Іван Ліберман, юрист, попереджає, що люди не можуть бачити по номеру телефону, хто до них звертається. Це може бути як співробітник банку, так і шахрай. Українець має повне право не відповідати на поставлені йому запитання, перебуваючи за межами приміщення фінансової компанії. Експерти рекомендують жителям України не розголошувати персональну інформацію в телефонному режимі.

Терміново потрібні гроші на операцію? Немає близьких, готових допомогти в складній фінансовій ситуації? «КЛТ КРЕДИТ» оформить для Вас кредит за кілька хвилин. Гроші будуть переведені Вам оперативно, без зайвих питань і черг. Позбавтеся своїх фінансових проблем раз і назавжди!

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
22.05.2017
Літній відпочинок закордоном для українських туристів стане дорожчим
03.02.2017
Оформлення кредиту на техніку: важлива інформація для позичальника
03.05.2017
Чи можна їздити на дорогому авто і не платити транспортний податок?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X