Українцям варто побоюватись недобросовісних банків при відкритті депозиту

Українцям варто побоюватись недобросовісних банків при відкритті депозиту

У 2015 році в українському законодавстві відбулося чимало змін, які «зіграли на руку» недобросовісним банкам і дозволили їм буквально «здирати» гроші зі своїх вкладників.

Наприклад, було введене обмеження на право достроково знімати кошти зі свого банківського рахунку. Фінустанови миттєво прописали відповідний пункт у всіх депозитних договорах. При цьому основна кількість громадян і не здогадувалась про зміни.

Читайте уважно всі папери, де ставите підпис!

Денис Шкіптан, представник юридичної компанії «Правовест», радить українцям перед підписанням договору обговорити з менеджером можливість зняття грошей завчасно, до того, як закінчиться термін угоди. Кожен українець повинен знати про це право, і про те, що він може вимагати дострокове розірвання договору, якщо: серйозно захворів, пережив втрату майна чи смерть близьких людей (тільки родичів).

Через рік після нововведень українські депутати прийняли новий законопроект. Документ посилював захист громадян і забороняв вносити до кредитних договорів пункти, які могли б обмежувати їхні права. На жаль, банки швидко навчилися уникати норм законодавства та продовжувати свої спекуляції.

Найчастіше фінустанови нехтують забороною на односторонню зміну умов договору. Банки прописують у документах пункт про те, що мають право в будь-який час вносити коригування в договори, наприклад, змінювати процентні ставки або строки виплати позик. Необізнані громадяни підписують свої «вироки», навіть не підозрюючи про ймовірні небезпеки.

Про подібні зміни банки воліють інформувати клієнтів за допомогою оголошень, які розміщуються на сайті компанії або у відділеннях банків. Звісно, більшість громадян не стежить за оновленнями інформації на веб-ресурсах і не помічає паперових «промокашок» на стінах.

Денис Шкіптан впевнений: вирішенням проблеми буде повна відмова (з боку клієнта) від пункту про одностороннє внесення змін у договори. Про це громадянин повинен самостійно попросити представника банку. Потрібно йти до іншого банку, якщо менеджер не налаштований враховувати інтереси клієнта.

В загальному юристи вважають, що українці безсилі перед хитромудрими махінаціями фінустанов. Наприклад, оскаржити зниження нефіксованої ставки за депозитом практично неможливо. Найчастіше банки заздалегідь прописують в угодах із клієнтами пункт про те, що змінювати ставки їм можна тільки після отримання вказівок від відповідного банківського комітету, що займається оцінкою ситуації на фінансовому ринку країни.

Що ми маємо на сьогоднішній день? Інфляція та зростання облікової ставки знижують свої обороти. Все це є вагомим приводом для банку знизити ставку. Мало хто знає, але сама наявність пункту про плаваючу ставку — порушення прав українців.

Як хитрують фінустанови? Вернісаж махінацій

Адвокати діляться практикою: найчастіше банки зловживають способами повернення вкладів, після того як термін договору з громадянином закінчується. Наприклад, замість того, щоб видати кошти готівкою, менеджери перераховують гроші на рахунок клієнтів. А такі дії визначені законом як неправомірне підприємництво. Іноді фінустанови взагалі відмовляються повертати гроші.

Віктор Мороз, представник адвокатської компанії «Suprema Lex», розповідає про цікавий інцидент. Громадянин тримав на депозиті мільйон гривень. Як тільки термін договору підійшов до кінця, банк перевів гроші на картку клієнта. Все б нічого, але сума ця дуже велика, і, щоб зняти її в банкоматі, потрібно чимало часу, близько двох місяців (!). Можна забрати гроші в касі, але тоді громадянин переплатить на комісії. Суд постановив, що дії банку були незаконними. Шкіптан додає: банки вже давно впроваджують цю напівлегальну форму заробітку на грошах пересічних громадян. Відсотки за зняття грошей з депозитів знижують вигоду від вкладу.

Михайло Можаєв, відомий в Україні адвокат, повідомляє: вищеописана ситуація — не єдина небезпека, яка загрожує вкладникам. Слід остерігатися автоматичного оформлення нового депозиту замість минулого.

Часто клієнти забувають про терміни свого депозиту і по його закінченні не забирають гроші. В такому випадку банк самостійно оформляє документи на новий вклад. Зазвичай умови такої угоди відрізняються особливою безперспективністю та нераціональністю для українця.

Особливо часто заручниками такої ситуації стають пенсіонери. Людям складно прорахувати дати й дізнатися точний день, коли закінчиться дія договору. Наприклад, в документі може зазначатись, що вкладник повинен звернутися в банк для отримання грошей з депозиту за один-три дні до його закінчення. Людина прорахується й звернеться на день раніше. Менеджер по різних причинах може не зробити відповідну позначку, і коли настане термін видачі коштів, вважатиме, що клієнт проігнорував умови договору. В такому випадку банк оформляє новий депозит.

У даній ситуації клієнт не повинен бути бездіяльним. Громадянин може написати заяву про те, що бажає розірвати новий договір. Для цього йому слід довести, що факт звернення в банк після закінчення депозиту мав місце, і громадянин просто помилився датою. Не виключено, що за такі дії з українця «здеруть» штраф.

Часто трапляється плутанина, коли договір закінчується у вихідний день. Громадяни не знають, коли краще звернутися в банк: до або після вихідного. Саме тому Шкіптан пропонує прописувати в договорах якомога ширші терміни для отримання грошей.

Вкладник повинен стежити не тільки за датою закінчення договору, а й за кількістю пролонгацій. У більшості випадків банки не поспішають повідомляти клієнтам про їхнє «запізнення». Вкладник може й не здогадуватись, що з поточного місяця він отримує не 17% річних від депозиту, а незначні 0,1%.

Кожен вкладник повинен знати!

Захистити себе від недобросовісних банків можна. Для цього слід добре розібратися в умовах співпраці з кожним банком і вибрати для оформлення угоди найавторитетнішу установу. Громадянин може вільно вимагати у банків шаблони договорів і визначити їхні реальні умови, забувши про дешеву й необґрунтовану рекламу, яку ми чуємо по радіо, бачимо на ТБ-екранах або біл-бордах.

Важливо уточнити у менеджерів, на яких саме умовах відкривається вклад: на єдиних для всіх клієнтів чи на індивідуальних. Слід врахувати, що депозити можуть відкриватися не тільки в грошах, але й у дорогоцінних металах або сертифікатах (в такому випадку українець і зовсім не отримує ніяких гарантій того, що внесок буде повернений після закінчення терміну співпраці з установою).

Співробітники банків можуть заманювати клієнтів вигідними відсотковими ставками на рахунку, наприклад, у сріблі. Громадянин, природно, зацікавиться і, можливо, підпише договір, думаючи, що це звичайний депозит. Насправді ж, якщо банк збанкрутує або відбудуться якісь форс-мажорні ситуації, вкладник залишиться ні з чим — срібло ніхто повертати не буде. Тому важливо, підписуючи договір, звертати увагу на суму вкладу — вона обов'язково повинна бути прописана у грошовій валюті.

Юристи пояснюють, що в 2015 році в українському законодавстві з'явились нововведення, які повідомляють громадянам: депозитного договору недостатньо для того, щоб довести факт внесення грошей на рахунок. Тому після переказу грошей на свій депозит громадянин повинен вимагати від співробітника банку квитанцію (з підписом менеджера та печаткою установи) про виконану операцію.

Потрібні гроші в борг? Навіщо співпрацювати з недобросовісними банками, якщо є вигідні умови кредитування від МФО? Оформляйте позики-онлайн всього за кілька хвилин і забудьте про походи в банк, збір документів і висиджуванні в чергах. «КЛТ КРЕДИТ» допоможе оформити онлайн-позика з найбільш підходящими для Вас умовами співпраці. «КЛТ КРЕДИТ» намагається максимально враховувати всі інтереси громадян при видачі онлайн-кредитів.

За матеріалами ubr.ua

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
16.01.2017
Довідка про доходи для кредиту. Оформлення позики з мінімальним пакетом документів
26.08.2019
Кращі способи вивчення англійської вдома
15.06.2017
Чергова афера з кредитами — кияни повинні виплачувати позики, яких не брали
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X