У новорічні свята банки України зірвали «джек-пот»

У новорічні свята банки України зірвали «джек-пот»

Свята — це той період, коли можна відмінно заробити на позичальниках. Минулі новорічно-різдвяні свята стали тому черговим підтвердженням. У цьому році розмір сумарної позики українців став в два рази більшим, ніж у порівнянні з минулим роком. Змінити існуючий стан справ не вдасться, і вже зараз практично кожен банк чекає чергового різкого збільшення попиту на цільові та нецільові кредити.

Новорічний ажіотаж

Зовсім недавно всі банки України остаточно підрахували прибуток від минулих новорічних свят. Цей рік став практично в два рази більш вигідним, ніж минулий. Показово, що збільшилися не тільки суми кредитування, що можна було б пояснити загальним подорожчанням подарунків через інфляцію, але й кількість кредитів.

Так звані зимові канікули умовно тривають місяць, починаючи з Дня Святого Миколая і закінчуючи Водохрещем, тобто від 19 грудня до 19 січня, проте маркетингові стратегії банків спрямовані на видачу кредитів саме для купівлі новорічних подарунків.

Згідно з офіційними даними ПриватБанку, в період з 25 грудня минулого року до 9 січня нинішнього було оформлено майже 90 000 кредитів, загальна сума яких — більше 500 млн гривень. Представники банку зазначили, що за такий же період минулого року сума кредитування склала близько 220 млн гривень. Це свідчить про те, що обсяг продажів збільшився вдвічі. Згідно зі статистикою, майже кожен день із зазначеного періоду видавалося понад 31 млн гривень. Максимальний показник припав на 30 грудня, коли було оформлено 9000 позик на суму майже в 55 млн гривень.

Представники Альфа-Банку видали понад 65 000 кредитів, сума яких досягла 700 млн гривень. Дивно, але обсяг кредитування на придбані товари і послуги зріс в два з половиною рази, а загальна кількість кредитів — втричі. Разом з цим в два з половиною рази зросла і кількість кеш-кредитування з приростом обсягу в півтора рази. У 2,5 рази збільшилася і кількість кредитних карт.

ПУМБ-банк відраховує новорічні свята з середини грудня, коли починає зростати ажіотаж. Починаючи з цього дня і до 6 січня нинішнього року, банк оформив понад 60 000 цільових кредитних позик на загальну суму в 650 млн гривень. Статистика не включає випуск нових кредитних карт і кеш-кредити. Беручи за основу середньостатистичні дані за весь рік, саме на час перед Новим Роком припадає найвищий середньоденний пік кредитування — вдвічі більше, ніж в будь-який інший період.

ОТП-банк зафіксував 31% приросту кількості кредитних позик і 51% приросту їх суми.

Представники банків відзначають, що подібна активність співгромадян зросла навіть в онлайні. В процесі онлайн-покупок через Інтернет-маркети та інші ресурси українці оформили понад 39 000 кредитів майже на 175 млн гривень.

Від свят до свят

Подібна сезонність — це не нонсенс, а реальна особливість вітчизняного ринку кредитування, оскільки саме перед святами українці хочуть витрачати більші суми і здійснювати більш значні придбання. Останнім часом багато мереж великих магазинів в кінці листопада (24–26) проводять акції, присвячені «чорній п'ятниці». У цей період кредитні організації фіксують значний приріст оформлених кредитів.

У той же час в ПриватБанку відзначили дворазове збільшення приросту кредитування через Інтернет. Окремі, найбільш вигідні послуги банку сприяли двократному збільшенню обсягів купівель товарів в кредит. Всього за добу було оформлено купівель в кредит на суму понад 50 млн гривень. Рекорд приросту (майже в 4 рази) був забезпечений онлайн-розстрочкою, запропонованою Інтернет-маркетами. Тільки 24 листопада клієнти ПриватБанку придбали в Інтернеті товарів більш, ніж на 15 млн гривень. Показово, що чимало з них оформлялися вночі.

Збільшення торгової активності також підтвердилося збільшенням фінансових операцій через POS-термінали. Так, 24 листопада було придбано товарів на загальну суму 630 млн гривень, що в два рази більше, ніж зазвичай. Найбільш дорогі купівлі відбувалися на розпродажах техніки для дому та дрібної електроніки, у взуттєвих магазинах, точках продажу спортивного інвентарю, одягу.

Крім Нового року, українці також активно беруть кредити перед Днем Закоханих, Міжнародним жіночим днем і перед 1 вересня.

Такий сплеск — не що інше, як наслідок планомірних маркетингових акцій, розроблених і реалізованих мережевими магазинами та банками. Представники одного з банків помітили, що новорічні свята є сезоном найвищого споживчого попиту лише тому, що банки і мережеві магазини саме в цей період пропонують найкращі умови і максимальні знижки. Для пересічних людей це — реальна можливість втілити мрії і бажання близьких.

Варто відзначити, що споживчі кредити — це та послуга, яка пропонується банками не тільки в передсвяткові або святкові періоди. В даний час це саме той сегмент, який відрізняється високою маржинальністю і стабільним приростом.

Представник Незалежної асоціації банків заявив, що слідом за змінами правил Національного банку в питаннях ризиків і моніторингу фінансів, здійснюваного банками, якість оформлених споживчих кредитів зросла. Так, у видачі позики почали частіше відмовляти, але разом з цим якість обслуговування взятих позик покращилась на 10%.

Прибутковий бізнес

За даними Національного банку, опублікованими в недавньому звіті, багато банків розраховують на приріст кредитних позик українців в найближчий рік. У звіті зазначено, що в 4 кварталі, як і завжди, попит громадян на споживчі цільові й нецільові кредити істотно зріс. Основними каталізаторами цих процесів послужили зниження відсоткових ставок і поліпшення умов для простих громадян.

У зазначений період окремі великі банки зайнялись пом'якшенням стандартів і норм кредитування фізичних осіб. Це було викликано значним посиленням банківської конкуренції, здешевленням фондування, а також очікуванням поліпшення добробуту, що означає збільшення платоспроможності громадян. Важливо, що в 2018 році такі пом'якшення не тільки не втратять своєї чинності, але й будуть продовжуватися.

У 1 кварталі 2018 року третина опитаних банків планує отримати зростання попиту на іпотеки, а близько половини розраховує збільшити обсяги споживчого кредитування. НБУ вже повідомив банки, що буде відслідковувати зростання можливих ризиків у цьому сегменті ринку.

Подбайте і Ви про своє фінансове становище! На відміну від банків, компанія «КЛТ КРЕДИТ» дозволить повернути борг швидко, не нав'яже ніяких додаткових послуг, дозволить відтягнути термін повернення при необхідності. І ніяких подвійних переплат.

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X