Трудові мігранти з України — жертви нелегальних посередників

Трудові мігранти з України — жертви нелегальних посередників

З кожним місяцем за кордон відправляється все більше українців, охочих поліпшити своє фінансове становище. Люди намагаються заробити як розумовою, так і фізичною працею. Однак знайти гідну посаду за межами рідної держави непросто. Для цього трудові мігранти звертаються за допомогою в спеціалізовані агентства або до нелегальних посередників.

Всі вони обіцяють за невелику грошову винагороду влаштувати українця на хорошу роботу, скажімо, в Польщі чи Словаччині. В результаті такої співпраці велика кількість українців залишається ошуканою, без грошей і роботи. Чимало шахраїв числиться і серед самих закордонних роботодавців.

Співпраця з шахраями як причина заборони на в'їзд в країну

Абсолютно кожне іноземне посольство, яке є в нашій країні, заявляє, що ніхто, крім самої офіційної установи, не може оформити візу або прискорити процес її отримання. Довіряти можна лише тим посередникам, які пропонують сприяння в зборі пакету необхідних документів, але не більше того.

Також співробітники посольств розповідають, що деякі компанії не допомагають в отриманні легальної візи, а просто розміщують в закордонних паспортах її підробки. Такий обман швидко викривається. Як тільки українець спробує перетнути кордон з таким паспортом, його відразу ж затримають відповідні служби. Після такого фіаско громадянинові надовго закривають в'їзд в потрібну країну.

Ще одна пастка для довірливих українців: онлайн-оголошення про набір працівників для виїзду за кордон із біометричним паспортом. Шахраї обіцяють клієнтам легалізацію відразу ж після приїзду в державу.

Легальну роботу для кадрів без будь-якої кваліфікації за кордоном практично ніхто не пропонує. Робочі візи можуть оформляти фахівцям в IT-сфері, інженерам, архітекторам та іншим дійсно кваліфікованим працівникам, які знають мову країни, в яку в'їжджають. Про це розповідають в агентстві Work Garant, що надає працевлаштування за кордоном.

Ще кілька варіантів найпоширеніших шахрайських схем

Нижче представляємо варіанти найпоширеніших послуг нелегальних посередницьких компаній, якими активно користуються українські трудові мігранти для виїзду за кордон.

Схема №1. Відкриття національної візи на основі запрошення на роботу.

Суть такої угоди полягає в наступному:

1. Українець купує у посередницької компанії запрошення на будь-яку посаду від певної людини / компанії.2. На основі запрошення відкриває візу.3. В'їжджає в країну.4. Шукає роботу в реальних роботодавців.

Притягнути до відповідальності когось із учасників вищеописаної схеми складно. Адже не завжди вдається розібратися, яке підприємство насправді потребує в працівниках, а яке створено як «муляж». До того ж такі випадки стосуються відразу двох країн і не можуть вирішуватися відповідно до законів тільки України або тільки тієї країни, в яку виїхав трудовий мігрант.

Схема №2. Укладання реального договору про працевлаштування, з пропискою в ньому неіснуючих умов співпраці.

Невідповідність очікувань і реальності може виникати між обіцяним і фактичним розміром зарплати. Обманюють і на кількості робочих годин. Отже, українець розраховує на п'ятигодинний робочий день, а в реальності повинен працювати всі 12 годин, щоб вийти на обіцяний обсяг заробітку. Якщо громадянин свідомо укладає договір, значить він буде відповідальним за порушення закону в тій ж мірі, що і його роботодавець.

Зверніть увагу! Роботодавці або спеціалізовані агентства не мають права вимагати гроші від своїх співробітників за видачу документів для отримання права на тимчасове проживання в країні. Пам'ятайте, що такі документи повинні видаватися абсолютно безкоштовно.

Схема №3. Оформлення візи для в'їзду і роботи в одній країні, а надання робочого місця в абсолютно іншій державі.

Користуючись цією послугою, українці часто потрапляють у неприємні ситуації. Наприклад, якщо громадянинові запропонували оформити польську робочу візу і відправляють до Словаччини, значить йому на руки повинні видати контракт з польським роботодавцем і документи, що підтверджують, що він виїжджає до Словаччини за робочим відрядженням. Таке відрядження може тривати не довше трьох місяців.

Однак якщо Вам запропонують таку ж схему співпраці, але без документів про робоче відрядження, значить Вас будуть позиціонувати як некваліфікованого працівника. А це означає, що робота буде нелегальною. Потрібно відмовитися від співпраці з таким посередником. Легально можна оформити відрядження, наприклад, від будь-якої будівельної компанії, у якої є контракти на виконання певних робіт на території європейських держав.

Схема №4. Шахраї пропонують українцеві відправитися в Ізраїль туристом, а вже потім, перебуваючи в країні, оформити статус біженця.

При такому розкладі подій про гарантії офіційного працевлаштування немає ніяких домовленостей. До того ж потрапити до Ізраїлю за робочою візою, не маючи будь-якої кваліфікації, неможливо.

Штрафи за порушення ПДР надсилають в Україну

Останнім часом в Україну почало приходити все більше штрафів на імена громадян, які, працюючи за кордоном, порушували правила дорожнього руху. В основному такі штрафи виписуються фахівцям транспортної сфери і не завжди заслужено.

В Європейському законодавстві є така норма — якщо власник автомобіля на момент порушення не був за кермом, значить штраф буде виписуватися не на його ім'я, а на ім'я фактичного водія ТЗ. Недобросовісні роботодавці зловживають цією нормою закону і досить часто вписують в протоколи дані українських трудових мігрантів. Після цього лист зі штрафом отримує українець, а не справжній порушник. Причому громадянин на момент скоєння злочину може перебувати на території України.

Українцям, які стали жертвою в подібній ситуації, юристи радять відповідати на лист зі штрафом. У відповіді потрібно вказати, що Ви не причетні до порушення, і навести докази, наприклад, штамп в паспорті про те, що Ви перетинали кордон до вчинення порушення та в момент виписування штрафу вже перебували на своїй Батьківщині.

Як розпізнати шахраїв? Практичні поради від юристів

Отже, щоб не попастися на жодну шахрайську схему з тих, які були розглянуті вище, Вам необхідно ретельно перевірити легітимність діяльності свого посередника. У компанії повинна бути ліцензія на здійснення діяльності та папери, що підтверджують її юридичне існування.

Попросіть у представників компанії надати документ про державну реєстрацію та копію договору з іноземним партнером, що надає роботу. Ретельно вивчіть дані організації, в якій маєте намір працювати.

Почніть пошук інформації у відкритих джерелах: в засобах масової інформації, у людей, які раніше працювали в цій організації (їх можна знайти в соціальних мережах). Не забудьте перевірити реєстрацію підприємства, місцезнаходження та прозорість роботи компанії.

Українські адвокати застерігають, що гроші за послуги посередницьких організацій слід переводити тільки на фірмові розрахункові рахунки. Якщо ж компанія пропонує оплатити її допомогу на карту або через одну з систем міжнародних платежів, значить Ви маєте справу з шахраями. Адже саме при такому розрахунку Ви не зможете довести факт обману.

Також не забувайте, що посередники не можуть брати гроші завчасно, задовго до того, як вони нададуть свої послуги. Ви повинні вносити оплату за допомогу посередника тільки після того, як підпишете контракт з роботодавцем.

Віта Шуберт, представник компанії MV Group (організація надає допомогу в питаннях міграції) ділиться досвідом своїх клієнтів. Деякі з них розповідали, що окремі посередники обіцяли гідні умови праці та високі зарплати. Після підписання договору та внесення передоплати за послуги вони безслідно зникали.

Три основні ознаки шахрайства:

1. Вам практично не надають інформації про майбутнього роботодавця.2. Контракт з компанією-наймачем складений на іноземній мові і не має перекладу українською.3. Потенційні роботодавці вимагають від Вас віддати оригінал паспорта або диплом про освіту.

Потрібні гроші на поїздку за кордон і якомога швидше? Оформляйте миттєві онлайн-позики від мікрофінансової організації «КЛТ КРЕДИТ». На оформлення угоди витрачається всього 15 хвилин, від громадянина потрібне тільки надання паспорта і коду ІПН.

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X