Топ-9 способів втрати грошей, про які багато хто не здогадуються

Топ-9 способів втрати грошей, про які багато хто не здогадуються

Деякі люди не приділяють належної уваги незначним платежам. І справді, окремо кожен з них — дрібниця, але складені разом вони являють собою доволі серйозну грошову суму, яку можна було й не втрачати. Перерахуємо популярні помилки українців.

1. Ігнорування банківських комісій

Зазвичай банки беруть комісію за:

  • обслуговування картки (може коливатися від декількох сотень до більш ніж тисячі гривень за рік);
  • переказ коштів з однієї картки на іншу (особливо в тому разі, коли карти обслуговуються різними банками);
  • зняття «готівки» в банкоматі іншого банку або ж із кредитних коштів;
  • валютне конвертування за встановленим банком курсом.

Все перераховане вище може бути безкоштовним або, як мінімум, обійтися набагато дешевше. Відсутня зарплатна чи соціальна карта (за обслуговування цих карт зазвичай кошти не стягуються)? Заведіть таку. Потрібно перевести гроші іншій людині? Спробуйте замінити переказ з картки на картку на переказ з використанням рахункових реквізитів. Деякі банки роблять це безкоштовно.

Якщо, наприклад, отримуєте кредит онлайн, зазначайте в реквізитах кредитору номер НЕ кредитної картки. Інакше за зняття коштів з неї буде здерта пристойна комісія!

Хочете зняти готівку? Постарайтеся знайти банкомат, що обслуговується вашим банком. Якщо точно не знаєте, де найближчий, подивіться в Інтернеті або зверніться на гарячу лінію. А якщо потрібна валюта, уникайте конвертації, а просто заведіть карту з валютним рахунком. Наприклад, з доларовим.

2. Невикористані подарункові карти чи сертифікати

Один з найпоширеніших подарунків практично на будь-яке свято — подарункова карта чи сертифікат якогось магазину на певну суму. Ось тільки дарувальник далеко не завжди може знати, що необхідно одержувачу подарунка, а отже, легко може подарувати за фактом непотрібну карту, призначену для нецікавого цільовій особі магазину. Зазвичай у такому випадку сертифікат або карта відкладаються «до кращих часів» (які практично ніколи не наступають).

У цьому випадку наявні на карті кошти, які можна було витратити на покупку, просто згорять, оскільки найчастіше подарункові карти та сертифікати діють протягом певного часу. Якщо ви отримали такий подарунок, користуйтеся ним швидше або просто передаруйте тому, кому це потрібно. Заодно позбавите себе пошуку подарунка та витрат на нього.

  1. Ігнорування проїзних

На метро, трамваї і тролейбуси практично скрізь можна купити проїзні квитки, що дають право на проїзд енну кількість разів або активні протягом певного часу. Купувати їх вигідніше, ніж сплачувати кожну поїздку окремо.

Наприклад, вартість проїзду в київському метро складає 8 гривень. Проїзний на 46 поїздок коштує 290 гривень. Якщо 46 раз проїхатися на метро, оплачуючи кожну поїздку, витратите 368 гривень. А отже, 46 поїздок через проїзний коштують на 78 гривень дешевше, ніж 46 поїздок з оплатою за кожну окремо. Чим частіше ви використовуєте громадський транспорт, тим більш актуальною для вас буде покупка проїзного.

4. Ігнорування абонементів

Логіка тут така ж, як і у випадку з проїзними. За купівлі абонемента, наприклад, у спортзал, вартість одного заняття буде нижчою за вартість того ж тренування з безпосередньою оплатою лише за нього.

І так само, як і у випадку з проїзними, чим частіше ви відвідуєте той же тренажерний зал, тим виправданішою буде купівля абонемента. Тому що придбати річний абонемент, кілька разів потренуватися і благополучно «забити» — рішення вкрай нерозумне, марна трата грошей.

5. Використання старого тарифу оператора стільникового зв'язку «за звичкою»

Ще зовсім недавно показником «крутості» того чи іншого тарифу були вартість викликів чи кількість запропонованих безкоштовних хвилин (як у рамках одного оператора, так і на інші). Зараз же в пріоритеті ті тарифи, які надають швидкий Інтернет в достатньому обсязі трафіку.

Якщо не стежити за оновленням тарифів свого оператора, можна досить довго переплачувати за старий тариф, ігноруючи нові, більш вигідні пропозиції. Втім, кидатися в крайнощі та прагнути придбати найдорожчий тариф теж не завжди розумно, оскільки не всі його можливості можуть бути використані в повній мірі.

6. Ігнорування податкового вирахування

Далеко не всі люди, що витрачають кошти на освіту, платну медицину чи купівлю житла, знають про податкове вирахування. Кількість людей, які зверталися до цього питання або хоча б знають, що це таке, не перевищує 7–10% від кількості опитаних.

Але ж саме завдяки податковому відрахуванню можна повернути частину (нехай і відносно невелику у процентному співвідношенні, але часом чималу в абсолютних числах) суми, що була витрачена на вищу освіту, платні медичні послуги, придбання нерухомості чи поповнення ІВС.

7. Зняття великої кількості грошей з банківської картки

Зняття всіх готівки з картки означає добровільну відмову від деяких приємних дрібниць, які дає плата картою за покупки. До таких бонусів відноситься, наприклад, кешбек, який може дозволити заощадити до декількох тисяч гривень на рік, залежно від частоти та вартості покупок.

8. Отримання відпустки на місяць, насичений святами

Додайте до відпустки дні свят і ваша відпустка стане ще довшою. Затвердження вірне, але слід пам'ятати, що виплати відпускних роботодавець розраховує, беручи за основу середній заробіток за минулий рік. Якщо ж у вашому «відпускному» місяці є багато святкових днів, то будь-який робочий день стає «дорожчим», ніж у звичайному місяці. А вам, звичайно, недоплачують частину суми.

Найбільш актуально для тих, хто йде у відпустку в січні або у травні. Правильніше буде відправитися відпочивати в той місяць, де максимально багато робочих днів. Тим більше, у дні свят ви все одно працювати не будете, тому навіщо накладати їх на відпустку?

9. Ігнорування накопичених бонусів

Багато компаній надають програми нарахування бонусів за покупки. Найчастіше ці бонуси мають обмежений термін дії (від тижня до декількох років, залежно від компанії та суті бонусів).

Іноді компанії повідомляють про наявність бонусів, а іноді потрібно перевіряти їх наявність самому. У будь-якому випадку такі бонуси можуть дозволити непогано заощадити на наступній покупці

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
30.12.2016
Термінові гроші на банківську карту. Як знайти вигідний онлайн кредит?
04.01.2017
Шукайте мікропозику на карту онлайн в Україні? Ми знаємо, як допомогти!
17.07.2017
Сезон опалення 2017/2018 стане безпрецедентно дорогим для українців
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X