Топ-7 перспективних стартапів, яким не пощастило в 2017 році

Топ-7 перспективних стартапів, яким не пощастило в 2017 році

Не багатьом стартапам вдається надовго затриматись на світовому ринку послуг. Більшість проектів закриваються, ледь втілившись в життя. І тоді керівництву нерентабельної компанії доводиться звільняти креативних співробітників, відмовлятись від замовлення фірмових футболок, блокнотів і ручок з логотипами організації. А що робити з ігровими кімнатами, заповненими столами для пінг-понгу? Все майно відправляється на продаж, а на сайті компанії з'являються сумні коментарі керівництва про її крах і жорстокість бунтівного світу.

Сумно констатувати, але всього лише за половину 2017 року своє існування припинило безліч цілком перспективних стартапів, загальна вартість яких перевищує один мільярд доларів. Негативна тенденція тільки набирає обертів. Провали почались ще з лютого, коли краху зазнав Beepi — ресурс для обміну старих авто. Сервіс оцінювався в п'ятсот шістдесят млн. дол.

Не так давно закрилось виробництво сучасних гаджетів марки Jawbone. На піку своєї успішності дана компанія коштувала три мільярди доларів. Скільки проіснували ці та інші стартапи, які подавали свого часу великі надії, та які інвестиції були вкладені в невдалі проекти? Давайте розглянемо докладніше сім компаній, яким «пощастило» закритися в цьому році.

1. Beepi

Даний проект проіснував близько чотирьох років. За цей час в нього інвестували понад 150 мільйонів американської валюти.

Цей сайт, як уже згадувалось вище, об'єднував продавців старих машин із потенційними покупцями. Справи йшли непогано і ресурс навіть хотів купити тандем двох великих компаній: Fair.com та DGDG (дилер на вторинному ринку авто). Через різні причини покупка не відбулась і у сайту просто закінчились гроші для свого існування.

2. Quixey

Мобільна система, заточена під пошук різних програм, була заснована ще в 2009 році. Остаточне закриття проекту відбулося понад п'ять місяців тому. За весь час існування Quixey сюди вклали 133 мільйони доларів. Максимальна сума, за яку можна було продати стартап, становила $600 000 000.

Керівництво проекту всіляко намагалось підтримати компанію на плаву, активно підшукувало надійного інвестора. З цією метою навіть замінили гендиректора компанії Томера Кагана. Результат від всіх маніпуляцій, як можна здогадатись, виявився нульовим.

3. Yik Yak

Додаток для віртуального спілкування Yik Yak запам'ятався зіпсованою репутацією. Проект заснували в 2009 році, і через деякий час його охопила низка пікантних скандалів сексуальної спрямованості.

Всього у створення та розвиток програми було вкладено сімдесят три мільйони доларів, а її вартість сягала чотирьохсот мільйонів американської національної валюти.

Поступово користувачі почали покидати платформу, а нові не наважувались реєструватися на скандальному ресурсі. Всі спроби повернути широку аудиторію виявились марними. До того ж команду кваліфікованих інженерів переманили з Yik Yak у більш успішну компанію Square.

4. Maple

Сервіс, який доставляє їжу в Нью-Йорку, проіснував відносно недовго — з 2014 по травень 2017 року. Багатомільйонні інвестиції з боку відомого шеф-кухаря Девіда Чанга не допомогли компанії лишитись на плаву. Організація ґрунтувалася на унікальній системі взаємодії з клієнтом. Ціна їжі включала в себе навіть чайові та розтрати на доставку, а кожен обід супроводжувався безкоштовним для покупця, та, головне, смачним печивом.

Як тільки справи компанії стали погіршуватись, цукрове печиво змінилося зображенням ласощів у брошурі. Деяких фахівців з команди стартапу переманили в Deliveroo — велику платформу з доставки їжі в Британії.

5. Sprig

Чергова служба, яка доставляла їжу додому, зазнала краху після декількох років свого існування. Даний проект коштував сто десять млн доларів.

Компанія годувала клієнтів продуктами із Сан-Франциско. Головні особливості Sprig — страви локального виробництва та максимальна швидкість (доставка замовлення здійснювалась протягом 15 хвилин).

6. Hello

Представлена компанія протягом п'яти років виробляла трекери для сну Sense (дані пристосування не потрібно носити на тілі). Компанія Hello була змушена закритись через відсутність покупця продукції. А вартість цього проекту досягала трьохсот млн доларів.

Стартап намагався втриматись на плаву та навіть провів цілком успішну краудфандінгову кампанію, після якої декілька багатих ритейлерів закупили частину трекерів. Але цей успіх був тимчасовим і не дав належних результатів.

7. Jawbone

Представлену організацію можна назвати справжнім старожилом серед перерахованих стартапів, адже її історія починається ще з 1997 року. Обсяги грошових вкладень та максимальна вартість цієї організації обчислюються не в мільйонах, а в мільярдах одиниць американської валюти.

Jawbone виробляла фітнес-трекери та портативні динаміки, і у певний час зіткнулася з проблемою виплати коштів вендорам.

Luxe: відновлення чи остаточне розорення?

До перерахованого списку провалених стартапів слід додати ще одну компанію під назвою Luxe. Вона не входить в Топ-7 закритих стартапів, тому що наразі ще не вважається офіційно «мертвою». Хоча додаток сервісу закритий ще з квітня.

Розроблений додаток допомагає паркувати автомобілі, коли водієві складно самому знайти вільне місце. Влітку цілком успішна компанія Uber заявила, що хоче придбати стартап, але переговори все ще безрезультатні.

Не так давно Luxe здійснила серйозне придбання — велику кількість місць для паркування. Такі дії розширюють можливості сервісу та роблять його рівносильним з традиційними паркувальними компаніями. Luxe, здається, не збирається здаватись та заявляє про випуск нового продукту в найближчому часі.

А ось компанія «КЛТ КРЕДИТ» — дійсно надійний помічник у сфері кредитування. Про успішність організації свідчать численні заявки на позики, які щодня подаються українцями з усіх куточків країни. Кредити видаються протягом 15 хвилин, максимальний обсяг позики — 10 000 грн.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
27.02.2017
Де можна отримати кредит готівкою з 18 років?
12.06.2017
«Єдине вікно» не дало очікуваних результатів: митницю чекають реформи
20.10.2017
Українській гривні виповнився 21 рік. У національної валюти немає майбутнього?!
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X