Стати громадянином Росії зможе практично кожен українець: в чому підступ?

Стати громадянином Росії зможе практично кожен українець: в чому підступ?

Найближчим часом, щоб отримати дозвіл на проживання в Росії або звання російського громадянина, українцеві достатньо буде мати при собі всього лише один документ — офіційно завірену копію заяви про відмову від українського громадянства.

На даний момент ситуація з оформленням громадянства трохи інша. Заявнику необхідно надати російським виконавчим органам документ з українською печаткою, в якому буде вказано, що людина відмовляється від свого громадянства. Отримати довідку можна в українському консульстві, розташованому в Федерації.

Серед авторів прийнятого законопроекту — активісти, що виступають за ідеї «російського світу», такі як Костянтин Затулін і Наталя Поклонська (не так давно займала посаду прокурора в Криму), котрі стверджують: на даний момент українцям важко отримати потрібні документи від своїх держорганів. Це істотно ускладнює процес оформлення нового паспорта з двоглавим орлом. Та ж ситуація і з видом на проживання.

Поклонська заявляє прямо: отримати нове громадянство не вдається декільком десяткам тисяч бажаючих. Більш того, Ольга Кирилова, представник МВС з питань міграції, уточнює: з проблемою зіткнулися близько одного мільйона осіб.

Павло Крашенніков, голова Комітету Державної думи по держ. будівництву та законодавству, офіційно повідомляє, що ніхто не веде точних підрахунків про те, скільком українцям допоможе прийнятий законопроект. Фіксувати всі випадки затримок з довідками складно. Хоча в Ростові повідомляють: на території області знаходиться декілька сотень тисяч українців, які томливо очікують на довідки про відмову від свого громадянства.

Якими б насправді не були цифри, законопроект вже прийнятий у останньому читанні й чекає схвалення від Ради Федерації. Після цього документ підпише президент РФ. У російських депутатів немає сумнівів з приводу подальшої долі документа. Вони впевнені, що закон буде підписаний необхідними особами та вступить в дію вже першого вересня поточного року (як і заплановано його авторами).

Президент Федерації вже заявляв про свою прихильність до спрощення процедури видачі українцям настільки бажаного (на думку російських ЗМІ) нового громадянства. Чотирнадцятого липня Володимир Путін відвідав Бєлгород, де заявив, що найближчим часом від жителів України, які бажають стати росіянами, більше не будуть вимагати паперів, видачу яких зараз затримує українська сторона.

Нескладно помітити, що Володимир Володимирович приділяє новому законопроектові чимало уваги. Президент пояснює це дзвінком, який одного разу йому довелося прийняти. По прямій лінії Путіну подзвонив невідомий громадянин України й поскаржився, що не може отримати російське громадянство. Всьому виною українські виконавчі органи, які відтягують видачу довідки, що підтверджує його відмова від нинішнього громадянства.

Як тільки закон почне діяти, українцям не потрібно буде місяцями очікувати на довідки із Батьківщини. Українцеві просто потрібно буде написати заяву про те, що він відмовляється від свого статусу громадянина України та завірити його у нотаріуса, після чого зробити декілька копій документа. Один екземпляр відмови потрібно буде відправити в Україну, а другий — у російські міграційні органи. Варто зауважити, що новий закон поширює свою дію тільки на громадян України.

Побічна дія прийнятого законопроекту — подвійне громадянство

Звичайно, серед переселенців можуть знайтися шахраї, які скористаються слабкими місцями прийнятого законопроекту. Російська міграційна служба повинна бути впевненою, що українець насправді написав відмову від свого громадянства. Саме тому, як стверджує Ольга Кирилова, представник МВС, від українців вимагатимуть квитанцію про відправку в Україну заяви з відмовою від громадянства.

Скептики вважають, що на практиці все може виявитися зовсім не так, як в планах МВС або творців законопроекту. Недобросовісні українці отримуватимуть паспорти сусідньої країни, не відмовляючись від свого первісного громадянства. У нашій країні можуть і не здогадуватися, що, наприклад, якийсь Петров — більше не українець. Саме такої думки дотримується Олександр Євсютін, міграційний адвокат, який на даний момент знаходиться на чолі консалтингової організації «Єдине міжнародне партнерство».

Юрист упевнений, що з'являться люди, які будуть громадянами одночасно двох країн. Дізнатись про подвійне громадянство всіх підозрілих осіб буде складно, адже в Україні й Росії немає системи автоматичного обліку громадян. Визначити істинний статус людини зараз можна тільки за допомогою індивідуального запиту.

На даний момент налічується чимало людей з двома паспортами, виданими в різних країнах. Найчастіше така несумлінність обумовлена складністю процедури зміни громадянства. Отримавши звання громадянина Федерації, люди не бажають витрачати час на паперову рутину з українськими виконавчими органами.

Олександр Євсютін розповідає про етапи процедури відмови від громадянства:

1. Українець, перебуваючи в певній країні, звертається в своє консульство з пакетом необхідних документів (папером, що підтверджує факт постійного проживання закордоном; документом про відмову від своєї приналежності до рідної країни).

2. Консульство відправляє документацію в спеціальну українську комісію, що займається питаннями громадянства.

3. Саме ця комісія й вирішує, задовольняти запит українця чи ні. У разі позитивної відповіді фахівців президент України видає відповідний указ, що позбавляє людину її громадянства.

Вищеописана процедура, за словами Євсютіна, може зайняти не те, що декілька місяців, а й цілий рік або навіть півтора.

Росіяни люблять «трішки» перебільшувати цифри

Читач напевно встиг помітити, що Росія «трішки» завищує цифри в підрахунках мігруючих українців. Вітчизняні виконавчі органи заявляють, що в країні за один місяць розглядаються близько двадцяти п'яти відмов від українського громадянства.

Євсютін стверджує, що до нього особисто за отриманням паспорта РФ звертається стабільно одна й та ж кількість людей. Це пов'язано з тим, що українці за законом не можуть проживати в Росії довше 90 днів. Щоб залишитися тут довше, українцям потрібен певний статус.

Отримати паспорт сусідньої країни можна за умовами програми переселення. Але й у цій системи є серйозні недоліки, один із яких — прив'язка мігранта до певного місця проживання. Поки не оформляться документи, і українець не отримає документ, що підтверджує нове громадянство, йому доведеться жити в певному регіоні, який для нього вибере російська сторона.

Ірина Геращенко, заступник голови Верховної Ради, озвучила дані офіційних підрахунків, відповідно до яких з 2014-го року росіянами стало всього сто сімдесят тисяч українців. При цьому не можна забувати, що в зазначену кількість людей входять і кримчани. До того ж у 2014 році в Росії заявили, що 98% населення півострова відмовилося від українського та прийняло нове громадянство.

Україна не затягує з видачею довідок, а в Росії насправді не зафіксовано таку велику кількість українців, охочих стати росіянами. Так вважає Валерій Пацкан, народний депутат України (БПП), який перебуває в комісії при президенті по питанням громадянства.

Зазначена комісія збирається нечасто, на одне засідання в місяць. До цього часу на розгляд депутатів накопичується близько двохсот-трьохсот заяв. Половина з цих документів подається мігрантами, які залишили Україну ще в дев'яності роки. З другої половини заяв тільки десять відсотків належить людям, які бажають стати росіянами.

Пацкан вважає, що новий російський законопроект і голослівні заяви Путіна — ознаки гібридної війни. На думку депутата, саме так президент Росії нав'язує світові думку про те, що в Україні проживає багато людей, охочих стати громадянами РФ і тих, які підтримують Федерацію в окремих аспектах її діяльності.

Крім цього, Москва зацікавлена в якнайшвидшій максимальній інтеграції жителів Донецької та Луганської області в число росіян. Адже чим більше російських громадян буде проживати на українських землях, тим складніше буде повернути Донбас його істинній владі.

Важливу роль в ситуації, що склалася, відіграють президентські вибори, які в РФ відбудуться вже в березні наступного року. Пацкан вважає, що Путін вже зараз намагається підняти свій рейтинг і заробляє голоси на майбутні вибори.

Спрощення процедури отримання статусу російського жителя — вірний спосіб проявити «турботу» про українців, що населяють окуповані землі України. При цьому самопроголошеним республікам не доведеться отримувати офіційний статус, щоб вважатися «жительками» Росії.

Борис Тарасюк на даний момент є заступником голови парламентського Комітету закордонних справ України. Депутат вважає, що російські нововведення тільки ускладнять напружені відносини між дійсно ворогуючими країнами.

Тарасюк розглядає цю ситуацію з трьох сторін:

1. З політико-дипломатичної — дії російських депутатів повністю суперечать українським нормам закону.

2. З боку гібридної війни з Україною, яку РФ веде вже досить давно.

3. З боку ідеології «русского мира», для реалізації якої прийнятий закон є своєрідним правовим фундаментом.

Українська влада не повинна визнавати російські нововведення законними. В іншому випадку будуть порушені норми українського закону «Про громадянство». У законі чітко прописано, що позбутися статусу громадянина можна тільки після відповідного указу президента країни — твердить Тарасюк.

Дії українців, які скористаються «послугами» нового закону, будуть вважатися нелегітимними. Для України ці люди все рівно залишаться в статусі громадян країни. Проте такий українець завжди зможе сховатися в Росії від правосуддя, якщо наприклад, вчинить злочин на своїй історичній батьківщині.

Росія, розширюючи списки людей з двома паспортами, збільшить свою електоральну базу в Україні. Таким чином, на території країни з жовто-блакитним прапором буде активно процвітати пропаганда проросійських політичних сил. Адже новоспечені росіяни зможуть голосувати й на українських виборах.

Вихід із ситуації, на думку Тарасюка — перегляд українського законодавства, що стосується питань громадянства. Дійсно, в українських законах немає чітко визначеної заборони на отримання паспорта іноземної держави.

У РФ не вистачає громадян і робочої сили?

Російській Федерації вигідно вербувати українців по ще одній причині — збільшення кількості працюючого населення країни. У Росії існує брак робочої сили, населення не зростає належними темпами. Цілком можливо, що новий законопроект має за мету поліпшення демографічної обстановки в країні. До того ж зараз все менше гастарбайтерів, бажаючих знайти високооплачувану роботу, відправляються на заробітки саме в Росію.

Олексій Позняк, представник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, вважає, що дії російських депутатів спрямовані на поліпшення становища людей, що працюють в РФ. Таким чином парламентарі мотивують працівників залишатися в країні.

Учений не згоден із заявами російських ЗМІ про те, що в РФ перебуває близько двох мільйонів українських трудяг. Насправді їх ніколи не було більше 1 млн. До того ж самі російські вчені провели дослідження й вирахували, що в середньому в Росії водночас знаходяться вісімсот тисяч українських «заробітчан». Після того дослідження цифри тільки зменшувалися. Позняк вважає, що зараз в Росії знаходиться не більше п'ятисот тисяч працюючих українців. Тут є ще й люди, які виїхали в Росію з окупованих українських територій (близько мільйона чоловік). Частина з них із часом повернулася назад.

Отже, якщо перерахувати всіх трудових мігрантів і переселенців з «бунтівних земель», отримаємо цифру в 1,5 млн осіб. Велика частина з цих людей проживає в Російській Федерації на постійній основі.

Позняк зазначає, що Україна зацікавлена в поверненні своїх громадян на Батьківщину. В той же час, якщо численні переселенці і гастарбайтери повернуться назад в Україну, відбудеться справжній колапс трудового ринку.

Компанія «КЛТ КРЕДИТ» цінує своїх клієнтів і не віддає конкурентам! Хто ж відмовиться від кредиту за півціни або знижки на позику в розмірі 100%? Онлайн-кредитор регулярно влаштовує розіграші цінних призів і роздає кредити практично за безцінь! Позики оформляються протягом 15 хвилин без довідок про доходи!

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
28.02.2018
Як правильно використовувати кредитні карти з пільговим періодом?
22.11.2016
Кредитна історія - як поліпшити кредитну історію?
22.05.2017
Літній відпочинок закордоном для українських туристів стане дорожчим
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X