Що таке список заборгованостей по кредитах

Що таке список заборгованостей по кредитах

 Щодня громадяни зустрічаються з барвистою рекламою різних новинок побутової техніки, сучасних смартфонів та ін. Ну як не звертати уваги на яскраві ролики, що призивають прямо зараз купити новий гаджет або навіть автомобіль. Зарплата наприкінці місяця суттєво не вплине на фінансову ситуацію в родині й щоб порадіти дорогим придбанням доводиться брати позику. Сьогодні, не виходячи з дому, можна взяти кредит онлайн за 5 хвилин і одержати заповітні грошики. 

 Багато спочатку позичають, а вже потім думають, чим будуть його віддавати. Але чи чревата чимсь несплата по взятих на себе зобов'язанням? Чи зможе позичальник знову звернутися по допомогу у фінансову організацію? Що таке база боржників по кредитах в Україні і як перевірити її учасників? Давайте розбиратися. 

Що виявляє собою кредитна історія 

 При оформленні позики виникли проблеми, і банк не прагне з вами мати справу? Додому приходять листи із проханнями повернути борг? Настав час перевірити, не угораздило чи вас потрапити в список боржників по кредитах в Україні. Не зайвим буде довідатися про свою кредитну історію, щоб у майбутньому знати, чого очікувати при візиті в банк.

 Кредитна історія – це розгорнута інформація про позичальника. Документ включає дані про всі кредитні зобов'язання й про те, як вони оплачувалися. І чи погашалися взагалі. Це банківський помічник, що підказує: видавати фізичному або юридичній особі кредит чи ні. Звичайно, кожен банк має персональні чорні списки, але вони доступні тільки співробітникам даної структури, і ознайомитися з ними не представляється можливим.

 Хто ризикує потрапити в чорні списки

 В умовах сучасності кредитна репутація – важлива складова фінансових процесів. Контрагенти прагнуть повністю довіряти своїм партнерам. Як будь-який бажаючий може перевірити наявність у банку або страховика ліцензії на здійснення діяльності, так і вони перевіряють благонадійність клієнта. Адже злісні неплатники – погроза, яка тягне за собою матеріальний збиток.

 Щоб організації, які позичають могли бути впевнені в платоспроможності клієнтів, було створено Українське бюро кредитних історій, де можна перевіряти фінансову репутацію кожного. До того ж існують і інші бази (стоп-аркуші, наприклад), де є дані про тих, хто коли-небудь брав позику. Всі кредитні компанії мають право перевіряти надійність позичальників (заборгованості, прострочення та ін. порушення). 

Варто відзначити, що регулярні перевірки на наявність вашої персони (або підприємства) у базах, що заборгували убезпечить від безлічі неприємностей:

  • Неможливість взяти позичку через постійні відмови кредитних співтовариств.
  • Неприємні розмови з колекторськими службами.
  • Ризик арешту рахунків по заробітній платі для сплати заборгованості.
  • Проблеми з начальством, що може привести до погіршення робочих умов.
  • Ви не зможете виїхати із країни.
  • Кінцевий результат – арешт майна з подальшою його конфіскацією.

 Чому банки не поспішають вносити неплатників у чорний список боржників по кредитах в Україні

 Цілком традиційна ситуація, коли взяти кредит легко, а от погашати його – важке завдання. Завжди шкода власних коштів, як не хочеться їх віддавати комусь. При систематичних несвоєчасних оплатах чергових платежів клієнтові приходить повідомлення з нагадуваннями.

 Для більшості цього буває досить, щоб швидко погасити прострочення. Але бувають випадки, коли делікатні прохання не допомагають. Якщо ситуація не змінюється на краще протягом 4-5 місяців – за справу беруться колектори, які намагаються все-таки змусити боржника платити, адже так і до суду справа дійде. Звичайно банки не поспішають прибігати до послуг колекторів, адже їх робота коштує недешево ( від 15-20% від суми боргу). Помніть, що коли до справи підключилися колектори – вас уже занесене в списки несумлінних клієнтів даного банку. Тобто, якщо ви захочете коли-небудь взяти позику – тут, швидше за все, отримаєте відмову.

 Список заборгованостей по кредитах – гарна підмога для співробітників банківських організацій. Але як зробити коли клієнт новий і не має кредитної історії в даній компанії? На допомогу приходить єдиний реєстр боржників.

  Враховуючи той факт, що база боржників по кредитах в Україні створюється службовцями банку, то і уся відповідальність за дійсність і актуальність відомостей покладена на них. Якщо по недбалості внесені невірні дані про когось (клієнт, наприклад, зразковий платник) – людина має право подати на організацію до суду за наклеп.  

 База кредитних боржників

 ЗУ « Про виконавче провадження» передбачає механізми примусового виконання суднових рішень і запроваджує ефективні методи, за допомогою яких ведуться спори з боржниками. Закон визначає загальну базу несумлінних позичальників.

 Єдиний реєстр неплатників – згрупований інформаційний майданчик, де перебувають дані про боржників. Її ціль – надання в реальному часі інформаційної підтримки тим, хто видає кредити. Скориставшись вільним доступом, тут можна побачити всі невиконані зобов'язання позичальників. Відомості розміщені на сайті Міністерства юстиції.

 Щоб знайти інформацію, необхідно внести у форму ПІБ боржника, дату народження, ІПН, якщо він є. Якщо справа стосується юридичних осіб – необхідно вказати назву фірми й код у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб.

  Варто відзначити, що база боргів по кредитах створена не тільки з метою присоромити безчесну клієнтуру й морально придушити громадян, але й щоб запобігти відчуженню майна, що заборгували. Наприклад, до нотаріуса або державного реєстратора звертається клієнт із проханням зробити відчуження (будь-яким методом) майна. Перевіряючи всі дані ( у тому числі й кредитну історію), співробітник нотаріальної контори обов'язково побачить, що прийшов до нього – боржник по кредиту. Природно, він відмовить в угоді й повідомить ( згідно із законодавством) у державну виконавчу службу про наміри позичальника. Виконавець протягом одного робочого дня з моменту одержання повідомлення ухвалює рішення про арешт на майно. 

 Терміново потрібні гроші? Довіряєте лише перевіреним кредиторам? «КЛТ КРЕДИТ» надасть онлайн кредит за 15 хвилин! Вас чекає вигідне співробітництво, яке не раз захочеться повторити. Заповнюйте заявку на сайті й у лічені хвилини одержуйте необхідну суму на карту.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.6/5
От 61 голосов
3.6
5
1
61
Читайте також
18.11.2016
Де оформити гроші швидко за паспортом?
26.09.2017
П'ять нових технологій для покращення життя у великих містах
20.05.2017
Ануїтетна схема погашення кредиту. Переваги та недоліки
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X