Скільки грошей заробили українці в 2016-му році за межами країни?

Скільки грошей заробили українці в 2016-му році за межами країни?

Скільки грошей заробили українці в 2016-му році за межами країни?Статистичні підрахунки Нацбанку показують, що в минулому році в Україну гастарбайтерами було переведено понад 5-ти мільярдів доларів. У 2015-му ця сума була на 5,3% нижчою. Перерахування заробітчан в 2016-му році становлять 20% торішнього прибутку державного бюджету і 7% ВВП.

Експерти заявляють, що кількість українців, які виїхали на заробітки закордон, з часом буде тільки збільшуватися. Коли в дію вступить безвізовий режим, українським громадянам буде ще простіше знаходити роботу в ЄС. Це призведе до зростання обсягів валютних надходжень в Україну від заробітчан.

Куди їдуть наші трудові іммігранти

Великий потік грошових переказів в Україну спостерігається саме від гастарбайтерів з РФ. За останній рік цей потік був істотно зменшений — практично на 200 мільйонів доларів. Спад перерахувань пояснюється рішенням РНБО України про заборону використання російських платіжних систем українцями.

Крім Росії українці надають перевагу виїжджати на заробітки в США. Валютні перекази зі Штатів в даний час складають 600 мільйонів доларів на рік, що на 17% більше, ніж в попередньому році.

На першому місці за переказами грошей на українські рахунки із-за кордону знаходиться Італія. За останній рік з цієї країни в Україну перераховано на 19,4% більше валюти, ніж в попередньому. Варто відзначити, що навіть така тенденція зростання валютних переказів не змогла затьмарити показники 2013 року. Саме тоді трудові іммігранти перевели в Україну 8,5 мільярда доларів.

Україна знаходиться на 29-му місці світового списку по гастарбайтерським переказам. Перші місця належать Непалу, Таджикистану і Киргизії.

Олександр Охріменко, президент Украналітцентру, стверджує, що основна кількість переказів від трудових мігрантів концентрується на міжбанківському ринку, куди гроші потрапляють за допомогою обмінників. Ця валюта поступово викуповується Нацбанком або імпортерами, що сприяє суттєвому зміцненню гривні.

Як гастарбайтери передають зароблене на Батьківщину

Основна частина валютних переказів надходить в країну за допомогою офіційних каналів — банківських і платіжних систем (понад 80%). Але є і такі гроші, які потрапляють в країну нелегально, так би мовити, «в кишенях» (19%). Таким чином робочі емігранти намагаються заощадити на комісіях. Гастарбайтери збираються в невеликі групи і по черзі нелегально перевозять зароблені гроші на Батьківщину.

Одна із мешканок міста Селидове (Донецька обл.) Анастасія Бєлова працює в сфері громадського харчування. Вона заявляє, що офіційно через кордон можна перевозити до 10 тисяч доларів. Головне в цій справі — остерігатися бандитів. Деякі гастарбайтери, як стверджує жінка, зараховують зароблені гроші на другу картку для зарплати. Вона не іменна і передбачає вільне користування за кордоном, в тому числі і в Україні. Замість захованих в «таємні» кишені готівки такі робочі передають на Батьківщину пластикові карти.

Охріменко вважає, що дана статистика Нацбанку за переказами істотно занижена. Так, наприклад, Польща навіть не увійшла в ТОП список НБУ, хоча саме в цій країні працює близько мільйона українських робітників. За оцінками Охріменко, з Польщі в Україну щорічно ввозиться мінімум 1 мільярд доларів.

Погляди і підрахунки Охріменко підтримує Тетяна Пашніна, один з експертів порталу работа.юа. Тетяна поспішає відзначити, що українські кордони щодня пропускають сотні автобусів із псевдотуристами. Під приводом відпочинку українці їдуть закордон на важку працю. Таким же чином робітники і повертаються назад на Батьківщину, ховаючи в кишенях зароблену валюту. Такі суми не враховуються офіційною статистикою Нацбанку, на чому наголошує Тетяна Пашніна.

Чого очікувати в майбутньому

Популярність банківських переказів серед гастарбайтерів останнім часом істотно зростає, про що заявляє економіст Іван Нікітченко. Міжнародні платіжні системи не виглядають настільки надійно, ніж традиційні банки.

Нікітченко прогнозує, що частка переказів з РФ найближчим часом істотно знизиться, а ось перекази з ЄС будуть тільки частішати. Торішнє погіршення економічної ситуації в РФ і нестабільна обстановка на Донбасі привели до скорочення грошових переказів із-за кордону. Істотна частина українських робітників приїхала в Росію саме зі східних регіонів нашої країни. Бойові дії призвели до того, що багато громадян Східної України переїхали в Росію на постійне місце проживання.

Пашніна додає: спрощення в'їзду до Польщі для українців суттєво збільшило кількість вітчизняних гастарбайтерів в цій країні. У РФ потік українських робітників, навпаки, падає, в першу чергу з причини девальвації рубля. На заробітки в Росію відправляються переважно буровики, фахівці зі зварювання металів і авіабудівники. Саме ці професії на території РФ є одними з найбільш високооплачуваних серед робочих спеціальностей.

Хочете стати багатшими за 15 хвилин? Оформляйте грошову позику від компанії «КЛТ КРЕДИТ», не встаючи із-за власного комп'ютера. Від Вас потрібне мінімальне введення особистих даних. Неймовірно швидке зарахування кредитних коштів на вказаний рахунок гарантується!

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X