Щомісяця банки відзначають випадки кредитного шахрайства з чужими документами

Щомісяця банки відзначають випадки кредитного шахрайства з чужими документами

Щомісяця банки відзначають випадки кредитного шахрайства з чужими документамиЗгідно зі статистичними даними, Бюро кредитних історій України щомісяця фіксує 2–3 випадки шахрайських операцій при оформленні кредиту практично в будь-якому національному банку. Подібну інформацію надав Самат Алданов, який є директором відділу фінансово-кредитного аналізу, що входить до складу Міжнародного бюро кредитних історій.

Самат Алданов звернув увагу на той факт, що ще до недавнього часу практика подібних звернень була відсутня, оскільки клієнти банку, його позичальники, просто не цікавилися власною кредитною історією. У такому випадку людина дізнавалась про непогашену заборгованість лише в той момент, коли її починали турбувати дзвінки з банків, колекторних організацій. На щастя, в даний час фінансова грамотність населення зросла, попит на кредити збільшився, через що персональна «чистота» перед банком стала пріоритетним питанням.

Бюро кредитних історій (БІК) могло б частіше відзначати подібні випадки кредитного шахрайства за допомогою використання підставних документів, якби банківські організації передавали в бюро повнішу інформацію.

Роман Оксанич, який на даний час займає пост керівника банківської практики та фінансового права в об'єднанні «Suprema Lex», сказав, що ще декілька років тому практично всі банки публікували таку інформацію несвоєчасно та частково, а окремі банки й зовсім цього не робили. Виходячи з його слів, дані навіть найбільш злісних шахраїв розсекречуються банками не раніше, ніж через 1–3 роки після фіксації інциденту.

При цьому стійке небажання передавати в єдиний центр дані неплатників багато в чому визначається виключно прагненням зберегти власних клієнтів. Так, навіть в найбільш складних економічних ситуаціях банки нерідко прагнуть зберегти наявну репутацію й довірчі відносини з клієнтом, в надії на те, що рано чи пізно ситуація може кардинально змінитися й погашення кредиту все-таки відбудеться. На практиці такі випадки зустрічаються досить часто. Багато в чому цим пояснюється боязнь розсекретити інформацію, якою можуть скористатись конкуренти.

Роман Оксанич зауважив, що практично 100% випадків шахрайського отримання кредитів здійснюється за втраченими документами. Він підкреслив: щорічно на один банк, як правило, припадає не більше 5-6 подібних випадків. Зазвичай паспорт втрачають або забувають, а незабаром шахраї отримують на нього кредит. Такі випадки виявляються при подальшому внутрішньому опрацювання банківських даних.

Загалом, представники банківських організацій заявляють, що в сучасних реаліях практично кожен 7–8-й кредит, виданий в Україні, умовно вважається шахрайським, навіть незважаючи на те, що видається він за діючими документами позичальників. Обумовлюється це тим, що шахраями є й люди, які беруть на себе кредитні зобов'язання, заздалегідь не маючи наміру їх погашати.

Відмовили в кредиті? Звертайтеся в «КЛТ КРЕДИТ». Тут готові задовольнити Ваше прохання, незважаючи на кредитну історію, наявність поручителів або застави.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X