Що чекає боржників при неповерненні мікропозик?

Що чекає боржників при неповерненні мікропозик?

Отримання прибутку — основна мета будь-якого комерційного підприємства, і мікрофінансові організації не є винятком. Прибуток МФО формується з відсотків, які нараховуються клієнтам за користування кредитними коштами. Завищені відсотки по мікропозикам є свого роду платою за відсутність документів, що підтверджують Вашу здатність розплатитися з кредитором, і включають в себе всі можливі ризики, пов'язані з можливим неповерненням кредитних коштів.

Підписуючи договір, позичальник бере на себе зобов'язання щодо своєчасної виплати кредиту. Порушення обумовлених термінів зумовлює виникнення серйозних проблем, таких як:

-        зіпсована кредитна історія;

-        нарахування штрафних санкцій;

-        передача боргів в колекторську компанію;

-        судовий позов щодо стягнення боргу.

Борг перед МФО: шукаєм вирішення проблеми

Звичайно, не кожного клієнта, який має заборгованість перед МФО, можна звинуватити в навмисному обмані. Іноді незначне прострочення платежів може виникнути і за незалежних від позичальника обставин. В цьому випадку рекомендується зв'язатися з фахівцями компанії-кредитора та отримати консультацію по оптимальному виходу з ситуації, що склалася.

Наприклад, клієнтові запропонують продовжити мікропозику, відсотки виплачувати за подовжений термін дії кредиту, а у виняткових випадках, при наявності документального підтвердження поважних причин, МФО може піти й на заморожування нарахування відсотків. Якщо у Вас недостатньо коштів для оплати всієї суми боргу, можна домовитися з кредитною компанією про виплату частинами або ж про відстрочку частини платежу.

Як МФО працюють з боржниками

Якщо позичальник не повертає борг і не зв'язується для врегулювання проблеми з представниками кредитної компанії, МФО намагається знайти способи переконати клієнта в необхідності повернення позики. З цією метою йому надсилають СМС, телефонують за контактними телефонами, висилають листи на домашню адресу.

Якщо боржник не вживає ніяких заходів для виплати заборгованості, МФО має право подати позов до суду або ж звернутися в колекторські компанії. Колектори самостійно працюють з боржником, в зв'язку з чим Вам все-таки доведеться повернути мікропозики, відсоток за якими вже буде набагато вищим, аніж при поверненні боргу безпосередньо в МФО.

При передачі справи в суд щодо боржника можуть застосовуватися такі види покарання:

-        адміністративна відповідальність;

-        оплата судових витрат і штрафів;

-        в окремих випадках вилучення майна.

     Також суд встановлює графік виплати кредиту в залежності від матеріального становища боржника — рівними частинами або довільними сумами, щоб у повному обсязі повернути мікропозику, відсотки, пеню та інші нарахування, що накопичилися за час прострочення.

Поради потенційним позичальникам

Кредити стали невід'ємним елементом економіки багатьох сімей. Вони допомагають оперативно вирішувати нагальні проблеми, придбати побутову техніку, меблі та інші споживчі товари, оплачувати навчання або лікування. Але до отримання кредитних коштів, і особливо до їх повернення слід підходити відповідально, усвідомлюючи всі наслідки порушення договору.

При виборі МФО слід уважно прочитати всі умови видачі кредиту, проаналізувати, які відсотки в мікропозиках дозволять виплатити борг без збитку для сімейного бюджету, та знайти оптимальні умови кредитування для конкретної ситуації.

Якщо Ви сумніваєтесь у своїх можливостях щодо повернення боргу, є тільки два шляхи — відмовитися від послуг кредитних компаній або брати кредит в розмірі, відповідному Вашому матеріальному становищу. При виникненні навіть невеликого прострочення слід вийти на зв'язок з менеджерами МФО для врегулювання питання про погашення кредиту, не чекаючи нагромадження великих штрафних сум. У більшості випадків ця проблема вирішувана, але, звичайно, тільки в разі своєчасної взаємодії з кредитором.

Де найпростіше отримати мікрокредит на найвигідніших та зручних умовах? Сотні й тисячі клієнтів вже знають — «КЛТ КРЕДИТ» завжди прийде на допомогу в потрібний час. Невеликі суми, що видаються на короткий термін, допоможуть вирішити найнагальніші проблеми, які виникають в житті практично кожної людини. Оперативність видачі грошей та цілодобова доступність для кожного жителя України — головні переваги співпраці з нашою компанією. Ви можете отримати мікропозику швидко, легко й не виходячи з дому. Варто лише оформити заявку на нашому сайті, і потрібна сума з'явиться на Вашій банківській картці протягом 15-20 хвилин.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 3.2/5
От 57 голосов
3.2
5
1
57
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X