Сезон опалення 2017/2018 стане безпрецедентно дорогим для українців

Сезон опалення 2017/2018 стане безпрецедентно дорогим для українців

Цими днями українським урядом був прийнятий закон "Про Фонд ефективності". Завдяки йому стане можливим фінансування заходів з утеплення квартир і приміщень. Однак на противагу заявам чиновників експерти стверджують, що функціонувати Фонд в цьому сезоні навряд чи буде. В кінці весни цього року Національна комісія підняла ціни на гарячу воду через зростання оплати праці та підвищення вартості енергоресурсів. Також громадян України чекає зростання тарифів на опалення. Тому майбутній сезон може обійтися дуже дорого для багатьох українців. Що можна зробити в цій ситуації?

Зменшуємо оплату

У зимовий період близько 2/3 суми оплати комунальних платежів припадає на пункт опалення. Держава планує монтувати лічильники на тепло в багатоквартирних будинках в недалекому майбутньому. Уже сьогодні в деяких обласних центрах в багатьох багатоквартирних будинках встановлені теплолічильники. Власники квартир оплачують тільки використане тепло. В будинку, який обладнаний пристроєм обліку тепла, але не тепломодернізований, показники лічильника можуть бути значно вищими, ніж в альтернативному будинку без пристрою обліку тепла. За словами фахівця в області ЖКГ Т. Бойко, в холодну пору року в деяких будинках 1 кв. м. тепла обходився в одну гривню. "Це означає, що будівля грамотно утеплена. У деяких будинках 1 кв. м. тепла коштував 4–6 гривень, а в інших — 33 гривні та вище", — повідомляє фахівець.

Голова ОСББ м. Києва В. Рудницький розповідає, що ціна за 1 кв. м. тепла в його будинку становила 6,85 гривні, а загальна сума за опалення квартири в 50 кв. м. досягала 342 гривень. Киянам, які живуть в аналогічному приміщенні, але без теплолічильника, за такий же період довелося заплатити 1 648,5 гривні.

Утеплювати будинок доцільніше влітку, як пояснює А. Ковалишин, менеджер по мережах ДТЕК ЕСКО. В цей час можна виконати процедури з утеплення стін будинків, поставити нові склопакети, утеплити цоколь, дах та ін. В тепломодернізованому будинку в літню пору спека практично не відчувається, тому немає особливої потреби в постійно працюючому кондиціонері, коментує фахівець в галузі енергозбереження.

У літній період весь робочий процес та матеріальне оснащення обійдуться набагато дешевше, ніж під час холодної пори. Той, хто роздумує про проведення заходів щодо поліпшення використання енергоресурсів, може ознайомитися з приблизним планом підготовки до зимового сезону.

В літні місяці можна провести енергоаудиторську перевірку та розробити техплани щодо поліпшення енергоефективності будівлі. Кінець літа-початок осені — зручний час для проведення утеплювальних робіт і монтажу приладів теплообліку. У вересні варто починати налаштовувати прилади й готувати інженерні мережі будинків до осінньо-зимового сезону. В середині жовтня, з початком опалювального сезону, починається безпосереднє використання встановлених приладів.

"Періодично в представників ОСББ виникає питання про доцільність проведення процедури перевірки енергоефективності влітку. Чи коректні показники тепловізора в спеку? Слід відзначити, що енергетичний аудит влітку проводити можна й треба, оскільки основна частина даної процедури — це документальна робота з різними даними, проведення розрахунків та складання планів", — пояснює А. Ковалишин.

Де взяти кошти на утеплення?

Утеплювальні роботи в будинку на п'ятсот квартир будуть коштувати близько 5 млн гривень, тобто виходить, що одна квартира повинна виділити десять тисяч гривень. Альтернативним варіантом може бути залучення сторонніх коштів.

«Теплі» кредити. Кожен громадянин України має можливість купити опалювальні котли (негазові), склопакети, утеплювальні матеріали, використовуючи компенсаційні виплати (держава повертає кошти в розмірі 30–70% від витраченої суми). Видачею грошей на придбання матеріалів займаються держбанки.

Дана програма вважається дуже популярною серед населення України. У 2016 році держава видала "теплі" кредити в розмірі 884 мільйонів гривень. Слід зазначити, що особливого ефекту не було, оскільки найчастіше люди встановлювали склопакети (що склало 70 відсотків від загальної суми виданих кредитів). Але, якщо будинок не модернізований, економія тепла неможлива. До того ж, суми таких кредитів мають розмірні обмеження.

Окремі українські міста на проведення "утеплювальних" заходів отримують гроші з міського бюджету. Наприклад, в Києві використовується програма "70/30". Тут самостійно оплачується тільки 30% від суми, інші 70% фінансує місто.

Приватні інвестиційні програми та гранти. Кошти можуть бути отримані також від різних організацій міжнародного характеру (ЄБРР, IFC та ін.), котрі фінансують тепломодернізуючі заходи. Можна використовувати різні спецпрограми, що мають енергосервісний напрямок (ЕСКО). Принцип дії: всі процедури виконуються під ключ, а вкладені кошти повертаються за рахунок отриманої економії. Організації відшкодовують 90 відсотків витрат на енергопроект, всі необхідні установки стають власністю мешканців приміщення. На термін дії угоди фахівці організації зобов'язані здійснювати сервісне обслуговування переданих приладів, надавати безкоштовні консультації та проводити моніторинг економії теплоресурсів.

Опалення подорожчає навіть з держдотаціями

Держава зменшила норми витрачання енергоресурсів на обігрів приміщення. В минулому сезоні компенсувалося 330 кубів тепла в житлі площею 60 кв. м., а в майбутньому сезоні знижка покриє тільки 300 кубів. Якщо не економити, то 30 кубів доведеться оплачувати повністю відповідно до чинних цін.

Житло з площею 60 кв. м. і з центральним опаленням отримає знижку на 2,5 Гкал тепла проти торішніх 3,28. Якщо не знизити витрату тепла, доведеться оплачувати на 0,7 Гкал більше самостійно. Наприклад, в столиці України така кількість тепла коштуватиме 1 411 гривень.

"Соцнорми зменшені, а доплати компенсують тільки їх. Відповідно, збільшиться навантаження на гаманці людей. Тепер менша частина витраченого тепла буде субсидійована державою, а все інше прийде оплачувати самостійно", — повідомив фахівець в енергетичній галузі В. Землянський.

До того ж урядом був скорочений термін субсидійованого періоду опалення. Співвітчизники, які користуються центральним опаленням, отримають "теплі" дотації тоді, коли місцевою владою буде прийнято рішення про включення опалення. Для тих, хто здійснює обігрів приміщення сам, майбутній опалювальний сезон зменшиться на місяць. Раніше компенсацію надавали з початку жовтня і до кінця квітня. В цьому ж році надаватись субсидія буде в період з 15 жовтня по 15 квітня.

Щоб уникнути величезних витрат на опалення в наступному опалювальному сезоні, просто зараз скористайтесь швидкими грошима від компанії «КЛТ КРЕДИТ» на проведення тепломодернізаційних робіт у власному житлі. Без довідок і поручителів, маючи на руках лише паспорт громадянина України та діючу карту будь-якого українського банку, Ви станете володарем відсутньої суми грошей протягом 15 хвилин після розгляду заявки на кредит і прийняття позитивного рішення. Подбайте про економію заздалегідь!

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
10.05.2017
Експрес-кредит — миттєве вирішення фінансових проблем
26.05.2017
Переваги видачі кредитів на лікування через Інтернет
10.01.2017
Де і як можна отримати кредит готівкою?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X