Що таке кредитна історія

Що таке кредитна історія

Величезна кількість банків на сьогоднішній день готові надати допомогу для вирішення більшості матеріальних проблем і потреб. Кредит може отримати як фірма або компанія, так і приватна особа. За останні десятиліття подібні угоди щільно вкоренилися на постійній основі. Безліч життєвих ситуацій змушують звертатися до банківських послуг простого обивателя, у надії на позитивну відповідь при оформленні кредиту. Перше, а також наступні подібні звернення, фіксуються і зберігаються в архівах протягом 10 років і має назву - банківські, кредитні історії.

Яку саме інформацію зберігає бюро кредитних історій

 • Особисті дані (паспортні), ідентифікаційний код, інформацію про працевлаштування, родинний стан і так далі.
 • Інформацію про грошові зобов'язання: розмір, сторони, покрокова оплата і закриття кредиту. Також зберігаються дані про прострочені платежі з детальними описами наступних виплат.
 • Відомості про платоспроможність: якщо такі є всілякі проблеми із судновими рішеннями про майно або кредитні договори, податки.

Можливим облік став в 2005 році, завдяки УБКІ (Українському бюро кредитних історій) і є на даний момент одним з основних архівів. При оформленні нової позики, винятково по згоді і офіційному дозволу клієнта, (в основному при складанні договору), відбувається перевірка кредитної історії. Провадить запит до основної бази даних банк, задіяний в угоді, щоб затвердити або відхилити прохання позичальника. Також існує ЄІС – «Реєстр позичальників» (Єдина інформаційна система боржників), створена для зменшення ризиків в угодах.

При наявності погрішностей в оплаті кредитних коштів у минулому – банківська кредитна історія буде зіпсована, а шанси отримати допомогу практично в будь-якому відділенні банку зведені до нуля. Саме тому необхідно ретельно дотримувати умов, прописаних у договорі.

Приклад: Звернулася у філію А-Банку, щоб одержати гроші на новий мобільний телефон. Відмовили - сказавши, що перевірка на кредитну історію мною не пройдена, хоча в цей банк я раніше не зверталася. Наталя Власенко

Як можно перевірити кредитну історію

Часто відбувається так, що за своє життя людей може користуватися безліч раз банківськими послугами та одержувати кредити в різних установах: на покупку техніки, автомобіля, продуктів харчування і так далі. Вести облік немає необхідності, тому що можлива перевірка кредитної історії онлайн. Скориставшись інтернетом можна в будь-який момент отримати інформацію про те чи є ви бажаним клієнтом чи ні. От кілька способів:

 • скористатися терміналом Приват Банку
 • на безкоштовному сайті УБКІ
 • за допомогою додатка Sender
 • через мобільне додатків «Кредитна історія»
 • в інтернет-банку Приват24

Кожна перевірка кредитної історії онлайн обійдеться в 45 гривень, однак можлива одна безкоштовна, один раз у рік. Якщо ви вирішили взяти новий кредит і перевірити безкоштовно не значяться чи за вами штрафи і негативна історія, доведеться відправити лист поштою безпосередньо в УБКІ з повним переліком необхідних документів. Усе нижче перелічені папери в обов'язковому порядку повинні бути завірені вашим підписом і датою:

 • паспортні дані, перша і друга сторінки. Також третя з печаткою про прописку
 • ксерокопію ідентифікаційного податкового коду
 • заява

Корисною буде і інформація про випадки шахрайства. Найчастіше боржник, не оформляючи самостійно кредит виявляється перед фактом заборгованості. Щоб уникнути таких афер необхідно підстрахуватися і у цьому допоможе послуга «Статус Контроль». За допомогою даної опції вам на телефон будуть приходити повідомлення, і ви зможете контролювати будь-які зміни своєї кредитної історії: погашення, заборгованість, спроби оформити і так далі. Ця послуга є платною! Більш детальну інформацію про те, як отримати кредитну історію і по питанню «Статус Контроль», вийде з'ясувати при відвідуванні сайту УБКІ або КЛТ КРЕДИТ.

Як отримати кредит маючи негативну кредитну історію

Зіштовхнувшись із відмовою в проханні про позику і наявність негативної історії, не варто розбудовувати і опускати руки. Такі проблеми можливі при спробі отримати велику суму грошей, для іпотеки або покупки автомобіля. Свою репутацію цілком можна відновити і є два основні способи.

 1. Вибрати банк і намагатися оформити кредит без застави, наприклад, на техніку. Точно і вчасно вносячи кошти ви зможете відновити довіру і згодом повний доступ буде для вас відкритий. Важливо не чекати результату відразу ж, а запастися терпінням і справно виконувати умови договору, пройшовши кілька позик, після чого можлива повторна перевірка кредитної історії онлайн.
 2. Також існує спосіб одержання коштів через сервіси онлайн-позик. Такі установи більш лояльна ставляться до небездоганної кредитної історії, так як рішення приймається на основі додаткових, багатьох фактів і нюансів, а суми позики не високі.

Незважаючи на складність ситуації, контроль над даною сферою можливо взяти під контроль і навіть виправити у випадку погрішностей. Не варто забувати, однак, що свою кредитну історію варто берегти, щоб безперешкодно мати можливість користуватися довірою і допомогою банківських систем. Вчасно і у повному обсязі сплачуючи позику ви гарантуєте собі довгострокові і приємні, взаємовигідні відносини.

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Рейтинг 2.6/5
От 60 голосов
2.6
5
1
60
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X