СБУ проти біткоїнів — хто переможе?

СБУ проти біткоїнів — хто переможе?

Курс Bitcoin стрімко зростає. Менше ніж за місяць його вартість зросла на 60%, досягнувши позначки $4821, хоча на початку серпня за один біткоїн давали всього $3000. Загальний оборот біткоїнів у світі складає 16,5 мільйонів, що еквівалентно 46 млрд доларів. Не дивно, що все більше українців бажають врятувати свої накопичення від інфляції, скуповуючи біткоїни. На 11.12.2017 р. ціна становила 14000 доларів.

Однак СБУ та податкова виявляють і перевіряють всіх майнерів, перешкоджаючи розширенню ринку криптовалюти в країні. Однією з причин такого ставлення до найбільш популярної цифрової валюти є ті можливості, які біткоїни відкривають для відмивання грошей, а також відсутність правового захисту для покупців і продавців разом з високими інвестиційними ризиками. У деяких країнах пропонують продавати криптовалюту тільки через біржу, нарівні з іншими цінними активами, залучаючи для цього тільки кваліфікованих інвесторів.

Кожна країна вирішує проблеми з криптовалютою по-своєму. Наприклад, Японія визнала біткоїни повноцінною валютою в 2016 році, Німеччина розцінює їх як приватні гроші, а в Сінгапурі операції з криптовалютою оподатковуються.

Свою думку про ситуацію, що склалася, висловлять експерти.

Думка Олега Чурія, заступника голови Нацбанку

Розвиток віртуальних валют вимагає від державних органів визначитися з їхнім статусом. Далеко не всі люди розуміють, що таке криптовалюта, які вигоди вона приносить інвесторові та наскільки великі ризики таких вкладень. Проте скуповування біткоїнів залишається привабливим видом бізнесу через швидке зростання їхньої вартості.

Ще на початку 2017 року один біткоїн коштував всього 500 доларів, проте в середині серпня його ціна перевалила за $4500. Олег Чурій вважає: це може вказувати на фінансову піраміду, що не заважає інвесторам отримувати досить високий прибуток.

Але й ризик фінансових втрат тут теж великий. Віртуальні валюти не застраховані від хакерських атак, недосконалості самої системи чи будь-яких інших маніпуляцій, що може спричинити катастрофічне падіння ціни. Тим часом фінансова грамотність населення, включаючи знання про диверсифікацію ризиків при інвестуванні, знаходиться в Україні в зародковому стані. Незважаючи на чверть століття, прожиті при ринковій економіці, питання управління капіталом мало знайомі пересічному громадянинові.

Деякі країни намагаються запустити власні національні криптовалюти. Наприклад, нещодавно про це заявила Естонія, але поки що незрозуміло, як це буде регулюватися з точки зору європейського законодавства. Поки що говорити про переваги й недоліки криптонаціональних валют занадто рано — реальних прикладів розвитку цієї сфери економіки ще немає.

Думка Павла Кравця, засновника компанії Distributed Lab

По суті, біткоїни є таким собі віртуальним товаром, який може стати об'єктом обміну, купівлі або продажу, але вважати їх повноцінною валютою не варто. Чим держава може допомогти користувачам, які вирішили інвестувати свої гроші в біткоїни? Перш за все, роз'яснювальною роботою, вказуючи на можливі ризики при купівлі біткоїнів. Наприклад, втрата ключа спричинить неможливість відновлення придбаних біткоїнів. Криптовалюта — децентралізована система, де немає відповідальних осіб, які можуть прийняти рішення про відновлення втрачених цінностей. Тобто люди, які бажають зайнятися інвестиціями в біткоїни, повинні робити це усвідомлено, беручи до уваги всі можливі ризики.

Зараз державні органи більше зайняті силовими методами, що, втім, пояснюється відсутністю правового статусу віртуальних валют. Але спочатку слід визначити мету, якої бажає досягти держава. Тут може бути декілька варіантів:

  • захист прав споживачів;
  • можливість брати криптовалюту на баланс для виплати податків;
  • можливість для громадян декларувати біткоїни та інвестувати в них.

Павло Кравець не вважає, що віртуальна валюта має ознаки фінансової піраміди, оскільки відсутні два головні критерії:

  • немає вигодонабувача;
  • кошти нових інвесторів не відходять на погашення колишніх вкладів.

Куди звернутися за кредитом? Як визначити надійність кредитора? Сервіс «КЛТ КРЕДИТ» порекомендує тільки найкращі фінансові умови. «КЛТ КРЕДИТ» ― Ваш гід по світу фінансового достатку.

За матеріалами Finance.UA

 
До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
От 51 голосов
0
5
1
51
Читайте також
alt
alt
alt
alt
alt
Всі права захищені © 2015-2021 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію
Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X