Розроблено новий законопроект Мінсоцполітики для захисту працівників

Розроблено новий законопроект Мінсоцполітики для захисту працівників

У працівників, які не отримують вчасно зарплату, з'явиться можливість не приходити на роботу і не братися до виконання службових обов'язків аж до моменту повного погашення заборгованості. Більш того, роботодавець буде змушений виплатити не тільки всі зароблені найманим працівником гроші, але й додаткову фінансову компенсацію. Ці та інші нововведення, які захищають права працівників, викладено в законопроекті, який було розроблено і запропоновано Міністерством соціальної політики. Ознайомитися з повним текстом документа можна на його сайті. Якщо не вистачає грошей, отримаєте гроші до зарплати в КЛТ КРЕДИТ.

Як випливає з пояснювальної записки до проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну виплату заробітної плати», головною метою є створення умов, за яких роботодавець буде змушений у повному обсязі здійснити грошові розрахунки з найманими працівниками. Як справедливо зауважили в Міністерстві соціальної політики, працівники, які не одержують своєчасно заробітну плату, опиняються у досить скрутному матеріальному становищі та потребують допомоги.

Розміри заборгованості роботодавців перед найманими працівниками

Укрстат має у своєму розпорядженні повну й достовірну інформацію щодо фінансової діяльності всіх підприємств та організацій країни. На основі звітів видно, що заборгованість по заробітній платі протягом минулого року збільшувалася. Про це можна судити за наступними даними:

 • На 01.01.2018 загальна заборгованість перед працюючими громадянами склала 2,368 млрд грн;
 • На 01.12.2018 загальна заборгованість перед працюючими громадянами склала 2,819 млрд грн.

Тенденція цього року вселяє деякий оптимізм, оскільки відзначається зменшення заборгованості по зарплатах, хоча сумарні борги все ще складають досить великі суми:

 • На 01.01.2019 загальна заборгованість перед працюючими громадянами склала 2,645 млрд грн;
 • На 01.02.2019 загальна заборгованість перед працюючими громадянами склала 2,614 млрд грн;
 • На 01.03.2019 загальна заборгованість перед працюючими громадянами склала 2,446 млрд грн.

Слід зазначити, що більшу частину всієї заборгованості становлять борги економічно активних організацій та підприємств.

За інформацією Укрстат, станом на 01.01.2019 біля 200 тисяч працюючих громадян України несвоєчасно або не в повному обсязі отримали нараховану зарплату. Таким чином, один працюючий українець не отримав у середньому 14276 гривень.

Як не ходити на роботу, не порушуючи закон

Міністерство соціальної політики пропонує доповнити КЗпП (Кодекс законів про працю) цілою низкою статей і поправок. Одним із нововведень, можливо, стане стаття, що дає право працівнику при затримці зарплати на термін більше 15 днів не братися до виконання службових обов'язків. Для дотримання усіх формальностей найманий працівник зобов'язаний повідомити свого роботодавця про прийняте рішення не приходити на роботу. Для цього потрібно подати офіційну заяву не пізніше, ніж за 2 робочих дні до обумовленої дати.

Мінсоцполітики пропонує затримкою виплати заробітної плати вважати ситуації, коли роботодавець виплатив працівникові менше 50% зарплати, нарахованої за минулий місяць.

Не з'являтися на роботу на законних підставах громадянин зможе до повної виплати належних коштів. Відновлення трудової діяльності передбачається на наступний день після повної виплати зарплати роботодавцем або уповноваженою ним особою, що підтверджено документально. Але й за власною ініціативою співробітник може приступити до виконання своїх трудових обов'язків, офіційно повідомивши адміністрацію заявою про припинення дії режиму тимчасового припинення роботи.

Для максимального захисту працівника законопроект передбачає виплату йому грошової компенсації за період вимушеного простою. Розмір нарахувань може бути обговорено в трудовому договорі і може складати не менше 2/3 від тарифної ставки.

Однак слід відразу уточнити, що деякі категорії трудящих змушені виходити на роботу навіть за наявної заборгованості по заробітній платі. Працівники, від виконання трудових обов'язків яких залежить здоров'я і життя людей, безпека і обороноздатність країни, підтримання систем життєзабезпечення населення, «прогуляти» роботу не зможуть. Таким чином, скористатися новим законом не зможуть:

 • Лікарі;
 • Працівники громадського транспорту;
 • Військові;
 • Співробітники поліції;
 • Працівники комунальних служб;
 • Державні службовці.

Повернення з відсотками

Новий законопроект Мінсоцполітики передбачає накладення штрафних санкцій на недобросовісних роботодавців. За умов затримки виплат нарахованих грошових коштів більше 15 днів адміністрації доведеться заплатити працівникові крім боргу ще й пеню у розмірі 0,06% за кожен день прострочення.

Таким чином, за умови затримки на 16 днів середньої зарплати по Україні, яка становить 9429 гривень, калькуляція додаткових виплат виглядає наступним чином:

9429 х 0,0006 х 16 = 90,52 гривні

Законопроект також передбачає зміну правил розрахунку з працівниками збанкрутілих підприємств. У разі визнання неплатоспроможності підприємства його працівникам виплачується компенсація, максимальний розмір якої не перевищує 3 середньомісячні зарплати за останній рік і не перевищує 12 мінімальних зарплат.

Нарахування такої компенсації пояснюється планами держави посилити та упорядкувати процедуру банкрутства підприємств, що допускають заборгованість по зарплатні перед співробітниками. У разі появи двомісячної затримки виплати заробітної плати адміністрація отримає розпорядження виправити поточну ситуацію найближчим часом. За відсутності позитивної динаміки протягом 1 місяця підприємство буде підлягати процедурі банкрутства.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
01.11.2016
Гроші онлайн на карту цілодобово швидкий спосіб отримати до зарплати
24.05.2018
Чорний список: боржники по кредитах України
17.08.2017
Захисти свій автомобіль: добірка найкращих порад
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X