П'ять нових технологій для покращення життя у великих містах

П'ять нових технологій для покращення життя у великих містах

Звичайні городяни та мешканці великих мегаполісів почали частіше проявляти невдоволення з приводу зниження комфортності проживання в своїх густонаселених пунктах. Але ситуація обіцяє змінитись — для цього впроваджуються новітні технології, покликані якісно поліпшити проживання у великих містах.

Благодійна організація Unicef провела спеціальне дослідження, яке визначило майбутнє відсоткове співвідношення міських жителів і людей з сіл / селищ / сіл міського типу та інших населених пунктів. Було встановлено, що в 2050-му році 75% від усіх людей на планеті будуть складати городяни. Все більше людей перебираються жити в міста, через що створюється безліч проблем. Мегаполісам не вдається своєчасно розвивати свою інфраструктуру, вирішувати біологічні та екологічні питання, оптимізувати витрати.

Багато країн вже почали замислюватись про необхідність створення «розумних» міст. Саме тому великі інвестиційні вкладення будуть спрямовані в інфо-технології. Щоб змінити поточну екологічну систему та для загального поліпшення життя пересічних громадян потрібне використання машинного обладнання. На пріоритетні позиції виходить більш глобальне залучення штучного інтелекту, «хмарних» технологій та ресурсів Всесвітньої павутини.

Далі — перерахування п'яти нових технологій майбутнього, покликаних зробити проживання в великих містах комфортнішим.

1. Запобігання наслідків природних катаклізмів

Несподівані природні катаклізми можуть застати зненацька абсолютно будь-яке місто. Іноді завдаються несумірні збитки. Для українців це не настільки актуально через вдале географічне розташування країни. Але мегаполіси інших держав, розташованих у несприятливих регіонах, змушені протистояти стихійним лихам раз у декілька років.

Інноваційні технології «розумних» міст зможуть більш ефективно протистояти стихіям. Як яскравий приклад наявності позитивних змін можна привести бразильське місто Ріо-де-Жанейро.

Жителям цього мегаполісу нерідко доводилось страждати від різних зсувів, ураганів і потопів. Для поліпшення ситуації в Ріо був створений спеціальний операційний центр, де збирається і піддається ретельному аналізу інформація про метеорологічні зміни, дорожній трафік, ступень пошкодження комунікаційних мереж. Приймається цінна інформація від поліцейських відділень, лікарень, служб екстреної допомоги.

На сьогоднішній день місцева влада має можливість отримувати дані про стихію, що насувається, попередньо — приблизно за 48 годин. Операційний центр передає інформацію жителям, внаслідок чого ті мають можливість підготуватись до неприємностей та мінімізувати збиток. Дана система виявилась надефективною — у 2013-му році в цьому місті не зафіксовано жодного летального випадку через стихії.

У свою чергу, в Японії активно працює система передчасного сповіщення про землетруси. Вона розсилає громадянам тривожні повідомлення та навіть вміє зупиняти швидкі поїзди до того моменту, як відбудеться поштовх. Таким чином вдається убезпечити пасажирів від найнеприємніших наслідків.

2. Контакти громадян з представниками влади

«Розумні» міста — це не тільки розвинена транспортна система та інфраструктура. Населення міста та місцева влада мають можливість підвищити якість зв'язку між собою через глобальну інформатизацію. Очікується зростання довіри до органів управління через їхню високу відкритість. Прозоре та безпечне міське середовище при таких умовах — цілком досяжна мета.

Американський мегаполіс Бостон, для прикладу, впровадив спеціальну технологію визначення ефективності роботи організацій. На веб-сайті системи пропонується до перегляду 18 оціночних карт для різноманітних департаментів Бостона. І представники влади, і городяни дізнаються тут, наскільки продуктивно функціонує та чи інша установа.

Крім того, в цьому ж таки місті існує спеціальна система оцінювання роботи комунальних служб для гаджетів Apple. Якість комунікації між адміністративним органом та жителями помітно зросла. А в деяких небезпечних районах Бостона рівень злочинності знизився більш ніж наполовину.

3. Протистояння алергенам

У поточному році Україну настигли аномальні погодні умови. Цвітіння трави, дерев і квітів почалося раніше, ніж завжди, в зв'язку з різким весняним потеплінням. Через одночасне цвітіння деяких видів рослин піднялася хвиля алергічних реакцій. Чимало людей страждали протягом цілого літа. За відомостями ВООЗ, приблизно кожен третій житель сучасного мегаполісу страждає від алергічних реакцій.

Забрудненість повітря та загальна екологічна ситуація відслідковується в більшості великих населених пунктах, але до пересічних мешканців ця інформація не завжди доходить. Винятком з цього правила є місто Сідней, Австралія. В районі під назвою Hunter Valley працюють високотехнологічні сенсори, що досліджують повітря, в тому числі й на предмет наявності багатьох типів алергенів. Ці системи виводять показник якості повітря завдяки інноваційним алгоритмам. За отриманими результатами складається спеціальна інтерактивна карта, за допомогою якої жителі можуть уникати місць з найвищим ризиком. А влада, в свою чергу, має можливість відслідковувати стан проблемних ділянок і працювати над поліпшенням ситуації.

4. «Розумні» ливнівки

Жителям столиці України добре відома проблема рясних дощів, після яких місто в прямому сенсі потопає. В інших країнах ця проблема також є актуальною. Для прикладу можна взяти Буенос-Айрес. Тут була створена інтелектуальна система каналізацій. Але такі ливнівки не могли якісно протистояти дощам і талому снігу, внаслідок чого столиця Аргентини часто затоплювалася водою.

Декілька років тому Буенос-Айрес зазнав збитків у 500 000 000 американських доларів через сильний потоп. Після цього представники влади міста змонтували «розумні» датчики в ливнівки для фіксації рівня води та швидкості її течії. За рахунок даних відомостей в режимі реального часу вдається своєчасно отримувати необхідну інформацію й так само вчасно боротися з можливими загрозами.

І це дійсно дало потрібний результат. У 2014-му році під час ще більш масштабної зливи служби міста змогли спрацювати ефективно. Було зроблено все можливе для запобігання великих руйнувань — негативні наслідки були практично повністю нівельовані.

5. Будівництво «з комфортом»

Чимало жителів великих міст підтвердять, що будівельні та ремонтні роботи можуть викликати незвичайне роздратування своїм неприємним шумом. Крім того, в повітрі активно збирається пил, і цим доводиться дихати. Зробити будівництво повністю безшумним і нешкідливим в сучасних умовах неможливо, але є дещо, що можна і вже вдалося зробити.

У Барселоні (Іспанія) було знайдене нетипове рішення цієї проблеми. На кожному будмайданчику міста тепер повинні бути встановлені спеціальні датчики з показниками рівня забруднення, шумності та часу виконання робіт. Вся ця інформація оперативно збирається та аналізується, після чого надходить в оперативний центр. У разі перевищення дозволених показників служби міста зобов'язуються вжити оперативні заходи щодо виправлення ситуації.

Скільки б нововведень для поліпшення життя в українських містах не було придумано, проблема нестачі коштів була та буде актуальною завжди. Якщо Вам потрібна невелика сума грошей прямо зараз, звертайтесь в «КЛТ КРЕДИТ». Ми готові протягом декількох хвилин розглянути Вашу заявку. Про всі умови співпраці дізнаєтесь на головній сторінці нашого сайту.

За матеріалами Finance.UA

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
15.06.2017
Як оформити короткострокову позику в МФО України?
05.11.2016
Як отримати мікропозику із поганою кредитною історією?
22.08.2017
Кредит для інвалідів. Може інвалідність стати перешкодою для отримання кредиту?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X