Прострочення по кредитній карті: які наслідки для позичальника і як їх уникнути

Прострочення по кредитній карті: які наслідки для позичальника і як їх уникнути

Розрахуватися за покупки кредиткою, зняти звідти до зарплати – сьогодні це звичайні речі. А ті, у кого ще немає такої можливості – можуть протягом декількох хвилин одержати кредит без поручителів і користуватися банківськими грошима. Немає контролю з боку банку й свобода дій. Купуйте все, що побажаєте. Але помніть, на зміну ейфорії приходить буденність, де потрібно платити по рахунках. Простота оформлення кредиту й мінімальний список документів породжує попит на цей продукт. Часто в громадян є відразу дві або три карти. Як не заплутатися коли і яку з них погашати? 

 Крім суми, яку ви використовували, потрібно платити комісійні, оплачувати додаткові послуги, а ще при видачі вам говорили про якийсь «відсоток». Користувачі без праці «беруть», а потім «кладуть» гроші. Але бувають і інші ситуації. Приміром, людина не прагне розставатися з важко заробленими грошима, або звільнився роботи й віддавати борги нівідкіля. Таким чином, виникає прострочення по кредитній карті. Що буде якщо я не плачу? Таке питання часто виникає у споживачів. А буде щось чи ні – давайте з'ясуємо. 

Після перших же прострочень вам будуть дзвонити, надсилати повідомлення, додому почнуть приходити колектори. І тут хто здасться: боржник або банк. Якщо ви морально стійкі – можливо, через деякі час припиняться візити й дзвінки. 

Будь-який вид кредиту передбачає оплату за нього в строго певний строк. Якщо виникають непередбачені обставини – банкіри можуть піти назустріч і реструктуризувати борг.  Графік вас не влаштовує, а реструктуризація не підходить – можна домовитися про закриття заборгованості одним платежем або частковому списанні кредиту. 

 Як не платити кредит по кредитній карті? Якщо клієнт прийняв рішення відстоювати неплатоспроможність, то не слід платити борг взагалі, адже тоді з нього постараються стягти по максимуму. Не платіть – заклад бачить, що ви дійсно не в силах це зробити. 

Як пояснити кредиторові причину невиплат 

У будь-яких установах працюють люди, з якими можна знайти спільну мову. Потрібно аргументувати прострочення співробітникові: 

  • підвищився курс валют і мені нема чим платити;
  • на роботі змінилося начальство, мені знизили рівень зарплати;
  • фактично живу в зоні АТО, де взяти гроші;
  • неприємності в родині (хтось занедужав або потрапив у лихо). 

Незважаючи на те, що всі організації зацікавлені в прибутку, банкіри можуть піти на поступки й переглянути умови договору. Як варіант: спишуть частину боргу, мінімізують додаткові витрати та ін.

 І навіть якщо ніхто не захоче входити у ваше положення й будуть продовжувати наполягати на виплаті – стійте на своєму. Будуть сипатися погрози від колекторських служб, морально це важко витримати, але цілком реально. А якщо пригрозять в'язницею, що часто буває – не вірте. До рішення суду, а по таких видах кредиту дешевше його списати, чим оплачувати судові розгляди, вас точно ніхто дошкуляти не має права. У кожному разі потрібно домовлятися й тримати ситуацію під контролем. Наявність боргів псує кредитну історію. І коли дійсно знадобляться гроші – їх можуть не дати.

 Законно чи не платити по кредиту 

Спочатку кредити беруть не замислюючись, користуються коштами, а коли приходить пора виплат – отут уже нерадісно. У багатьох виникає прострочена заборгованість по кредитній карті, яка життя не зіпсує, але настрою зменшить. Отже, як бути, якщо я не можу погасити заборгованість – запитаєте ви. Розглянемо типові ситуації: 

  1. Чи треба платити по кредиту? Звичайно так. При непередбачених обставинах потрібно йти на переговори з банківськими співробітниками й намагатися вирішити все мирним шляхом.
  2. Мені дзвонять і говорять, що відберуть майно. Так, заарештувати майно можуть, але тільки за рішенням суду.
  3. Не можу сплатити борг, що буде далі? Очікуйте повномасштабного тиску з боку банку, колекторських і факторингових компаній.  Крім морального аспекту, завжди є ризик, що справа дійде до суду.
  4. Віддаю в рахунок погашення останні 900 грн., а мені ще тиждень годувати родину до зарплати. Можна якось попросити банк про прояв лояльності? Немає. Помніть, що головне для них – це прибуток. Віддаєте останні копійки, а з вас зажадають ще більше.
  5. Зараз перебуваю в зоні АТО. Товариші говорять «можеш не платити», чи так це? Так. Після демобілізації прийдіть на переговори з банкірами. Закон на вашій стороні.

 Якщо справа дійшла до суду

 Заборгованість по кредитній карті іноді приводить учасників конфлікту в суднові інстанції. Таке буває нечасто, адже звичайно по картах суми боргів невисокі й банку не вигідно оплачувати суднові позови. Але якщо мова йде про великі гроші, то, швидше за все, позичальника викличуть на засідання. Тепер прийдеться розмовляти не з делікатними банківськими службовцями, а зі строгими приставами. Самий несприятливий результат подій, а ймовірність того, що суд винесе рішення на користь позивача, рівна 85-90%: заборона на виїзд із країни, арешт на приватну власність та ін. 

Якщо кредитна карта оформлена незаконно 

Трапляється й таке, коли картки виявляються в руках громадян як слідство нечесних дій і шахрайства. Такі факти обов'язково спливуть. А якщо представники закону доведуть, що ніхто розраховуватися з боргами не збирався – це вже загрожує позбавленням волі.

 Так що набагато простіше, коли виникає прострочення по кредитній карті, оформленої по всій строгості закону.  Так, тут не обійдеться без психологічного тиску, погроз, неприємних зустрічей, штрафів. Зате завжди є шанс домовитися з банком про відстрочення платежу, про перегляд договірних умов або частковому списання боргових зобов'язань.

КЛТ КРЕДИТ пропонує скористатися відмінною пропозицією. Оформите кредит на будь-які потреби, не виходячи з будинку. Організація багато років підряд успішно працює на фінансовому ринку України, і зарекомендувала себе як надійний партнер, якому можна довіряти.

До всіх матеріалів → Отримати гроші →

Еще никто не поставил оценку
0
5
1
0
Читайте також
07.07.2017
Чи зможуть українці інвестувати в зарубіжні компанії й банки?
15.01.2018
Трудові мігранти з України — жертви нелегальних посередників
27.03.2017
Де можна швидко отримати офіційну довідку про стан кредитної історії?
Всі права захищені © 2015-2020 Торгова марка ТОВ «КЛТ КРЕДИТ»
Розроблено: сайт разработан kaleidoscope
Отримати консультацію

Шановні клієнти!

«Якщо у Вас є промокод, будь ласка, зверніться до оператора для надання знижки!

visa and mastercard
Олексій з Маріуполя тільки що отримав кредит на 1200 грн
X
visa and mastercard
Георг тільки що отримав кредит на 1800 грн.
X
visa and mastercard
Оксана тільки що отримала кредит 6800 грн.
X